Страница 83 от 334 ПърваПърва ... 3373818283848593133 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,231 до 1,245 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #1231
    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Защо се отказахте от Фуджитсу 18 lfcа? То майче е най-добрия избор в съотношение цена/качество за вас.
    Не е ли МХИ-то по-класната машина, с по-интелигентни дефрости? Малко по-тежко външно тяло, по- мощен компресор, по-икономичен и по-безшумен? По-високата цена не ме притеснява, ако машината наистина си заслужава.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #1232

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Щом имаш парите вземай ZSX-S новия,преди 4 дни го купих 18-ка,исках да е тих ,защото ще се спи в стаята и наистина се оказа тих,zmx ми го даваха за 2900,новия за 3100,за 200лв отгоре си взех новия

  4. RNN
    RNN е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    5
    #1233

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от RNN Виж публикацията
    Благодаря ви за бързите отговори.Днес стана ясно обаче, че има едно особено изискване по отношение ширината на вътрешното тяло.Максималната трябва да е 850мм.
    Смятам марката в такъв случай да отпадне изобщо като критерии.

    Колеги, насочих се към следния вариант:Toshiba RAS-B10N3KV2-E/10N3AV2-E
    Какво ви е мнението за него, ще се справи ли с отоплението, забравих да спомена че в дневната доста често се отваря врата, зад която има около 10кв.м. коридор.Няма да го отоплявам и него, просто отбелязвам.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1234

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Идеален избор!

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  6. RNN
    RNN е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    5
    #1235

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Това иронично ли беше?Тъй като мястото за монтаж е ограничено(трябвало да има минимум 5 см отстояние от стената в дясо) Heavy идвало голямо. Вариантите които ми предложи бяха Дайкин Ftx25g3 и Фуджицо.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1236

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Като ирония ли Ви изглежда?!

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. RNN
    RNN е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    5
    #1237
    Ами малко ми е странно с моито познания, да направя идеалния избор от първия път.Иначе щях да имам увереноста, вече да съм го купил.Ще ме улесните много с едно "да" или "не"

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    19
    #1238

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, доста четох из форума и дойде момента и аз да питам.


    1. Зa кaкъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa климaтизaтopa- Жилищно
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe- За отопление и охлаждане
    3.Kaквa e: a) Квaдpaтypaтa и кyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; б) видa нa дoгpaмaтa и cтъклoпaкeтa (дъpвeн/пBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъклoпaкeт, KA или дpyг вид); в) Квaдpaтypa нa пpoзopцитe; г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в кoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? e) Кaквo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcкa, вceкиднeвнa и т.н; ж) в къщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa климaтизиpaнe пoмeщeниe?
    а) 33.5 квадрата и 84 кубика
    б) PVC с обикновен стъклопакет
    в) Почти 6 квадрата
    г) виж картинката
    д) четвърти последен
    е) кухня с кол
    ж) апартамент
    4. B кoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в кoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa?- Пазарджик
    5. Кaквa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 22-23 зимата и 25-26 лятото
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa кoи oт тяx имa и нa кoи нe кaкъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?-Виж схемата за изолацията. За външната изолация не съм много сигурен, но мисля, че е 10 см стиропор. Предвиджда се тази година да се направи изолация на тавана 5-10 см стиропор.
    7. Имa ли eлeктpичecки ypeди в пoмeщeниeтo в кoeтo щe ce мoнтиpa климaтизaтopa и кaкви? -Хладилник, готварска печка, телевизор.
    8. Kaквa cyмa e пpигoтвил зa пoкyпкaтa нa климaтизaтop?- Сумата не е уточнена, защото обмислям закупуването на К2У и за това ме интересува по-скоро каква мощност да бъде климатика. Може би около 1500-1600лв. Заивиси от това какво изпадне.
    9. дo кaквa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa климaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - Зимата рядко пада и се задържа до -10, а лятото до често достига 38-39-40 градуса
    10. Aкo имaтe възмoжнocт кaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoкaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, кoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaктop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Мястото на климатика е фиксирано там заради интериорно решение на предишните собственици на жилището и заради ограничения поради скосения на тавана.
    И да попитам кои климатици имат функция аспирация като Daikin Ururu Sarara и използването на тази функция вдига ли консумацията на електроенергия?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от avenger; 04-06-17 в 18:39.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1239

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За това помещение Ви е необходима машина която да отдава номинално 4.0~4.5 kW (максимално 5.0 kW номинал) в режим отопление. Аспирацията и другите подобни функции, имат пренебрежително ниска консумация на електроенергия, но са свързани с допълнителен шум на вътрешно и външно тяло.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1240

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Сашо е отговорил за шума /най-вече от вътрешно тяло, понеже вентилаторът за изходяща аспирация е там/, а аз само ще допълня, че аспирацията увеличава консумацията с 5 W, което е пренебрежимо малко.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    5
    #1241

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте! Изчетох доста от тази и миналогодишната тема и видях, че има наистина компетентни лица, които дават добри съвети за слабо информирани хора на тема климатици (като мен)
    Та и аз ще помоля за съвет, тъй като ми предстои покупка на климатик.

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. Климатикът ще се ползва и за охлаждане и отопление, като приоритет е отоплението.
    3. 16 m2 / 43 m3 остъклението е ПВЦ 5-камерно с двоен 32мм стъклопакет, като терасата към помещението също е остъклена със същата дограма и стъклопакет (4 сезона) и с 5см външна изолация (без на пода) г) изложението е север/северозапад на 3-ти етаж в стара 60-годишна тухлена кооперация без изолация; стаята ще бъде спалня, няма външни стени освен остъклената тераса
    4. Жилището се намира във Варна (централна влажна част )
    5. Идеята е да се поддържат безпроблемно около 23 градуса зиме и лете
    6. Изолация на жилището няма, като изключим частичната по остъклената тераса;
    7. Като ел.уреди ще има TV и PC.
    8. Бюджетът ми е 1200 - 1500 лв
    9. Външните температури варират между -15 и +35 (има и изключения разбира се). Стаята е непоносимо гореща в следобедните часове през лятото и много студена целодневно през зимата.
    10. N/A

    Лично аз, след всичко изчетено, съм се спрял на няколко модела :
    1. Toshiba RAS-B10N3KV2 Suzumi
    2. Mitsubishi Heavy SRK25ZM-S Premium
    3. Fujitsu General ASHG09LUCA
    4. Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    5. Panasonic CS-Z09SKEM ETHEREA (леко надхвърля бюджета)

    Разбира се, приемам и всякакви други предложения. Тъй като помещението ще е спалня, тишината на вътрешното тяло е с приоритет. Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от avenger; 05-06-17 в 08:48.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1242

    Отговор: Избор на климатик 2017

    То хубаво че го надхвърля, но поне да имаше за какво... Избирай от първите 3 , като аз на твое място бих избрал Хевито, но таз годишното моделче - ZS-S. Има добър дефрост алгоритъм - Хеви никога не разочароват, а новодошлият модел е дори още по тих.
    Успех!
    rosswen одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #1243

    Отговор: Избор на климатик 2017

    С две ръце за Хевито,доволен от ZS-S
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1244

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Имам спешна нужда от 2 климатизаторa, спрях се на Тошиба като критериите ми са основно свързани с това да охлажда добре. Насочих се към 13ка и 10ка BKV-E/BAV-E. Не че няма да се ползват и за отопление, но тя испанската зима... Трябва ли да се притеснявам за проблеми с мързелива работа, успиване и прочие?
    Поздрави!

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1245

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не трябва

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    KI_YOOU одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе