Страница 229 от 334 ПърваПърва ... 179219227228229230231239279 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,421 до 3,435 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3421

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dramli Виж публикацията
    Може ли мнение за cooper-and-hunter-ch-s12ftxla-arctic . Мисля го за офис, като го съпоставям с Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC. Блазни ме единствено ниската температура на работа при отопление -25 гр. и А+++ .
    Само като идея .
    Виж генерал LLCC в офиса имам 2 такива и няма никакъв проблем.
    Пък и ще спестиш някои лев.....офис е все пак
    Genadi80 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #3422

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Параметрите ме заинтригуваха.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Къде се продава в БГ този модел?
    https://*********/invertorni-klimatic...btu-klas-a.htm очакват доставка https://*********/invertorni-klimatic...btu-klas-a.htm

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3423

    Отговор: Избор на климатик 2017

    От скоро е.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #3424

    Отговор: Избор на климатик 2017


    Компресор работещ при ултра-ниски честоти
    Компресорът се изключва при достигане на зададената температура и работи на ултра-ниска честота от около 1 Hz, консумирайки само 40 вата/ч. По този начин продуктите на Cooper&Hunter спестяват до 40 % от коинсумацията на енергия.
    Отдавана мощност (охлаждане) (kW) 0.60-3.50-4.05
    Отдавана мощност (отопление) (kW) 0.60-3.67-5.25

    Аз не разбрах изключва ли се или работи(топли) с консумация 40W, съответно минималното му отдаване е 600W.
    Значи СОР на мин. е 15.
    Еми това е най-големият коеф. за който съм чувал.
    Че и до -25°С го дават.
    И за 1089лв. без монтаж.
    Нещо друго да се желае от климатика?
    Като гледам, ще се харчат като топъл 'ляб.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    100
    #3425

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    отново имам питане за климатик.
    Ще се отоплява помещение 16кв.м. с две външни стени по около 4м. всяка. (източна и южна). Няма изолация, с дървена дограма (около 4кв.м. прозорци) и обитавано от възразстен човек. Помещението е на приземен етаж с нисък таван 2.20м.
    Търси се евтин климатик до 1000лв. с монтажа (евентуално ако има вариант на изплащане без оскъпяване може и малко нагоре да се мръдне), който може да отоплява въпросното помещение намиращо се в гр. Поморие. Моля за съвет по-запознатите спрямо този въпрос с повишена трудност.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #3426

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Gree change 12
    Fujitsu general 12llcc
    Fujitsu general 12lmca
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3427

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Къде се продава в БГ този модел?
    https://*********/invertoren-klimatik...btu-klas-a.htm
    и в емаг ги има.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3428

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Пише "Очаквана доставка"-явно е предварителна реклама.

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3429

    Отговор: Избор на климатик 2017

    То във Вимакс всичко е така - звънят на "доставчика" (Магнум, Зора и т.н.), после звънят на списък от 100 човека "монтажници" и който се навие. Дават им ватенките и ги пращат на "монтаж"

    п.с. Голяма реклама, голямо нашествие, голямо чудо с тия купъри-хънтъри
    Та и ментета имат чак ...
    @P.Hristov - дай малко яснота какво става
    ruuni9 и Rafailiev харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Софип, ж.к. Люлин 7
    Мнения
    5
    #3430

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте. Тази зима ще се отоплявам на климатик в квартирата ми и имам нужда при избора на подходящ уред. По-долу съм описал параметрите на помещението. Ще съм благодарен на всички, които могат да ме ориентират в най-доброто в съотношение цена/качество. За съжаление бюджетът е скромен, но все пак собствениците на апартамента го определят
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    Целогодишно
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението: 20м2 височина 2,60м ; б) вида на дограмата и стъклопакета: ПВЦ, с двоен стъклопакет ; в) квадратура на прозорците: 3,5м2 (навън има остъклен балкон) ; г) изложението на помещението:Източно (слънце влиза предимно лятото до 10 сутринта); д) етаж на помещението в сградата: 4 от 8 ; е) какво е предназначението на помещението- спалня, всекидневна ; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение: Апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата: София
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима: Зимата 22-23 градуса, лятото 25-26
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията: Изолация няма, най-голямата стена е външна за блока
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора: Телевизор с приемник и модем, осветление, лаптоп с рутер за него
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатора: До 1000лв с монтажа (ако е по-добре мога да отделя още макс 200лв)
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане: За отопление зимата -20, за охлаждане лятото - +40
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели: Помещението е чисто правоъгълно, като на едната дълга стена има неголяма секция

    Не съм гледал никакви марки, още по-малко модели, защото грам не разбирам от такава техника.
    Благодаря още веднъж на хората, които могат да помогнат с точен съвет за правилен избор на система.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    8
    #3431

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ми аз не съм от спецовете ама освен Gree Change 12 или Fujitsu General 12 LLCC май няма какво друго да вземеш.
    Аз имам малко по-скъпия модел Fujitsu General 9 LMCA и съм много доволен но 12-ската е малко по-скъпа, към 1300 лева е. Ако можеш да си го позволиш взимай него, супер е за парите си.
    kokovox, rosswen и Rafailiev харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #3432

    Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от secett Виж публикацията
    Ми аз не съм от спецовете ама освен Gree Change 12 или Fujitsu General 12 LLCC май няма какво друго да вземеш.
    Аз имам малко по-скъпия модел Fujitsu General 9 LMCA и съм много доволен но 12-ската е малко по-скъпа, към 1300 лева е. Ако можеш да си го позволиш взимай него, супер е за парите си.
    При тези условия, дори и по-скъпия (визирам бюджета от 1000лв.) 12LMCE не знам дали би се справил при -20.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Софип, ж.к. Люлин 7
    Мнения
    5
    #3433

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    При тези условия, дори и по-скъпия (визирам бюджета от 1000лв.) 12LMCE не знам дали би се справил при -20.
    Е то е ясно, че ако стане много студено и не смогва ще се пуска духалка да му помага.
    Ще говоря пак с хазяите да увеличим малко сумата, за по-добра машина. Тя дори иска да е не повече от 900лв с монтажа, но ако ще са толкова парите по-добре да купим два конвектора. Първо ще е по-топло, после ще знаем за какво са големите сметки за ток.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    19
    #3434

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте много ми харесва функцията за контрол на влажноста на Уруру сарара, но забелязвам че дайкините като цяло не са много коментирани тук. Това е защотот са малко прехвалени в Бг, заради цена или има друга причина?

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3435

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ами, защото това от Дайкин, което си заслужава коментар струва повече от 3000лв., а няма много мераклии за такива машини.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе