Страница 51 от 334 ПърваПърва ... 41495051525361101 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #751

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Вашата машина не е LMCA. По скоро LFCA.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    justify одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    48
    #752

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте lo6o. Моето разположение и квадратура са 1 към 1 с вашето, без изолация в Благоевград. Отоплявам го с 14 нокриа до - 15 и поддържа 23 без проблем. Пусната 3 степен на вентилатор без усет за дискомфорт-разбира се това е субективно. Аз поне не успях да подкарам 2 машини да работят заедно и комфортно. Другата е дайкин 18,но когато пусна и 2та единият винаги минава на минимум и на 1ва степен вентилатор, а другия бълва жега. . Играх си цял ден, но не успях да ги уравновеся. Според моето усещане, с 2те машини има повече течение в помещението. Може би защото са различни марки. Само с нокрията на 5 метра по диагонал термометър поставен на пода бяга само с 1 градус от настроеното. Успех в избора!


    Sent from my X10 Plus(F2D6) using SetCombG Forums mobile app
    babati и lo6o харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #753

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз няма такава машина , просто давам пример. Но говоря точно за LMSA защото LFCA е 2400 лева с монтажа. Нали тоя е идеята.
    Този пост е редактиран от dragodream71; 19-02-17 в 12:17.

  5. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #754

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от lo6o Виж публикацията
    Понеже ми заключиха темата явно и аз трябва да се бутам в тази обща тема та бях питал :

    Иcĸaм дa ми пpeдлoжитe ĸлимaтици дaли дa ca 1 или 2 ĸлимaтиĸa. и дaли cъм избpaл пpaвилнo мecтaтa или aĸo нямa нyждa oт 2 ĸлимaтиĸa ĸъдe e пo-дoбpe дa гo мoнтиpaм нa мяcтo 1 или 2. Зa мяcтo 2 нa cxeмaтa имa тpeгep дo нeгo и мe пpитecнявa, чe нямa дa въpти дoбpe въздyxa пocoĸa бaнятa. Aз cъм oт oблacт Бypгac. Тaзи зимa миcля, чe тeмпepaтypитe нe ca пaдaли пoвeчe oт -15. Oтдeлил cъм 3 000лв зa ĸлимaтици. нo винaги биx пpeдпoчeл пo-eвтиния вapиант cтигa дa e eфeĸтивeн, a нe иcĸaм дa ce нaбyтвaм c излишнa инвecтиция ĸaтo няĸoй гpaндoмaн. Нaй-oбичaм бaлaнca цeнa / eфeĸтивнocт.Kъщaтa имa изoлaция oтвън и гипco ĸapтoн c вaтa нa тaвaнa.И aĸo няĸoй paзбиpa, мoжe ли дa ми ĸaжe ĸaĸви ca тeзи Йoнизaтopи и cпeциални филтpи, ĸo тoлĸовa пpaвят ?Желаната температура е 21 градуса.

    Аз бих си взел една машина - Mitsubishi Heavy SRK50ZMX-S и бих я монтирал на място 1, за да духа по посока дългата част на помещението. Машината е с нисък минимум (0.6 kW) и лятото ще охлажда доста комфортно. Също има и доста мощ в нея, като същевременно е и тиха. Помощението е изолирано, така че би трябвало машината да се справи без проблем, особено с 21 градуса. Има си и 24-часов йонизатор, който аз лично усещам. Мнението е на непрофесионалист. Успех!

    Параметри:
    0,6 kW - 7.7 kW - Отопление
    Twin Rotary компресор - 1500W
    Хладилен агент R410A - 1500 грама
    Вътрешно тяло 13.5 кг / Външно тяло 45 кг
    Този пост е редактиран от babati; 19-02-17 в 13:09.
    ruuni9 одобрява това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #755

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Местата на две машини не са избрани добре. Машина 1 ще топли машина 2 и ще я обезмисли. Според мен две машини ще е най доброто решение, но задължително от една марка и модел. Места има достатъчно, да се разположат добре - въпрос на добронамерен оглед от професионалист.
    bobovo и Aleksandars харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #756

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Аз бих си взел една машина - Mitsubishi Heavy SRK50ZMX-S...
    А аз си мисля, че точно с този модел ще има много големи проблеми с отоплението. Защото фиксираните скорости на турбината не работят коректно. Компромисен вариант би бил, ако вътрешното се монтира напречно на стаята, непосредствено до прозореца.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #757

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ... а какво не им работи на скоростите на турбината?
    justify одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #758

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Когато споменатото мицубиши достигне зададената температура, автоматично намалява оборотите на турбината, дори да си ги фиксирал ръчно на определена степен. При малките машини, в малки помещения (като моята 20-ка), това е перфектно решение. Но в горното задание нещата ще са различни, особено ако вътрешното тяло се постави на място № 1. Няма да успява да обръща въздуха при много ниски външни температури и ще има разлика в температурата на различните места в стаята.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    598
    #759

    Отговор: Избор на климатик 2017

    lo6o,с твоя бюджет бих разгледал нови машини на 100/200в.,има много сериозни машини които ще ти свършат идеално работа.
    lo6o одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    9
    #760

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    От тук се почва - бюджет. Предвид сумата, забравяте за йонизатори, плазмени филтри и т.н. Подобни неща ги има във високия клас климатизатори. При 3000 лв. за две машини, избора не е голям. Споменаха Ви модел - може да погледнете и 13 Suzumi +, 12 LMCA, GWH18KG-K3DNA6G Change + GWH12KG.
    какво ще кажете за този Инверторен климатик MSZ-FH50VE/MUZ-FH50VE ? И като са 2 климатика няма ли да харчи повече ток ?
    И това плазмен фитър май е същото като йонизарот ?
    и междо другото колко Киловата мощност ми трябват за отоплени/охлаждане на това помещение? аз ги гледам да са над 5киловата.

    И помещението няма прегради. и мисля че с един на позиция 1 ще обхване цялото помещение? няма какво да спира струята ? на същото положение лятото го охлаждат с една 12-ка Осака (стара) е за отопление не работи добре...
    Този пост е редактиран от lo6o; 20-02-17 в 08:18.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #761

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз също гласувам за 2 машини, 13 suzumi+, 35 zs-s, 12 luca. Иначе една торба с пари и резултатите може да не ви харесат. За тока зависи от избраните градуси на ДУ.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    9
    #762

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от cynic Виж публикацията
    Здравейте lo6o. Моето разположение и квадратура са 1 към 1 с вашето, без изолация в Благоевград. Отоплявам го с 14 нокриа до - 15 и поддържа 23 без проблем. Пусната 3 степен на вентилатор без усет за дискомфорт-разбира се това е субективно. Аз поне не успях да подкарам 2 машини да работят заедно и комфортно. Другата е дайкин 18,но когато пусна и 2та единият винаги минава на минимум и на 1ва степен вентилатор, а другия бълва жега. . Играх си цял ден, но не успях да ги уравновеся. Според моето усещане, с 2те машини има повече течение в помещението. Може би защото са различни марки. Само с нокрията на 5 метра по диагонал термометър поставен на пода бяга само с 1 градус от настроеното. Успех в избора!


    Sent from my X10 Plus(F2D6) using SetCombG Forums mobile app
    Може ли да ми кажеш колко киловата е тази 14, че ти върши работа на 45 квадрата? Аз си мисля, че ми трябва минимум 18-ка
    Благодаря!
    Този пост е редактиран от avenger; 20-02-17 в 12:41.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    48
    #763

    Отговор: Избор на климатик 2017

    6 kw на номинал при 7 градуса външна. 7.4kw при - 10 и 5kw при - 15

    Sent from my X10 Plus(F2D6) using SetCombG Forums mobile app
    lo6o одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #764

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от lo6o Виж публикацията
    може ли да ми кажеш колко киловата е тази 14 че ти върши рабоота на 45 квадрата? аз си мисля че ми трябва минимум 18-ка
    Благодаря
    Нокрия 14 е 6кв номинал и се развърта до 9кв. Хиперинвертор е и е по-мощна на отопление от масовите 18ки. Реално е 20500btu на отопление.
    bobovo, mkukas и lo6o харесват това.

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #765

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Fujitsu добре се рекламират, хванали са му цаката Всичко пишат на макс. Примерно на -7 си "вади" номинала и тн. Но реално кой би си ползвал климатика по този начин? 30 градуса на ДУ, вентилатор High, което при Nocria-та е 46 dB
    Този пост е редактиран от babati; 21-02-17 в 02:04.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе