Страница 74 от 334 ПърваПърва ... 2464727374757684124 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,096 до 1,110 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,828
    #1096

    Отговор: Избор на климатик 2017

    vesyo, посочения от Вас модел е заместника на серията Cozy - най-ниския клас на марката. Колегата ivan74 Ви каза към какво да се насочите и го послушайте без притеснения.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1097

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от vesyo Виж публикацията
    За този модел някой има ли вече впечатления Gree GWH12QB/K3DNC2D Lomo ?
    Ето го,прясно монтиран.Идва с кит-комплект,на дизайн са го докарали даже е по-красив от KF.Лошото е че няма нагреватели на компресора и тавата,а те са голямо предимство зимата и на KF това е голям +.


    Sent from my" Xperia M4 Aqua"
    Aleksandars одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    6
    #1098

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Спрял съм се на тези два модела
    Fujitsu General ASHG12LTCB за около 2200 лв
    Daikin FTXM35M около 2 бона
    Дайте мнение предимно за нордика.Как се справя зимата?Чести дефрости ?Чести проблеми?

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #1099

    Отговор: Избор на климатик 2017

    LTC-то е класика, залагам на него.
    bobovo, ivan74, toto4ev и 1 други харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    2
    #1100

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте Колеги!Нов съм във форума и имам нужда от вашето мнение.Спрял съм се на тези два климатика MITSUBISHI msz-gv255 и MITSUBISHI msz-gv2816 Стаята е 13кв.височина 2.6 с западно изложение с не остъклена тераса последен етаж.Основно за отопление през зимата го искам.В Япония за отопление единия го дават от 11-13кв.а другия е 13-16кв. А тук са доста завишени данните им.На кого да вярвам?Благодаря!!!

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,828
    #1101

    Отговор: Избор на климатик 2017

    И двете машини ще Ви свършат работа. Предполагам ги гледате в сайта на една набедена варненска фирма - то при тях е нормално да се дава невярна информация. Първия е с номинал 2.8 kW и максимал 4.4, втория с номинал 3.6 kW и максимал 4.8.

  8.  
     
  9. Ugi
    Ugi е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    7
    #1102

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Ugi Виж публикацията
    Предстои ми влизане в нов апартамент. Схемата е показана долу. Има положени трасета до спалнята и хола, изводите са означени с червено. Има изводи за 2 външни тела на терасата, означено със синьо. Предпочитам да не затрупвам терасата с климатици, така че за момента съм се насочил към мулти сплит система, но съм отворен за предложения като се имат предвид данните по-долу и факта, че не нямам никакъв опит с мултисплит системите и добрите/ лошите им страни. Не робувам на марки, търся оптимално съотношение цена/качество. Проблем се явява детската стая, тъй като до нея не виждам вариант за прокарване на трасе, тъй като стената, през която трябва да се влезе е на практика прозорец, с по 5см от двете страни. Стаята все още няма да има обитатели, така че може и да остане без климатик за момента.
    1. Вид помещение - Жилище
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Основно охлаждане, леко отопление през преходните сезони, за зимата има отопление на газ.
    3. Kaĸвa e: a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    Хол: 41 м2, 109м3, спалня голяма - 20м2, 53м3, детска 17м2, 45м3.
    Дограма: 5 камерна ПВЦ, двоен стъклопакет, бяло-бяло
    Площ прозорци: Хол: 17.5м2, Спалня: 8м2, Детска: 6м2 - предвижда се поставяне на външни ламелни щори (не ролетни);
    Изложение: Хол - от югоизток - юг - югозапад, спалня - югозапад и запад, детска - югозапад - запад
    Апартамент, последен етаж

    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? София
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято - 25-27, зима - 21-22
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Външни стени - 6см EPS-F , тухла поротерм, таван - 10 см XPS + 25 см хидроизолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Видно на схемата - хол/трапезария/ кухня са на едно с всички прилежащи електроуреди за кухня и хол. Има инсталиран газов котел с радиатори, така че отоплението в студените месеци не е приоритет за климатика.
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. - силно желателно до 4000, при нужда максимум 5 хил лв.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - зима - до 0 (преходни сезони), лято - доколкото се качи отвън
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    За момента съм се спрял на следните 2 модела:
    https://*********/multisplit-sistemi/...fo-klas-a.html
    https://*********/multisplit-sistemi/...-e-klas-a.html
    Естествено, тъй като пиша тук съм отворен за предложения, но бюджета съм го написал и не е без значение. Знам, че не е момента тук да се икономисва точно, но все пак разликата дори само между тези двата с 2 вътрешни тела е поне 1200лв, а с три отива на 1500лв. От другите марки подходящите предложените отиват с по още 1000лв над Тошибата. Наясно съм, че Тошибата е по-добрия вариант, но питам дали Гри-то е толкова по-лошо, че да си заслужава разликата при зададените параметри. Приемам предложения за фирма за закупуване и монтаж на ЛС, тъй като с веригите имам лош опит, да не говорим за такива по-сложни монтажи. Благодаря предварително на отзовалите се!
    Здравейте, някой може ли да даде мнение по моето питане? Благодаря!

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    2
    #1103

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да колега фирмата е същата!Мисля да заложа на по-мощния,предполагам че при ниски температури ще е по добре. Само да не греша.Благодаря за мнението Ви!

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,828
    #1104

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Само не залагай на тази фирма....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1105

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Само не залагай на тази фирма....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Какво и е на фирмата...?

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,828
    #1106

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Има достатъчно изписано в този форум, както и на други места в бета. Разбира се, избора си е Ваш.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #1107

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Монтаж през пръсти.Вакумирането на системата за тях е извънземна сентенция.Рикошета от монтажа остава в крайният потребител.Не го пожелавам на никой,икономия от някой лев за сметка на съвестен монтаж.Да не дава господ да се наложи да ги извикаш за отстраняване на проблем,който в повечето пъти е свързан с ,,качественият монтаж,, тогава ще разбереш за какво става въпрос.
    Този пост е редактиран от toto4ev; 07-05-17 в 22:07.
    avenger одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    7
    #1108

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Дневна - Toshiba RAS-B13N3KV2-E1 Suzumi Plus, детска стая - Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus
    Дневна - General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White, детска стая - General Fujitsu ASHG07LUCA Discovery White
    Дневна - General Fujitsu ASHG12LMCA Energy Plus 2, детска стая - General Fujitsu ASHG09LMCA Energy Plus 2
    Дневна - Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S Premium, детска стая - Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S Premium
    Дневна - Panasonic CS-E12QKEW , детска стая - Panasonic CS-TZ9SKEW
    Но най-добре ще е да се доверите на фирма която да направи оглед и на място да обсъди с Вас, желанията Ви и заедно да изберете най-подходящите модели.

    След консултация със специалист и с фирмата строител се оказа, че мога да сложа само едно външно тяло, затова ще е мултисплит система като съм се спрял на Gree GWHD24NK3FO.
    Другия вариант е Мицубиши ама цената е с 30 % нагоре, а параметрите са същите.
    Моля за мнение.

  17. Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2
    #1109

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, предстои ми покупка на климатик. Тръгнах да разглеждам, а избора голям, за сега видях два модела: Daikin FTXM 25 - BLUEVOLUTION и Mitsubishi FH25VE, като втория ми надхвърля бюджета малко.. Вие какво мислите за тях и какво друго може да ми предложите, също така гледам оригиналните японски климатици, предлагани примерно от тази фирма (Даже в момента имат промоция за изкупуване на стар климатик и правят остъпка за нов, а аз имам такъв стар и това би ми било бонус), но на някакви други места из интернет прочетох, че тъй като нали трябва да им се постави трансформатор, той бил източник на загуби и шум, има ли нещо вярно в това или са глупости?
    Благодаря предварително!

    1. Жилищна стая в панелен блок.
    2. Ще се ползва най-вече за отопление.
    3. Стаята е 18 квадрата с височина 2.5м, 2ри етаж.
    Едната стена е северна, на която има тераса, остъклена с ПВЦ дограма и външна изолация, между терасата и стаята дограмата също е ПВЦ.
    Друга стена, която е източна се пада крайна на вход, но не последен вход, до нея е залепен следващия вход.
    Част от южната стена е с изложение навън, а друга част към входа на блока.
    Стаята се ползва за всекидневна.
    4. Бургас.
    5. Зимата да е без проблемно поне 22-23 градуса
    6. Изолация има на северната страна, както и вътрешна изолация.
    7. Телевизор, микровълнова... Евентуално е възможно да има хладилник.
    8. До 1700 лв.
    9. Пви всякакви.

    Този пост е редактиран от justify; 14-05-17 в 08:46. Причина: Дали са "важен и надежден партньор" ще кажат потребителите.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,828
    #1110

    Отговор: Избор на климатик 2017

    soulow, предвид бюджета и условията на помещението, имате избор:
    General Fujitsu ASHG09LTCA Winner Silver
    Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus
    Panasonic CS-Z9SKEW Etherea
    Daikin FTXP35K3
    Gree GWH12TB-S3DNA1D (LCLH) Hansol
    Carrier 42ЕQV035M/38ЕYV035M XPower GOLD
    kokovox одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе