Страница 212 от 334 ПърваПърва ... 162202210211212213214222262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,166 до 3,180 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3166

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Почти всички клими ИЗК това не е толкова важно....важното е да го прави незабележимо.
    Какво е ИЗК? Като не е важно, че често вкл. и изкл., що си давате парите за инвертори? Конвенционалките са много по-евтини и работят по същия начин.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3167

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Притесняваме високия минимум на FH,стаята е 16кв.м, а другите ми идват скъпи.LT серията на триото?
    Няма нито плазма, нито йонизация.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3168

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    То душа няма, ти таймер...
    Ела зимата в офиса на кафе и после пак кажи дали няма душа.
    2 такава топлят 90 кв офис с зиморничаво жени на последен етаж с панорамни прозорци на едната стена.
    И аз мислех че няма да се справят пък и фирмата която ги монтира.
    дори се бяхме разбрали да се слага още един като дойде зимата ......това беше преди 2 зими

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Няма нито плазма, нито йонизация.
    Май се бъркаш plasma quad е филтъра
    https://www.youtube.com/watch?v=Q7YVcU0VuV0
    toto4ev одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    16
    #3169

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията

    - - - - - - - - - -


    Това общ бюджет за трите машини ли е?
    Мен ми казаха, че за такова разположение и такива квадрати ми трябват 2 машини, та това е бюджет за 2 машини

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3170

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Май се бъркаш plasma quad е филтъра
    https://www.youtube.com/watch?v=Q7YVcU0VuV0
    Човекът пита за Fujitsu LT
    rosswen одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    4
    #3171

    Отговор: Избор на климатик 2017

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    Жилищно - къща на един етаж.
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    Цялосезонно ползване, но повече за отопление.
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    Цялата къща е на един етаж, под формата на буквата Г, съставена от 3 постройки( 1-та е кирпич с дебелина на зида 50 см там е кухнята - 20 м2, втората е стара тухла с подобна дебелина с изолация на всички външни стени и гипсокартон на тавана, и ПВЦ 3ен стъклопакет там са преходен хол - 14м2, малък преходен коридор - 6 м2 и детска стая - 13м2, третата е ново строителство с четворка без изолация и подобни съставена е от спалня - 18м2 с двоен прозорец от стария тип с дървена дограма стандартна големина 130/160, голям коридор - 14 м2 с голям прозорец 2ен стъклопакет ПВЦ и част от стената е изградена от стъклени тухли приблизителен размер 3м на 2 м и баня)като най-високото място е кухнята, която е и най-важната част от къщата за отопление, предвид, че има голям хладилник, ще се готви и като трапезария. Лятото е хладно в първите две части на къщата, а зимата дори при -ови температури не пада под +8 - +10, но от теракота е студено в кухнята. Къщата е с югоизточно изложение.
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    Полски Тръмбеш
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    В кухнята до 18 градуса, предвид, че там ще се готви. В хола до 20 градуса, в детската, в спалнята и двата коридора - голям и малък до 18 градуса
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    Да, в старите части на къщата има на всички външни стени вътрешна изолация около 1,5 - 2 см, тавана е от гипсокартон.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    Има. В кухнята - двукрилен хладилник, вградена фурна, абсорбатор и стандартните дребни електроуреди - кафемашина и т.н. В хола има само плазмен телевизор. В детската и в спалнята няма електроуреди.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    Решили сме да се климатизираме поетапно, предвид че за цялата къща ще ни трябват около 10на хиляди, а може и повече. Желанието ми е да бъдат поне клас А+, като в кухнята и хола могат да са нискобюджетни, за да компенсират детската стая, там да е малко по-безшумен и високобюджетен. За хола вътрешното тяло трябва да се монтира под прозореца иначе няма другаде къде. Искаме да купим общо 3 климатика, за сега, които да бъдат монтирани в детската, в хола и в кухнята. Имаме Грий 24ка на 1 година и използван много малко, която беше монтирана на наш обект, но ще си го вземем в къщи и сме обмислили за начало да го монтираме в новата част в големия коридор, за да топли поне за начало коридра и спалнята. После през зимата при необходимост ще купуваме високобюджетен за спалнята. Сумата е в зависимост от това какво трябва да купим т.е. да е балансирано с цена и място на монтаж. Предпочитам да наблегна на по-скъпи и по-безшумни в помещенията в които ще се спи и респективно по-евтини и шумни в останалите помещения.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    За отопление каквато е отвън за региона, а за охлаждане само в най-горещите дни.
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3172

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Какво е ИЗК? Като не е важно, че често вкл. и изкл., що си давате парите за инвертори? Конвенционалките са много по-евтини и работят по същия начин.
    И такъв ветеран имам Осака и съм супер доволен вече над 10 години.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Човекът пита за Fujitsu LT
    Извинявам се

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3173

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ако не си разбрал въпросът е защо да даваш луди пари за инвертор, който работи като конвенционалка. А бе какво е ИЗК?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #3174

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от strongholder Виж публикацията
    Мен ми казаха, че за такова разположение и такива квадрати ми трябват 2 машини, та това е бюджет за 2 машини
    Казвам го от личен опит, живея в къща, но с три спални и имам машини във всяка една стая - при това живея в Петрич. Ако искате да се отоплявате, както виждам в Силистра, ви трябват три машини. Другото е имитация и по голям разход на ток.
    VanDan, Mega, toto4ev и 2 други харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #3175

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Човекът пита за Fujitsu LT
    Да почете малко. Lt няма йонизатор и плазма. Това всеки поне малко интересуващ се трябва да го знае. А про-по lt в 16 квадрата,дали има смисъл?
    rosswen одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    16
    #3176

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Казвам го от личен опит, живея в къща, но с три спални и имам машини във всяка една стая - при това живея в Петрич. Ако искате да се отоплявате, както виждам в Силистра, ви трябват три машини. Другото е имитация и по голям разход на ток.
    Тогава 3 такива Futjitsu General ASHG09LMCA във всяка една от стаите трябва да свърши работа или 12-ки трябват?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,657
    #3177

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от strongholder Виж публикацията
    Мен ми казаха, че за такова разположение и такива квадрати ми трябват 2 машини, та това е бюджет за 2 машини
    2 машини за 3 стаи някак си не върви някой да казва, че е напълно в реда на нещата. Площта е едно, различни стаи е друго. Още повече, че не са разположени една срещу друга поне 2 от стаите. Ще има разлики в температурата в стаята без климатик. На охлаждане не е голям проблем, но на отопление може и да е.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #3178

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от strongholder Виж публикацията
    Тогава 3 такива Futjitsu General ASHG09LMCA във всяка една от стаите трябва да свърши работа или 12-ки трябват?
    В самостоятелна къща, в Силистра, без изолации - едва ли. По скоро 2бр. 12ки и 1 бр. 9ка.
    VanDan, rosswen и Rafailiev харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,657
    #3179

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Посочените "2500-2800 с монтаж" май не стигат за 3 броя LMC 9 .

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3180

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ако не си разбрал въпросът е защо да даваш луди пари за инвертор, който работи като конвенционалка. А бе какво е ИЗК?
    ИЗК ....ауто коректа го е поправил изках да кажа изключи
    SPSt одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе