Страница 211 от 334 ПърваПърва ... 161201209210211212213221261 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,151 до 3,165 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3151

    Отговор: Избор на климатик 2017

    То душа няма, ти таймер...
    Aleksandars, tony34al, mkukas и 3 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #3152

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Обаче едва ли LLCC си сваля вертикално надолу клапите както LMCA. Даже и LUC не може така.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    16
    #3153

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, интересувам се от отоплението на климатик/ци за къща. Ще видите от долната информация, че става дума за няколко стаи, вратите на които стоят винаги отворени, за да може да се отопляват всичките. Колко климатика да търся и какви за най-оптимално отопление? Ако може да ме посъветвате конкретни модели.

    Също така и къде би било най-удачното им разположение?


    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    - жилищно, 3 стаи + малък коридор

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    - основно за отопление

    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    - а) 12 кв.м, 15 кв.м., 17 кв.м., и 5 кв.м. коридор = 49 кв.м. виж схемата по долу
    - б) алуминиева дограма
    - в) 8 кв. м прозорци
    - г) две от стаите са със северно изложение, другата стая е с южно
    - д) къща, без изолация, стените са тухлени
    - е) 17 кв.м. хол, 15 кв.м. спалня, 12 кв. м. спалня, 5 кв. м. коридор

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    - гр. Силистра

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    -20-22 градуса зимата

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    - няма изолация

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    - главно телевизори, няма домакински електроуреди

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    - до 2 500 - 2800 лв. с включен монтаж

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    - зависи от зимата, но до -15 си падат температурите без проблем има и вятър често през зимата

    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    Схема:


    Благодаря предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от strongholder; 28-09-17 в 15:48.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3154

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    То душа няма, ти таймер...
    Според сайта има...

    - - - - - - - - - -



    Еййй, и сензор за присъствие дават, че има....
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #3155

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от PlamenG Виж публикацията
    Здравейте!
    Имам нужда от съвет каква машина да си купя.

    1.Машината ще се ползва за жилищно помещение .
    2. ще се ползва целогодишно и за отопление и за охлаждане .
    3. помещението е кухня с малък кухненски бокс(3 кв.) на терасата която е затворена и изолирана, 20 квадрата с височина на тавана -2.60 м. Етаж 2 от 3, западно изложение,само външни стени никой не отоплява от съседите ,дограма ПВЦ -стъклопакат четири сезона близо 3 квадрата прозорец и врата към терасата
    4. населено място Видин
    5.около 800-1000лв с включен моонтаж, може да се вдигне малко бюджета ако има смисъл
    6. изолация външна 10см
    7. има хладилник,печка и телевизор
    8. Желана температура лято:23-24, зимата:20-21С
    9.Трябва ми много тих климатик, който да не се усеща/чува като работи

    Благодаря предварително!
    Здравейте отново!
    Реших да вдигна бюджета като съм си харесал PANASONIC CS/CU-UE12RKE , защото го имам в друг апартамент и съм довоелен от него като шум и като работа. Има ли нещо по-добро в този ценови клас или да го взимам него?





  7. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #3156

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, бихте ли ми предложили модел климатик с ефективна система за пречистване на въздуха(плазма или йонизатор),която наистина да се усеща.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    21
    #3157

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте. Смятате ли, че Шорай 18 в големите студове ще се спрява с 35кв помещение, изолирано, но не с най-добрата изолация? Не можах да намеря таблица с градусите в сервизното ръководство, но на Сузуми 18 дават, че при -15 отвън, отдава 2,5kw, така че предполагам, че на Шорай мощността ще е сходна, което ме навежда на мисълта, че няма да е достатъчно. Какво е мнението на ползвателите на Сузуми?

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #3158

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от PlamenG Виж публикацията
    Здравейте отново!
    Реших да вдигна бюджета като съм си харесал PANASONIC CS/CU-UE12RKE , защото го имам в друг апартамент и съм довоелен от него като шум и като работа. Има ли нещо по-добро в този ценови клас или да го взимам него?



    За ефективно отопление ще ви трябват 3 машини, но с този бюджет бих взел 2 сега и когато съберете пари вземете трети. Някои пабасоници спират да работят под - 15, а Силистра съм чувал, че има студени зими. Не съм експерт питайте за този проблем.
    Аз бих погледнал за хола
    Fujitsu general 12lmca или Luca
    Toshiba 13 SUZUMI или Shorai
    MHI 35zm-s или zs-s

    За голямата спалня
    Fujitsu general 9lmca или Luca
    Toshiba 10 Suzumi или Shorai
    MHI 20zm-s или zs-s

    За малката спалня един конвектор засега.
    Ако имате откъде може да погледнете и машини втора употреба внос от Япония.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #3159

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Здравейте, бихте ли ми предложили модел климатик с ефективна система за пречистване на въздуха(плазма или йонизатор),която наистина да се усеща.
    Toshiba daisekai
    Daikin ururu sarara
    Mitsubishi Electric fh
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #3160

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Ninka Виж публикацията
    Здравейте. Смятате ли, че Шорай 18 в големите студове ще се спрява с 35кв помещение, изолирано, но не с най-добрата изолация? Не можах да намеря таблица с градусите в сервизното ръководство, но на Сузуми 18 дават, че при -15 отвън, отдава 2,5kw, така че предполагам, че на Шорай мощността ще е сходна, което ме навежда на мисълта, че няма да е достатъчно. Какво е мнението на ползвателите на Сузуми?
    Сузуми не е лош. Малко дървен дизайн и няма екстри, но е безшумен и топли добре поне в моите 12 квадратчета. Защо не вземете lfca като се опасявате, че няма да ви стигне мощността?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #3161

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Сузуми не е лош. Малко дървен дизайн и няма екстри, но е безшумен и топли добре поне в моите 12 квадратчета. Защо не вземете lfca като се опасявате, че няма да ви стигне мощността?
    Въпреки това, аз смятам, че ще му идва малко в повечко на климатика, с тези около 2.8kw максимална мощност при -15.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #3162
    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Toshiba daisekai
    Daikin ururu sarara
    Mitsubishi Electric fh
    Притесняваме високия минимум на FH,стаята е 16кв.м, а другите ми идват скъпи.LT серията на триото?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3163

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Ninka Виж публикацията
    Здравейте. Смятате ли, че Шорай 18 в големите студове ще се спрява с 35кв помещение, изолирано, но не с най-добрата изолация? Не можах да намеря таблица с градусите в сервизното ръководство, но на Сузуми 18 дават, че при -15 отвън, отдава 2,5kw, така че предполагам, че на Шорай мощността ще е сходна, което ме навежда на мисълта, че няма да е достатъчно. Какво е мнението на ползвателите на Сузуми?
    Toshiba 16 или 18, според мен, по принцип не си заслужават. Слаби машини, стават за по малки помещения/25-30m2/ с лек запас. Малките модели 10 и 13 са друга бира. За големи помещения е по добре да се ориентирате към други марки: Fujitsu; MHI; ME или Daikin.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от strongholder Виж публикацията
    Здравейте, интересувам се от отоплението на климатик/ци за къща. Ще видите от долната информация, че става дума за няколко стаи, вратите на които стоят винаги отворени, за да може да се отопляват всичките. Колко климатика да търся и какви за най-оптимално отопление? Ако може да ме посъветвате конкретни модели.

    Също така и къде би било най-удачното им разположение?


    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    - жилищно, 3 стаи + малък коридор

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    - основно за отопление

    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    - а) 12 кв.м, 15 кв.м., 17 кв.м., и 5 кв.м. коридор = 49 кв.м. виж схемата по долу
    - б) алуминиева дограма
    - в) 8 кв. м прозорци
    - г) две от стаите са със северно изложение, другата стая е с южно
    - д) къща, без изолация, стените са тухлени
    - е) 17 кв.м. хол, 15 кв.м. спалня, 12 кв. м. спалня, 5 кв. м. коридор

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    - гр. Силистра

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    -20-22 градуса зимата

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    - няма изолация

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    - главно телевизори, няма домакински електроуреди

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    - до 2 500 - 2800 лв. с включен монтаж


    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    - зависи от зимата, но до -15 си падат температурите без проблем има и вятър често през зимата

    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    Това общ бюджет за трите машини ли е?
    Този пост е редактиран от tony34al; 28-09-17 в 19:23.
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3164

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Притесняваме високия минимум на FH,стаята е 16кв.м, а другите ми идват скъпи.LT серията на триото?
    Това да ме те притеснява при ме е в 20 кв спалня .
    Почти всички клими ИЗК това не е толкова важно....важното е да го прави незабележимо.
    При мен е така .....може и да е защото съм с по-дълъг тръбен път
    друго преимущество наFH e че има плазма което е по добре спрямо йонизатора на Тошиба.
    аа и да не забравим че почистването на плазмата е супер лесно докато на тошибата се разглобява цялото тяло.
    От опит на даикин флаш тримерна също се усеща

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    59
    #3165

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    За ефективно отопление ще ви трябват 3 машини, но с този бюджет бих взел 2 сега и когато съберете пари вземете трети. Някои пабасоници спират да работят под - 15, а Силистра съм чувал, че има студени зими. Не съм експерт питайте за този проблем.
    Аз бих погледнал за хола
    Fujitsu general 12lmca или Luca
    Toshiba 13 SUZUMI или Shorai
    MHI 35zm-s или zs-s

    За голямата спалня
    Fujitsu general 9lmca или Luca
    Toshiba 10 Suzumi или Shorai
    MHI 20zm-s или zs-s

    За малката спалня един конвектор засега.
    Ако имате откъде може да погледнете и машини втора употреба внос от Япония.
    Благодаря за отговора, но сте отговорили на друг човек.
    При мен става дума за една стая(кухня) за гр.Видин.
    Моля, за помощ при избора!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе