Страница 306 от 334 ПърваПърва ... 256296304305306307308316 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,576 до 4,590 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    8
    #4576

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте. Търся компетентен съвет по следната дилема:

    Имам хол с бокс с обща големина 33 кв.м. изложение изток/запад, старо тухлено строителство, среден апартамент, междинен етаж, с прозорци в двата срещуположни края на помещението, PVC дограма, без външна и вътрешна изолация, гр.Стара Загора. В момента има монтиран климатик Fujitsu ASYG 12 LMCA, Избран е след предварителен оглед от фирма че ще бъде достатъчен за отопление на помещението.
    Лятото в режим на охлаждане климатика се справяше чудесно. Сега в началото на зимата взех да изпитвам съмнения дали ще се справи с отоплението. Желана температура около 24 гр. Ще купувам още един климатик за спалня 12 кв.м. Преди да съм го купил искам да се консултирам за следното:

    - да преместя Fujitsu ASYG 12 LMCA в спалнята 12 кв.м и да закупя нов по-голям за хол и бокс 33.3 кв.м.
    - да монтирам още един 7000 BTU в другия край на хола - червения правоъгълник - да помага на другия само при отопление при ниски температури.

    В предвид разходите по демонтажа и монтажа на вече наличния климатик какво бихте ме посъветвали в моята ситуация.
    Благодаря предварително за отделеното внимание.


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #4577

    Отговор: Избор на климатик 2017

    @estqwerty, вижте C&H ICY II CH-S18FTXTB2S-W WiFi. Изглежда като орязана от към шум Корона на ГРЕЕ, но цената е що годе адекватна.
    estqwerty одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #4578

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Докторе благодаря за анти-рекламата с месец чакане. Не сме надхвърляли две седмици дори в най натоварения месец.
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Никого не съм отсвирвал просто имаме списък всеки клиент има договор с ден и час за монтаж. Не е възможно да разместваме монтажите. Държа освен на работата си и на точноста. От юни работим на 100% дори сега имаме монтажи до 19ти.
    Извинявам се ако нещо не съм написал вярно. Просто с такова впечатление останах лятото, защото писа че си имал почти запълнен график на 100% Юни. Може и да не съм разбрал добре срока, случва се. Но това определено не е нарочно, а за анти-реклама въобще и не съм помислял.Защо ще му описвам къде ти е магазина, при условие, че не се дава право на реклама във форума и мислех, че ще го изтрият. Аз знам от личен опит, че държиш на работата си и си сериозен и компетентен в нея. Препоръчвал съм те на приятели и познати. Този пост няма общо със ситуацията, когото наистина ми стана малко "криво" август, че въобще не поиска да разговаряш по телефона с мен и после с Ачо, дори и само да обясниш, че нямаш възможност за покупка и монтиране на климатик в по-кратки срокове. Но бях наясно горе-долу със ситуацията.
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-12-17 в 16:36.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    14
    #4579

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, надявам се този път съм уцелил раздела. Пиша с молба за помощ. Хола ми е около 35 м2 с прилежаща ниша - кухня, която е около 4 м2. Спрели сме се на климатик Gree, поради бюджетни ограничения и положителни мнения за марката в интернет.
    Не разбирам нищо от климатици, но си мисля, че 18-ка ще свърши работа за отопление на площ от 35-40 м2...
    Външни стени - 2 на брой, едната северна. Всички с ПВЦ, изолация на външните стени с вата и гипскартон, на тавана също е гипскартон, на пода - 2 см. фибран.
    Какво ще препоръчате до 1200-1300 лв. максимум.
    В момента сме на локално парно на дърва, което карам макс. на 40 градуса. С тези изолации стоплям навсякъде за час и навсякъде е около 22-23 градуса. Не е удачно в дни с температури 0/+5 градуса например да пускам парното.
    Мисля да купя климатик, който да компенсира палене на парното поне за 2-3 месеца в годината.
    Не съм убеден дали показатели ++ са наистина такива... сравних 2 климатика на марка Грий (18-ки) единия с ++ на отопление другия с + (пак на отопление). Този с два плюса харчи средно по 1 киловатчас а други е с 1,5 киловатчаса.
    Това показателно ли е? Пак казвам за пръв път ще ползвам климатик и дори незнам дали ми трябва 18-ка или може и 12-ка.
    Моля за коментар.

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #4580

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не се взирай толкова в плюсове, марката която си харесал ще ти свърши работа.
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #4581

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от mmony67 Виж публикацията
    Здравейте. Търся компетентен съвет по следната дилема:

    Имам хол с бокс с обща големина 33 кв.м. изложение изток/запад, старо тухлено строителство, среден апартамент, междинен етаж, с прозорци в двата срещуположни края на помещението, PVC дограма, без външна и вътрешна изолация, гр.Стара Загора. В момента има монтиран климатик Fujitsu ASYG 12 LMCA, Избран е след предварителен оглед от фирма че ще бъде достатъчен за отопление на помещението.
    Лятото в режим на охлаждане климатика се справяше чудесно. Сега в началото на зимата взех да изпитвам съмнения дали ще се справи с отоплението. Желана температура около 24 гр. Ще купувам още един климатик за спалня 12 кв.м. Преди да съм го купил искам да се консултирам за следното:

    - да преместя Fujitsu ASYG 12 LMCA в спалнята 12 кв.м и да закупя нов по-голям за хол и бокс 33.3 кв.м.
    - да монтирам още един 7000 BTU в другия край на хола - червения правоъгълник - да помага на другия само при отопление при ниски температури.

    В предвид разходите по демонтажа и монтажа на вече наличния климатик какво бихте ме посъветвали в моята ситуация.
    Благодаря предварително за отделеното внимание.


    Сложна дилема. Все ще е компромис, освен ако не свалите и продадете съществуващия си климатик. Защо смятате, че няма да се справи с отоплението? Още не е станало студено. Кажете и някакъв бюджет.
    За спалнята погледнете
    MHI 20zs-s.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    8
    #4582

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Сложна дилема. Все ще е компромис, освен ако не свалите и продадете съществуващия си климатик. Защо смятате, че няма да се справи с отоплението? Още не е станало студено. Кажете и някакъв бюджет.
    За спалнята погледнете
    MHI 20zs-s.
    Благодаря за отговора. Бюджет до 1500 лв Досега си беше добре, но снощи температурите паднаха до 0 гр. При авто вентилатор , задание 24 гр. и клапи надолу климатика цяла нощ духа без да спре на 2 или 3 степен. 4 метра пред него си беше топло, но в другия край на помещението определено си беше хладно. Не ми се мисли при отрицателни температури какво ще е. Затова реших че климатика идва слаб за тази квадратура. Най вероятно ще се спра на варианта втори малък климатик в другия край - там в момента е като стая за спане . Ако сменя сегашния с по-мощен и ако ми е топло в далечния край на помещението, в този където е климатика няма да се стои от жега и пак ще ми е дискомфортно. С два ще стане като двузонов климатроник на автомобил - всеки ще си наглася каквато си иска температура в двата края на помещението
    Този пост е редактиран от mmony67; 05-12-17 в 19:38.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4583

    Отговор: Избор на климатик 2017

    @mmony67, аз ще Ви предложа нещо с различен поглед над нещата. Защо не направите изолация на тавана? За парите, които ще дадете за седмицата (около 1100лв) ще можете да направите изолация с ГК + вата 10см на целия таван ( 34м2 * 25лв/м2 = 850лв + качествен латекс 5кг - 60лв = 910лв), дори остават пари и за скрито осветление или каквото Вие решите. Освен, че климатизатора ще се справя на 100%, ще бъде и много по-комфортно в самото помещение като се намалят топлозагубите, вместо да се увеличава подаваната мощност. Разбирам, че е трудоемко и е свързано с много неудобства и ангажименти, аз самият минах по този път и още довършвам дори, но си струва и по този начин ще намалите разходите в бъдеще и инвестицията ще се изплати. За по-нататък изолация на външните стени и ал.ролетни щори с термо пълнеж и изолацията ще е на едно задоволително ниво. За спалнята, Коко е предложил много добър вариант.
    П.П. Описаната от Вас разлика в температурата се дължи до голяма степен на липсата на изолация и по-конкретно на тавана, защото вместо да "пълзи" по тавана, топлината бива "погълната" и не стига по цялата дължина на помещението. При нас, в хола, дължината от край до край е 12м и разликата между двата края е неосезаема - максимум 1гр.
    MistaMasta одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4584

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Това е по-добрия вариант. Само не прави грешката да го местиш в спалня.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4585

    Отговор: Избор на климатик 2017

    А бе, не знам как я виждате тая базова 12ка в 87м3. Това помещение иска над 5кВт номинал, не максимум. Бая изолация ще трябва да сложи човека, че да я накара да топли, когато дойде зимата. Още една 7ца ще си трябва, ако не иска да мръзне.
    SPSt, bobbyap и rosswen харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4586

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Кубатурата ще намалее при свалянето на тавана с 11.5см грубо и най-вероятно ще стане. От такова преднамерено мислене, сега си патя с дайкина и то при 3 външни стени и 13м2 прозорци. Същия работи даже и в момента он/оф (1 градус навън). Щом е минал оглед и са му казали, че машината ще се справи и визирайки, че апартамента е вътрешен, то явно е топъл и няма нужда от много мощна машина. Отново ще спомена моя случай, при мен ще е достатъчна и 16-ка и ще се оправя с 52м2 помещение, за мое нещастие го разбирам твърде късно. Имам пряко наблюдение над фуджи 12лек и помещение (всекидневна) около 40м2 на 2.6м височина, първи етаж от кооперация в Пловдив, 2 външни стени с остъклени тераси, от долу гаражи (неотопляеми), на тавана няма изолация (от горе съседи, топлещи се с климатици). При описаните обстоятелства фуджито се справя повече от геройски като държи 20-21гр в най-големите студове, като са отворени вратите към другите стаи и в единия коридор има 12лмц, който духа към спалнята, а от другата страна малък коридор и детска стая с 12лдц в нея.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4587

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз все още топля 120м3 с General 12 LGC и се справя перфектно със зададената темп. 23гр. с консумация 340 вата.Ако застуди още малко пускам и Fujitsu 12 LKC да му помага.До 0 градуса се справя без помощ.После в другото помещение започва да се усеща разлика и пускам помощника.
    necata2 одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #4588

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ти не разбра ли, че живееш в Петрич?.
    ruuni9 одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4589

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Ти не разбра ли, че живееш в Петрич?.
    И при нас си е студено.В момента е +2гр.
    http://weatherpetrich.com/

  18. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #4590

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    И при нас си е студено.В момента е +2гр.
    http://weatherpetrich.com/
    Само където другаде като стане-10 -15гр при вас пак е +2гр.
    oska и ponyasd харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе