Страница 214 от 334 ПърваПърва ... 164204212213214215216224264 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,196 до 3,210 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3196

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Stankov85 Виж публикацията
    Ако е за отопление вземи серията Change, аз сложих предния месец 2x12 Change.
    И вече знаеш, че ще топли зимата и чак го препоръчваш!?
    VanDan, Kasap, ivan74 и 3 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3197

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ако ще слагате подов избирайте Дайкин 25-ца,другите са им реплики и имитации...
    ronnie72 и Genadi80 харесват това.

  4. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3198

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от delyandamyanov Виж публикацията
    Сега, докато мислех изникна следния въпрос - може ли да се монтира стенно тяло по-ниско т.е. под прозореца и да има същата ефективност? Може да звучи глупаво въпроса, но както писах по-горния пост - лаик съм и за това питам.
    Някои хора го правят, но не е препоръчително. Други дори монтират тялото обърнато на 180 градуса, за да обдухва нагоре към прозореца. По този начин климатика може да работи само на отопление, защото не може да отвежда конденза. Но тази концепция е тотално сбъркана, защото:
    -разликата не е само във вътрешните тела при подов и стенен климатик, при подовите външното тяло е с много по-голям капацитет, примерно Midea 12000BTU тежи 43кг, а на "стенната" външното е 26кг, фреона е 1100-1300 грама срещи 750-800 - нищо общо
    -при подовите засмукването на въздух е отпред, докато при обърнат стенен засмукването идва от пода - следва запушване на филтри, мръсотия по топлообменниците и т.н.
    -грозно е, ако все пак някой реши да го прави нека да е с максимално по-паралелепипедно тяло, иначе няма такава грозотия с V образно тяло ...

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #3199

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    И вече знаеш, че ще топли зимата и чак го препоръчваш!?
    За топлене ще топли но на каква цена? Роднина монтира миналата година такъв в стая 12кв.м. и плащаше по 150 лева на месец. Единствен друг консуматор, телевизор и лампа . Стаята е външна самостоятелна постройка.

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3200

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    За топлене ще топли но на каква цена? Роднина монтира миналата година такъв в стая 12кв.м. и плащаше по 150 лева на месец. Единствен друг консуматор, телевизор и лампа . Стаята е външна самостоятелна постройка.
    За каква машина става на въпрос?

    Sent from my Sony Xperia Z3

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #3201

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    За каква машина става на въпрос?

    Sent from my Sony Xperia Z3
    Gree change 12
    Genadi80 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3202

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Gree change 12
    Те са като змеьове в комсумацията на ток!И при мен един познат се оплакваше че много ток харчел!

    Sent from my Sony Xperia Z3
    toto4ev одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #3203

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Те са като змеьове в комсумацията на ток!И при мен един познат се оплакваше че много ток харчел!

    Sent from my Sony Xperia Z3
    Консумацията по номинал е 1.1 киловата.Отдава 3.8 киловата. Консумацията е като за конвекционалка, даже и повече.
    Genadi80 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #3204

    Отговор: Избор на климатик 2017

    При китайските 2+2 не е равно на 4. Не можеш да имаш доверие на това което пишат.
    ivan74 и ruuni9 харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #3205

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Дали нагревателя не е включен непрекъснато за да има такъв голям разход?

  13. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #3206

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Стаята е външна самостоятелна постройка.
    Заради това е.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #3207

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от delyandamyanov Виж публикацията
    Сега, докато мислех изникна следния въпрос - може ли да се монтира стенно тяло по-ниско т.е. под прозореца и да има същата ефективност? Може да звучи глупаво въпроса, но както писах по-горния пост - лаик съм и за това питам.
    Имам преки наблюдения в продължение на 13г. в/у 5бр. стенни климатици, монтирани под прозорец /кухня, стая, спалня, гостна, хол/ - ако основното и главно изискване е отоплението, категорично са по-ефективни! По-удобни са и за обслужване. Могат удобно да се ползват за сушене на разни неща. По-евтино решение са от подовите, еквивалентно са по-икономични и по-тихи - този вариант мен лично ме устройва много повече и не бих го заменил, освен ако нямам друг избор.
    Този монтаж има и следните недостатъци - заемат място, по-уязвими са, не винаги се вписват естетично в интериора, ако мястото им не е предвидено правилно, може да духат непреодолимо в човек /което принципно е в сила и за горния монтаж/.
    Jack Krauser одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Раднево
    Мнения
    3
    #3208

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, предстои ми покупка на 2 климатизатора за две от помещенията в моя дом. Изчел съм повечето теми за климатици във форума и имам някъкви насоки относно марка/модел, но не съм сигурен 9ка или 12ка ми е нужна и все пак ще бъда благодарен на всяко мнение. На схемата се виждат двете помещения и малък коридор (6 м2) между тях, като вратите в повечето време ще са отворени към коридора.
    Благодаря предварително на всички отзовали се!

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    За охлаждане и отопление - целогодишно
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    А) Хол: а)18 м2; 47 м3; б) PVC 5 камерна, К-Бяло-4С; в) 3,5 м2; г) С-И; д) етаж 1; е) хол; ж) къща
    Б) Всекидневна: а) 16 м2; 40 м3; б) PVC 5 камерна, К-Бяло-4С; в) 2,5 м2; г) Ю-З; д) етаж 1; е) всекидневна+бокс; ж) къща
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    град Раднево (на 30км от Стара Загора)
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    Лято: 25* ; Зима: 22-23*
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    А) без изолация;
    Б) вътрешна с минерална вата на външните стени и окачен таван с минерална вата на тавана;

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    А) ТВ
    Б) хладилник,пералня,сушилня,фурна+плот; други дребни ел.уреди
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    ~ 3000 лв. за двете машини
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    ​-15*; +40*
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #3209

    Отговор: Избор на климатик 2017

    2 бр. 25 MHI zs-s
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3210

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от bobi161 Виж публикацията
    Имам преки наблюдения в продължение на 13г. в/у 5бр. стенни климатици, монтирани под прозорец /кухня, стая, спалня, гостна, хол/ - ако основното и главно изискване е отоплението, категорично са по-ефективни! По-удобни са и за обслужване. Могат удобно да се ползват за сушене на разни неща. По-евтино решение са от подовите, еквивалентно са по-икономични и по-тихи - този вариант мен лично ме устройва много повече и не бих го заменил, освен ако нямам друг избор.
    Този монтаж има и следните недостатъци - заемат място, по-уязвими са, не винаги се вписват естетично в интериора, ако мястото им не е предвидено правилно, може да духат непреодолимо в човек /което принципно е в сила и за горния монтаж/.
    Абсолютно, много по-ефективно и комфортно работят на отопление, защото винаги смучат хладен въздух близо до пода. Проблемът е лятото на охлаждане, дали няма да духа долу на краката студено и може би трудно ще обръща топлия въздух, който се събира при тавана. Но не съм сигурен за последното.
    Иначе ако имах подходяща ниша и моя бих до смъкнал така.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе