Страница 24 от 334 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно
Резултати от 346 до 360 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #346

    Отговор: Избор на климатик 2017

    В момента климатикът в хола ми е настроен на 26гр. В другият край на стаята поддържа 22 гр., колкото искам, с консумация от 280 W. Токът си го плащам сам. Ако някой намери по-евтино отопление от климатика /изключвам централното парно, при определени условия/, да го използва. Ти като искаш си задай 22 и стой на студено, за да не плащаш много ток, но не съветвай и други да го правят.
    hawai76 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #347

    Отговор: Избор на климатик 2017

    В момента моят е настроен на 24 градуса и лапа около 15хх вата почти постоянна консумация,като тавата е пълна с лед.Как ги правите тези 280 вата направо не мога да го проумея.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #348

    Отговор: Избор на климатик 2017

    С правилните климатици!
    Kasap, ivan74 и hawai76 харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #349

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Е така като напишете с "правилните климатици" и много заблуждавате хората.Най-вярното е с правилната изолация и след това са климатиците,защото вече се убедих лично,че без правилната изолация и марсиански климатици да сложите,ползата е никаква.
    zlobarov, pulsedriverbg, its large и 1 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #350

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Защо питаш като знаеш всички отговори и сам си отговаряш? И да, правилният климатик има голямо значение, колкото и да не ти се вярва.
    hawai76 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #351

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Защото само залъгвате хората,аз правилните отговори вече ги разбрах лично,както казах вече.И климатикът има значение,но след правилната изолация,иначе не правиш нищо.
    zlobarov одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #352

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Защо питаш като знаеш всички отговори и сам си отговаряш? И да, правилният климатик има голямо значение, колкото и да не ти се вярва.
    Кисело е японското грозде кисело

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от presents Виж публикацията
    Защото само залъгвате хората,аз правилните отговори вече ги разбрах лично,както казах вече.И климатикът има значение,но след правилната изолация,иначе не правиш нищо.
    Ами изолирай тогава и бум една осачка и пак ще задаваш отговори само че в друга тема това без да заблуждаваме нали с тая уговорка
    SPSt одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #353

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Я кажи с какво залъгваме хората и от какъв зор. Къде срещна мнение, че изолацията няма значение. Ако ти си го мислил някога си е лично твой проблем. Само, че аз стоя на топло в момента с 300W, консумация и нямам чайник за къпане на климатика.

  11. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #354

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Я кажи с какво залъгваме хората и от какъв зор. Къде срещна мнение, че изолацията няма значение. Ако ти си го мислил някога си е лично твой проблем. Само, че аз стоя на топло в момента с 300W, консумация и нямам чайник за къпане на климатика.
    Е то и с маркуч става само ако имаш нужда от него в ,което дълбоко се съмнявам .Ама така се губи ефекта от малко допир с природата а и фитнеса също е полезен .
    SPSt одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #355

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от electrooo Виж публикацията
    Кой от следните климатици бихте избрали и причина.
    Fujitsu ASHG12LTCA
    Hitachi RAK35PSA
    Mitsubishi MSZ-FH35VE
    Toshiba RAS-13G2KVP-E - DaiSeiKai 8
    С който мисляя да отоплявам 22кв хол с височина 2.50 първи етаж над мазета с външна и вътрешна изолация и пвц дограма с двоен стъклопакет. Гр.Шумен желана температута 22-23 като в по меките времена ще се отваря и вратата към Г-образен коридор
    Който и да вземеш би трябвало да ти свърши работа. Ти си посочил върховите модели на марките,въпросът ти е малко неуместен.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #356

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Започваш да преиначаваш нещата,никъде не съм казал да сложиш климатик за 800 лева и да очакваш ниски сметки и да те топли.Стига с тия японски сандъци,които хората ги изхвърлят,а вие ги купувате на безбожни цени и им се радвате все едно сте купили извънземна технология.


    Я кажи с какво залъгваме хората и от какъв зор
    Не е ли по правилно да се каже,харчи 280 вата,но при определени условия,защото аз така се подлъгах и сега се чудя защо ми лапа толкова много ток климатика?
    VanDan, mmmladenov, Jack Krauser и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #357

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Напълно си прав за сандъците. Тези боклуци не могат да стигнат твоята консумация от 1.5 kW и ще ни клеясат електромерите. И баня не виждат цяла зима, освен ако не ги навали дъжда. Ти си си купил чудо на китайската техника, пък се оплакваш навсякъде. Жив и здрав, да си го ползваш със здраве и здрави нерви.
    hawai76 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #358

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз не знам,всички ли живеете в София и вземате хиляди левове заплата....В препоръките за климатик постоянно срещам все едно и също - добра изолация + клима от 2500>>> лв.
    Ми то така нещо се губи смисъла на дискусията според мен.
    Аз без да разбирам бъкел от климатици ,най компетентно ще препоръчвам Мицубишита и Фуджици от по 2500 лева ,задължително на фона на стаи с петорен стъклопакет,външна изолация от 10 санта стиропор и още толкова от вътре по стени , тавани и подове с каменна вата и гипс картон.Ако може и комшиите да греят яко - е за препоръчване.Ама лошото на тая работа е,че това струва пари,много пари.Понякога дори стига цената на жилището ,за кято е купено (особено в Прованса).
    Ще пиша - тоя е добър ....Ми добър е ,след като струва 2400 а друга дванаеска е 800....много ясно,не требва да си спец за да го разбереш.
    И като некой ми се и изцепи ,че нямало смисъл без изолация направо ми става лошо.
    Утре ще взема да снимам,как 10 годишно gree поддържа 20 гардуса без проблем ,в голям разграден соц.хамбар,магазин,с желязна дограма от старите,където вратата постоянно се отваря, таваните са 3 метра високи,а външната температура е -15.Ще снимам и дърто НЕО ,мега нискобюджетно ,взето преди 10 години за 650 с монтажа как прави баня в две стаи на партер.Значи ако трябва да хвърлям 5 хиляди за изолации и още толкова за два климатика ,с моята заплата е безсмсилено,тъй като няма да съм жив да им се радвам.Просто ще съм умрял от глад.
    Zygot, mmmladenov, ronnie72 и 4 други харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #359

    Отговор: Избор на климатик 2017

    И ти започваш да извърташ нещата,искаш ли да сложим твой климатик в моя хол и да видим дали ще харчи само 280 вата.Бъдете мъже и не си нагласяйте нещата както ви е удобно,защото това са ..........

    ponyasd

    Много зависи какво разбираш под баня,защото аз разбирам 35 градуса,които мога да ги направя само с печка на дърва.
    VanDan и dodo_pv харесват това.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #360

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от presents Виж публикацията
    Не е ли по правилно да се каже,харчи 280 вата,но при определени условия,защото аз така се подлъгах и сега се чудя защо ми лапа толкова много ток климатика?
    Разбира се, че е при определени условия-и това ли трябва да се уточнява. Миналата сутрин при -17 гр. външна температура поддържаше 22 вътре с около 700W.
    При теб също условията са определени като за 1500W. С нетърпение ще очаквам да пишеш кога и при какви условия твоята нова щайга за 1600 лв. ще харчи 280W.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 24 от 334 ПърваПърва ... 1422232425263474 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе