Страница 82 от 334 ПърваПърва ... 3272808182838492132 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,216 до 1,230 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. RNN
    RNN е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    5
    #1216

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте!Предстои ми поставяне на климатик на всекидневна със следните параметри: квадратура 13кв.м, в, исочина 2.70м, западно изложение, изолация, качествена дограма с КБЕ профили. Климатикът ще се ползва както за отопление, така и за охлаждане.Максималните средства, които мога да заделя са 1500лв с монтажа.Ще ми се да е някое Хеви, понеже в другата стая е такъв, но не е чак такъв критерий.Ако може да ми препоръчате и сносен монтаж от фирма в Русе?
    Този пост е редактиран от avenger; 31-05-17 в 22:47.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1217

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium
    Mega одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1218

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз препоръчвам Камео, работиха изключително професионално при монтажа на Дайкина.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    9
    #1219

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Някой има ли впечатления от този климатик серия Suzumi + с R32 фреон?ИНВЕРТОРЕН КЛИМАТИК TOSHIBA RAS-18PKVSG-E / RAS-18PAVSG-E


  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1220

    Отговор: Избор на климатик 2017

    От кога да ги има?

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    18
    #1221

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте

    Ниски етажи, 2,20м.
    Хубава дограма, скоро и 10см. изолация
    Хол+кухня - 70 кубика
    Спалня - 35 кубика

    Цел : Да топли успешно и да има възможно по-добър COP

    Чуденката :

    За спалнята
    Toshiba RAS-B10N3KV2-E1/RAS-10N3AV2-E1 SUZUMI, 10000 BTU
    или
    Fujitsu General ASHG09LTCA/AOHG09LTC, 9000 BTU

    За хол+кухня
    Toshiba RAS-B13N3KV2-E1/RAS-13N3AV2-E1 SUZUMI, 13000 BTU
    или
    Fujitsu General ASHG12LTCA/AOHG12LTC, 12000 BTU


    1. Бихте ли избрали някой от тях и кой?
    2. Струва ли си да избера хиперинверторните Фуджицу пред инверторните Тошиба, тези към 1000лв. разлика за двата струват ли си после в сметките за тока?
    3. Друго да препоръчате?


    Благодаря

  8.  
     
  9. RNN
    RNN е офлайн
    Novice
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    5
    #1222

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Благодаря ви за бързите отговори.Днес стана ясно обаче, че има едно особено изискване по отношение ширината на вътрешното тяло.Максималната трябва да е 850мм.
    Смятам марката в такъв случай да отпадне изобщо като критерии.
    Този пост е редактиран от RNN; 01-06-17 в 19:08.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1223

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от loudidd Виж публикацията
    Здравейте

    Ниски етажи, 2,20м.
    Хубава дограма, скоро и 10см. изолация
    Хол+кухня - 70 кубика
    Спалня - 35 кубика

    Цел : Да топли успешно и да има възможно по-добър COP

    Чуденката :

    За спалнята
    Toshiba RAS-B10N3KV2-E1/RAS-10N3AV2-E1 SUZUMI, 10000 BTU
    или
    Fujitsu General ASHG09LTCA/AOHG09LTC, 9000 BTU

    За хол+кухня
    Toshiba RAS-B13N3KV2-E1/RAS-13N3AV2-E1 SUZUMI, 13000 BTU
    или
    Fujitsu General ASHG12LTCA/AOHG12LTC, 12000 BTU


    1. Бихте ли избрали някой от тях и кой?
    2. Струва ли си да избера хиперинверторните Фуджицу пред инверторните Тошиба, тези към 1000лв. разлика за двата струват ли си после в сметките за тока?
    3. Друго да препоръчате?


    Благодаря
    Разликата в сметките за тока едва ли ще я усетите, но фуджиците са по-висок клас машини. Ако ги имате парите ги вземете тях, ако парите са проблем Тошибата ще се справят отлично също. Разлика в сметките за ток не би трябвало да е много, даже хич може да няма.
    loudidd одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    18
    #1224

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Разликата в сметките за тока едва ли ще я усетите, но фуджиците са по-висок клас машини. Ако ги имате парите ги вземете тях, ако парите са проблем Тошибата ще се справят отлично също. Разлика в сметките за ток не би трябвало да е много, даже хич може да няма.
    Добре, разбирам ли правилно, че сравнен със Сузумито...няма хиперинвертор, дето да е с много по-добър COP и да не струва 2500+? Или аз не разчитам правилно параметрите?

    И още един въпрос, ако може - Сузумито ще подържа ли добър COP при минусови температури според вас?

    Благодаря

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1225

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Фужитсу LTCA е много добър климатик, класа над Сузуми. Отдава повече мощност при отрицателни температури. Копа не го гледай толкова много, но и по този показател Фужика е по добър.
    loudidd, mkukas и rosswen харесват това.

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1226

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Човека мисля, че го интересува, колко по-малко ще му излиза сметката с по-скъпия модел, но не мисля, че ще има разлика, която да я усети. Разликата ще е като стане - 20 и единия топли без проблем, а другия може да има проблеми, но с тази изолация не би трябвало да има проблеми и с двете машини.
    Този пост е редактиран от kokovox; 02-06-17 в 01:43.
    loudidd и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    18
    #1227

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Човека мисля, че го интересува, колко по-малко ще му излиза сметката с по-скъпия модел, но не мисля, че ще има разлика, която да я усети. Разликата ще е като стане - 20 и единия топли без проблем, а другия може да има проблеми, но с тази изолация не би трябвало да има проблеми и с двете машини.

    Благодаря Ви за ценните мисли...

    Понеже не съм запознат, затова питах - поне в моята глава изводът е, че е хубаво човек да сложи хипернивертор заради по-добрата ефективност, особено под нулата, често повече функции и евентуално по-добър COP... Но ако идеята е да сложиш по-скъпото и то да си "върне" инвестицията в сметките за ток, по-скоро човек ще му излезе крива сметката, освен ако не сравнява инвертор за 1500лв. и хиперинвертор за 2500лв., но и тогава тая разлика би се "връщала" доста по-дълго...

    Ако съм в грешка, ще бъда благодарен да ме поправите...

  16. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #1228

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Един пост над твоя колегата ти го е казал просто и ясно. Изборът естествено е твой

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    loudidd одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1229
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Здравейте!
    Какъв климатик да избера за отопление?
    1. Ще се използва в хол (+ кухня).
    2. Общата големина на помещението е около 90м3 (около 34м2), североизточно разположение.
    3. Живея в северна българия, до р. Дунав и тук зимите са ад за климатиците - влага(мъгла) + големи студове, до -20 градуса, че и повече.
    4. Желаната температура, която искам да поддържам е около 23 градуса.
    5.Тухлен блок, втори етаж, като помещенията под и над мен се отопляват. Апартаментът е с външна топлоизолация от стиропор, с дебелина 8см. Прозорците са с обща площ от 13м2, 4-камерна PVC дограма, с двоен стъклопъкет четири сезона.
    6. Сумата, която съм готов да отделя е до 2500лв.

    П.П.: Имам нужда от съвет, тъй като в момента в това помещение съм с Mitsubishi Electric MSZ-SF50. Тази зима му беше първа и беше истинско изпитание, като все още нямах и външна изолация. Признавам, климатикът успяваше да стопли дори и при -15 + мъгла, да поддържа 20-23 градуса. НО! Дори и при -3 и висока влажност, климатикът влизаше в едни омагьосани цикли на дефрост през точно 30-35 мин. за по 15-тина минути, като през това време температурата падаше от 22 на 20. След това успяваше да възстанови температурата до 20тина минути, но цикълът от 30 минути се повтаряше отново и отново, понякога и в продължение на няколко денонощия. Пробвал съм да сваля зададената му температура дори и на 20 градуса, но уви - ефект нямаше! Когато влажността не беше толкова висока, работеше дори и до -10 без чести дефрости. Изчетох доста и разбрах, че алгоритъмът на дефрост доста му куца на тоя модел, което мен хич не ме устройва!

    Ориентирал съм се към 2 модела, а именно:
    Mitsubishi SRK-50 ZM-S;
    Fujitsu ASYG 18 LFCA.

    Гледам, че на хартия Фуджицуто има по-добри параметри, дори и при минусови температури, но чета доста добри отзиви и за 2-те машини.
    Ще съм ви благодарен, ако споделите, кой от 2-та модела, КАТО ПРИЕМАМ И ДРУГИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ, е по-подходящият!
    Кой от тях е с по-грамотен алгоритъм на дефрост в тези условия, тъй като тази зима, понякога бях благодарен ако направеше дефрост през по-дълъг интервал от 30мин.!
    Благодаря предварително!
    Здравейте отново! След като вече взех крайното си решение относно кой модел да взема, а именно SRK 50 ZMX-S/ SRC 50 ZMX-S, в мен възникна един последен въпрос. Тъй като възнамерявам да отоплявам и коридорчето (7м2 или 18м3), общият обем, който желая да отоплвам ще стане около 105м3 (40м2). Въпросът ми е следния: необходимо ли ще е да взема по-мощния SRK60ZMX-S/SRC60ZMX-S, или 50ката ще е достатъчна? Знам, че разликата им е само софтуерна и цената не е много по-различна (около 200лв.). Има ли смисъл от по-мощната версия в моя случай или се презапасявам излишно?
    Благодаря предварително!

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #1230

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Защо се отказахте от Фуджитсу 18 lfcа? То майче е най-добрия избор в съотношение цена/качество за вас.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе