Страница 93 от 334 ПърваПърва ... 43839192939495103143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 5004

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1381

    Отговор: Избор на климатик 2017

    MSZ - FH35VE в подобно помещение??? По-разумно ще е да се спрете на 25-цата и също да погледнете следните модели: Toshiba RAS-10G2KVP-E Super DaiSeiKai 8, General Fujitsu ASHG09LTCA Winner Silver, Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-S Diamond, Gree GWH12UB-K3DNA4F (LCLH) U-Crown.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    3
    #1382

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте. Предстои ни смяна на климитика Panasonik CS-A181KE в дневна 45м2, 112 м3, с една външна, южна стена, с PVC дограма.Във Варна. Ще се използва за отопление и охлаждане. Досега през зимата при под -5, включвахме конвекторни радиатори. Спрели сме се на подови модели, поради по-големия топлинен конфорт:

    DAIKIN FVXS50F/RXS50L
    Тошиба RAS-B18UFV-E / RAS-18SAV2-E
    Panasonic KIT-E18-PFE
    Митсубиши Електрик MFZ-KA50VA/MUZ-KA50VA- този е малко извън бюджета.
    Моля за мнения или други предложения.
    Благодаря предварително

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    17
    #1383

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Aleksandars благодаря. 25 не е ли малко за тази стая, с банята става 26кв.м. Страшен студ е . Преди време бях писала за моя уруру сарара , и тогава казахте , че само жена може да купи нещо без да знае какво е. Затова питам. Кой е най добрият от изброените от теб. И моля препоръчай фирма за монтаж във Варна. Ще ти се доверя напълно.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1384

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не мисля, че с една машина ще може да стоплите стаята и банята. Извикайте технически грамотен човек да направи оглед и заедно да решите коя е подходящата машина. Съвет за това ще Ви дам на лично съобщение.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #1385

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте Предстои ми закупуване на климатик и доста попрочетох из форума, но реших все пак да попитам за съвет. Избрал съм си и няколко модела, за които ще ви помоля да кажете кой бихте предпочели повече и защо.

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - за всесезонно ползване
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; 33-34 квадратни метра с 2.6 метра таван, т.е. около 89 кубически метра б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ПВЦ дограма с двоен стъклопакет в) квадратура на прозорците; - 7 квадратни метра г) изложението на помещението; североизток - изток - югоизток д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 3ти етаж, има още един отгоре е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; всекидневна, т.е. хол и кухня в едно ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Варна
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? бих казал 22-23 градуса и през двата сезона
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? трудно ми да отговоря, би трябвало да е фибран с дебелина поне 5 см, външна изолация
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? нищо особено - готварска печка, плот, хладилник, телевизор, лампов усилвател (ще ми вдига консумацията лятно време )
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. до 1500 лв.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? всякаква
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. - не мога да кача такава схема в този момент, представете си дневна и кухня на едно и климатикът ще е монтиран в холовата част. Едната стена на кухнята е малко по-стеснена, докато като се отива към така нареченият хол. се разширява с един метър.


    Разглеждам рециклираните японски климатици. Първоначално си мислех да взема едно ново Фуджицу 12LTCA, но впоследствие разбрах, че помещението не е 30, а около 34 квадрата, което ме наведе на мисълта, че Фуджицуто малко ще се зори. Позаинтересувах се от японските хиперинвертори и съм си харесал ето тези 3 модела:

    DAIKIN AN25GRS
    NATIONAL 287XB
    MITSUBISHI J288


    Моля да предложите и нещо друго, което смятате за удачно.
    Много благодаря
    Този пост е редактиран от Celeronix; 18-06-17 в 21:42.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #1386

    Отговор: Избор на климатик 2017

    От посочените само NATIONAL става що годе ,макър че и той идва слаб ,а другите 2 ги забрави.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    37
    #1387

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Тези избраните са малки за това помещение. Трябва ти поне 36-ца ако говорим за втора употреба.
    А за нов Gree change 18000 btu.....за тоз бюджет

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1388

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз ще предложа следния модел NATIONAL CS-SX408A2







  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #1389

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Хммм, а пък аз си мислех, че стават... Добре, че питах
    А, ако вдигнем бюджета на 2000 лв.?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    42
    #1390

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте!
    Моля да ми препоръчате климатик и фирма за поставяне (София)

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - предмно отопление
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; 25,5 квадратни метра с 2.6 метра таван, т.е. около 67 кубически метра б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ПВЦ дограма със стъклопакет в) квадратура на прозорците; - 20 квадратни метра г) изложението на помещението; север-северозапад д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 1 ви надпартерен етаж (обитаем и отопляван ) е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; всекидневна, т.е. хол + трапезария + кухня в едно ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? София
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 21-23
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? 5 см ЕPS , външна изолация и декоративна мазилка
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? фурна вградеа, плот, хладилник, телевизор, микровълнова
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. до 2500 лв.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? - типична за зимата в София -10/-15 през нощта, около -5/0 през деня в най-студените
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. - прикачен файл.
    Има добавени холна секция от три части, в коридора има мебели за антре.

    Спалнята от 11 кв.м. ще отопляваме с конвектор (АДАКС или АТЛАНТИК). Банята също ако е нужно

    Благодаря предварително !




    - - - - - - - - - -

    За съжаление мястото за монтаж е доста ограничено. Вариант е срещу хладилника или там където съм сложил климатика на схемата. Отдолу под мен е клиника и не бих искал зимата да заледявам площадката.
    Бих сложил и подов климатик ако възможно . Благодаря !
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1391

    Отговор: Избор на климатик 2017

    scorp, ще Ви препоръчам следните модели:
    Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    General Fujitsu ASHG12LTCA Winner Silver
    Mitsubishi MSZ-FH35VE~MUZ-FH35VEH
    Gree GWH12UB-K3DNA4F (LCLH) U-Crown

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    42
    #1392

    Отговор: Избор на климатик 2017

    [QUOTE=Aleksandars;825794][FONT=century gothic]scorp,

    Благодаря много Александарс.
    Предполагам климатиците са подредени по ефективност в режим на отопление.
    Имам на вилата си Грее 18 ка U-Crown (един от първите докладвали за такъв климатик във форума преди 2,5 г.). Доволен съм при положение, че го ползвам през поч.дни и трябва да затопля зимата от 2-3 градуса до 21-23, помещение от 40 кв.м. и се справя добре.
    Препоръчаната 12-ка мисля е с алуминиев лицев панел (18-ката е пластмаса). WIfI e добро нещо.
    Мицубишито също ми харесва но с голямо вътрешно тяло (ширина) и цена...
    Фиджитсуто видях в сайт на търговец, че е произход Япония. Ако е така, то е предимство
    Тошибата с най-висок SCOP от 5.1...и цена в бюджета ми.

    Благодаря отново. Ще избирам от предложените.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1393

    Отговор: Избор на климатик 2017

    В Китай е произведен. Модела е стабилен.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    224
    #1394

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, пак ремонти и пак избор на климатик... малко ми писна ама какво да се прави, заради хубав повод става пак цялото търсене
    Няма да навлизам в големи подробности, защото този път си мисля няма смисъл.
    В общи линии: стая 20-23 квадрата ( още не е ясно колко ще е, но по скоро 20) , без изолация ( ще се сложи малко по нтатък ) , тухла е сградата, пвц дограма "УЖ" най висок клас термоизолация, в София се намира апартамента, зимата 21-23 градуса е идеално.
    Другите стаи се утопляват с 3 броя Panasonic CS/CU-XE12MKE-3, добри са, вършат работа, с 3-те работещи нон стоп зимата повече от 200 лева ток не платих, но за панасоник не искам да чувам повече, вътрешните тела дрънчат, пукат, чупят се, просто все едно са ги сглабяли в час по физическо ( да, по физическо) ...

    Бюджет: около 2000 лева. Искам да е икономичен зимата, при температури вече нормални ( -10 - 20 градуса )
    Благодаря ви и лека вечер.

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1395

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Икономичен при -10 и надолу са две доста несъвместими понятия. Погледни триото Фуджицу/Дженерал/Фуджи 09LTCA. Еднакви са, но цените са им различни, затова издири най евтиния и го бодвай на стената.
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе