Страница 34 от 334 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #496

    Отговор: Избор на климатик 2017

    "Ще взема и аз да си купя един хипер,гига, мега,ултра К2У. Но няколко въпроса не ми дават мира: Защо в проценнтно отношение нови/стари е почти 75/25 ? Защо големи институции и хора,разполагащи с пари залагат на нови? Защо цените на к2у е наполовина са новите духалки?"

    1. В по-малките градове - липса на предлагане и подръжка . Като питах при нас направо ме отрязаха -"забрави за части, не им разбираме"
    2. Големите институции(наистина големите) не се топлят с моносплитове , а тези които имат много пари обиновенно не разбират нищо и им е все тая колко харчи климатика. Които разбират - има нови за японския пазар ,ама цените...
    3. Пазарна икономика
    ronnie72 и dddilian харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    115
    #497

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Една Лука ще му заспи !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #498

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ivelin1980 Виж публикацията
    Ще взема и аз да си купя един хипер,гига, мега,ултра К2У. Но няколко въпроса не ми дават мира: Защо в проценнтно отношение нови/стари е почти 75/25 ? Защо големи институции и хора,разполагащи с пари залагат на нови? Защо цените на к2у е наполовина са новите духалки?
    /offtopic

    Вкъщи огромната част от техниката е втора употреба, но задължително добри модели от доказани производители. Аз лично съм се убедил, че най-добре да се купуват само и единствено топ моделите ако искаш да разчиташ на дълга, безпроблемна употреба на даденият уред - минимум 10 години. Всичко друго си е малко тото мен ако питате. Естествено най-новите върхови модели са на нечовешки високи цени и няма как простосмъртният българин като мен да си ги позволи и затова предпочитам да си купя стар, но качествен уред пред нов, но нисък или среден клас. Говоря за всякакъв вид домакински уреди продавани в магазини тип маркети и полиси.


    Обаче, когато реших да си купя климатик и през ум не мина да потърся варианти втора употреба и взех нов - и аз не знам защо. Сега, разбира се горчиво съжалявам като чета за какво иде реч, нооо "това е положението, Минке".

    Мисълта ми е, че ако можеш да си го позволиш - няма лошо да вземеш чистак бърсак топ моделче климатик, но ако си с ограничен бюджет трябва да се замислиш и върху К2У, задължително!
    ronnie72, vadim, SPSt и 2 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #499

    Отговор: Избор на климатик 2017

    И аз съм така, но започнах с климатиците.
    vadim одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #500

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Moниторът ми е върхов за времето си модел,телевизорите също,купени са от Швейцария втора ръка.Топ модели както каза по горе колегата,невероятно качество,нямащо нищо общо със сурогатите по нашите магазиниКупих си един нов хладилниик Зануси от ТП,който точно един месец след изтичането на гаранцията от 2 години изгоря.Сменихме му компресора с някакъв марков ,втора ръка.Още работи вече 10 години.
    Ако бях от Пловдив,на 1000 % щях да си избера топ модел японски климатик,па макар и втора ръка,и то без да се влияя от ничие мнение.Но съм на 400 километра само и няма как.Макар че мой градски,си купи от там преди няколко години 3 митсубишита ,на които и до ден днешен им се възхищаваме всички на работата.
    DUNDURMA, Kasap, vadim и 3 други харесват това.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #501

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Ако бях от Пловдив,на 1000 % щях да си избера топ модел японски климатик,па макар и втора ръка,и то без да се влияя от ничие мнение.Но съм на 400 километра само и няма как.
    Ма к'во ти пука бе, поне не живееш в България!
    Alexi и chany харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #502

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Последно като минавах през Силистра още си беше в БГ...

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #503

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Има една графа, живее в, вземете си я попълнете за всеобщото благо на форума.
    pulsedriverbg, mkukas и dddilian харесват това.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #504

    Отговор: Избор на климатик 2017

    В къщи единствено колите са ми втора ръка. Но те, така или иначе стоят на пътя.
    Не бих си купил никога нещо за в къщи, което не съм разопаковал лично.
    zlobarov, mystikalrs и mkukas харесват това.

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #505

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Не бих си купил никога нещо за в къщи, което не съм разопаковал лично.
    И аз така си мислех, ама разума казва друго! Особенно при климатичните системи.


    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    Aleksandars, vadim, SPSt и 1 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #506

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз не бих си взел климатик стар на 15 години на цената на нов. Залагам на това и имам климатици на 15-18 години конвенционални, които си работят без проблем. Ако го вземеш на 15 години дали ще изкара още 10 ? Под въпрос е според мене. Ако бяха хубави нямаше да ги изхвърлят хората. Само ние си мислим, че сме надхитрили всички. Било то с коли , клими ,печки, перални и така.
    Този пост е редактиран от avenger; 02-02-17 в 11:26.
    Jack Krauser и mkukas харесват това.

  14.  
     
  15. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #507

    Отговор: Избор на климатик 2017

    [QUOTE=dragodream71;808216]Аз не бих си взел климатик стар на 15 години на цената на нов. Ако го вземеш на 15 години дали ще изкара още 10 ? Под въпрос е според мене. Ако бяха хубави нямаше да ги изхвърлят хората. Само ние си мислим че сме надхитрили всички.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ако прочетеш из темите назад, ще видиш при вноса от Япония на клими втора употреба как стоят нещата! Не ги изхвърлят, че им има нещо, а защото такива са им законите за енергийната ефективност! Специално за климите след 3 или 5 години беше, са задължени да ги сменят с нови! Моите като ги взех 13-14 годишни, изобщо не са на цената на нови. С тези параметри които имат, нов ще е най - малко 3-4 пъти по скъп!
    vadim, SPSt и dddilian харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #508

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Това обяснение ми прилича на обяснението на всички автоджамбази. Една баба я е карала . . . . . ! Всеки си взема решение сам за себе си, но нека бъдем честни ако заплатата беше 2000 лева друга песен ще се пее. Така , че да не плюем новите и да не хвалим старите.
    mkukas и ААТ харесват това.

  17. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #509

    Отговор: Избор на климатик 2017

    [QUOTE=dragodream71;808227]Това обяснение ми прилича на обяснението на всички автоджамбази. Една баба я е карала . . . . . !
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Така е, прав си!

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #510

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    И аз така си мислех, ама разума казва друго! Особенно при климатичните системи.
    И с другата домакинска техника, нещата стоят по подобен начин. Има коренна разлика в техниката за източноевропейски и западноевропейски пазар. Лично съм се убедил с принтер, кафеавтомат, пералня. Всичките са за европейски пазар, висок клас, с фулекстри и работят перфектно. За японските климатици дума няма да отварям-който има очи ще види, който има уши ще чуе. За другите има Техно магазини. Да си ползват със здраве новите придобивки.....или поне докато изтече гаранцията. След това-пак нови.
    dddilian и ruuni9 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 334 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе