Страница 236 от 334 ПърваПърва ... 186226234235236237238246286 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,526 до 3,540 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3526

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Оставете строителите и проектантите на сгради да се занимават с тия прословути топлинни загуби. Освен загубите, за да ти е топло зимата трябва да постигнеш и определена топлинна плътност в единица обем, умните глави са го изчислили, че е 50 вата топлина на кубически метър обем.
    Ако стаята ти е 16 квадрата с височина 2,60 имаме 16*2,6*50вата = 2,08 киловата. Тоест трябва да търсиш климатик с номинал около 2 киловата или девятка. Това е най-елементарният начин да си подбереш климатик.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 10-10-17 в 11:46.
    Rafailiev одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3527

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Тоест трябва да търсиш климатик с номинал около 2 киловата или девятка. Това е най-елементарният начин да си подбереш климатик.
    2 kW = 6828 BTU
    Това като на каква девятка отговаря? Човекът ти казва, че не иска да преоразмерява!
    Aleksandars одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    12
    #3528

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, може ли съвет за климатик за южна стая тип хол с петкамерна пвц дограма , трябва ми нещо до 800-900 лв с монтажа. Гр. Варна.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #3529

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Ти твойте чрез Metrix Conversion ли ги купи ?
    Не. Предварително знаех каква енергия ми е необходима, за да поддържам през зимата 22°C в две от помещенията. Третото помещение имаше нужда от по-голяма охладителна мощност през лятото, отколкото отоплителна през зимата. Подходих емпирично, въз основа на стария климатик, който добре познавах. Четвъртото (подпокривно таванско) помещение имаше нужда само от комфортно охлаждане и при него подходих строго индивидуално, съобразявайки се с малката височина. Не беше възможен монтаж на нова европейска машина, осигуряваща по-голяма номинална мощност от 40W/куб.м, без да се отрази на комфорта, поради което при външни температури под -10°С не мога да поддържам вътрешна над +21°С. При -18°С навън, вътре е едва +19°С, но никой не е умрял. Ако искам непременно да ми е жега и в тези три дни на годината, през които е толкова студено, мога да си включа един радиатор Но в никакъв случай няма да преоразмерявам, за да си влоша живота през останалите 362 дни в годината
    avenger одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #3530

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,

    Имам едно питане относно подовите климатици. Викнах техници на оглед и те ми препоръчаха такъв поради разположението на апартамента и невъзможността да се монтира нормален инверторен на стената без да имам 10+ метра тръби..

    Доста бях изчел за другите, но за подовите не намирам достатъчно мнения. Като марки досега гледах основно Mitsubishi и Daikin, но на подовите Мицубишита вътрешните тела са по-големи, а аз нямам много място. Ширината на вътрешното тяло ми трябва да е не по-голяма от 70-74 см. Затова се спрях на Тошиба и по-точно на този модел:

    https://*********/podovi-klimatici/po...tu-klas-a.html

    Четох, че точно на този модел външното тяло издавало странни звуци и било шумно (поне при един човек е така, не знам дали е при всички).

    Кажете хубав модел подов климатик до 2500лв (с монтажа). Ще се ползва основно за охлаждане. И според техника помещението е за 12-ка

    Други модели , които гледах са тези:
    https://*********/podovi-klimatici/po...tu-klas-a.html
    https://*********/podovi-klimatici/po...tu-klas-a.html

    Има ли значение къде е произведен климатика? Тошибата е в Тайланд, Дайкина е в Чехия, а Фуджито в Китай.

    Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от AzzK1kkr; 10-10-17 в 15:17.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    ПЛОВДИВ
    Мнения
    36
    #3531

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, предстои ми закупуване на климатикAOHG07LUCA / ASHG07LUCA !
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението 13.30 m2 б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците3.75 m2; г) изложението на помещението запад; д) етаж на помещението в сградата 3 от 4, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата Пловдив?
    5. каква е желаната температура за поддържане лято 25-26 /зима 21-22?
    6. Има ли изолация на стени да /таван да, на кои от тях има двете външни север и запад и на кои не вътрешните какъв е вида и дебелината на изолацията 10см вътрешна с вата и гипсокартон?
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви тв .
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор 1360.00 лв с монтаж.
    9. до каква външна температура зимата-12 /лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му квадрат , разположението (или предвиденото разположение на мебели 3 легла тип ракла (3 м3 са общо + секция 1 м3+ комин 0.5 м3), прозорци 1 и врати 1 и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    Моля за мненито ви относно избора ми !
    Никой не е задължен ,но моля за внимание .
    Този пост е редактиран от АНГЕЛ ГЪРНЕВ; 11-10-17 в 13:20.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3532

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от AzzK1kkr Виж публикацията
    Здравейте,

    Имам едно питане относно подовите климатици. Викнах техници на оглед и те ми препоръчаха такъв поради разположението на апартамента и невъзможността да се монтира нормален инверторен на стената без да имам 10+ метра тръби..

    Доста бях изчел за другите, но за подовите не намирам достатъчно мнения. Като марки досега гледах основно Mitsubishi и Daikin, но на подовите Мицубишита вътрешните тела са по-големи, а аз нямам много място. Ширината на вътрешното тяло ми трябва да е не по-голяма от 70-74 см. Затова се спрях на Тошиба и по-точно на този модел:

    https://*********/podovi-klimatici/po...tu-klas-a.html

    Четох, че точно на този модел външното тяло издавало странни звуци и било шумно (поне при един човек е така, не знам дали е при всички).

    Кажете хубав модел подов климатик до 2500лв (с монтажа). Ще се ползва основно за охлаждане. И според техника помещението е за 12-ка

    Други модели , които гледах са тези:
    https://*********/podovi-klimatici/po...tu-klas-a.html
    https://*********/podovi-klimatici/po...tu-klas-a.html

    Има ли значение къде е произведен климатика? Тошибата е в Тайланд, Дайкина е в Чехия, а Фуджито в Китай.

    Благодаря предварително!
    Аз бих избирал между Fujitsu-General LVCA и MHI SRF ZMX-S Diamond.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Rafailiev одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    7
    #3533

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Аз бих избирал между Fujitsu-General LVCA и MHI SRF ZMX-S Diamond.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Благодаря за мнението. MHI ми е широк и няма да влезе но LVCA-то е добре като размер. Харесал съм този:

    https://*********/podovi-klimatici/po...tu-klas-a.html

    Още 2 въпроса:
    1. Проблем ли е това, че е произведен в Китай? Тоест не е ли по-добре да не е от там климатика?
    2. Проблем ли ще е, че климатика ще е непосредстено до парното?

    Мерси.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    23
    #3534

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте.
    Мисля тази година да си взема два климатика за да си стопля апартамента. До сега се отоплявах с два конвектора 2kW, но отоплявах само спалнята и хола като останалата част беше студена, а когато беше най-студено плащах по 300лв без да е топъл апартамента.
    1. Климатиците ще ги монтирам в гр. Казанлък в апартамен на 2 етаж с изложение изток-запад.
    2. Климатиците ще се ползват предимно за ототпление.
    3. Апартамента е двустаен с обща квадратура 64 квадрата. Хол 20 квадрата със западно изложение, спалня 13 квадрата с източно изложение, кухня 10 квадрата източно изложение, останалите квадрати са коридор с баня.
    Всички прозорци са със сменена дограма 6 камерна на торкал с двоен стъклопакет.
    4.Миналата година температурите в казанлък паднаха до -20 и тогава конвектора в хола 2kW работеше почти безспиране за да подържа 21 градуса пр иусловие, че вратата на хола е затворена.
    5. Опитвам се да подържам температура в диапазона 22-23 градуса, в спалнята не желая температура по-голяма от 19 - 20 градуса (при необходимост вечерно време мога да пускам конвектора докато се спи в спалнята). Също така в коридора нямам притенции за температура просто да не се разхождат бели мечки като до сега.
    6. Всички тавани и външни стени имат изолация. Също такака източните стаи кухня и спалня имат външна изолация, а хола който е на запад има остъклена тераса с плъзгащ стъклопакет.
    7. Бюджетът ми е към 3000-3500лв.

    Идеята ми е следната в хола да сложа
    Daikin
    FTX50GV https://*********/invertorni-klimatic...tu-klas-a.html , а в кухнята
    Daikin
    FTXB35C https://*********/invertoren-klimatik...tu-klas-a.html и да отворя вратите към коридора и спалнята. Мястото на което мога да монтирам климатиците е с пряк изглед към коридора особенно на този в кухнята. Според Вас добър избор ли съм направил и ако може предложете по-добър вариант.


    Благодаря предварително.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    11
    #3535

    Отговор: Избор на климатик 2017

    От снощи имаме LMCE и като първо впечатление мога да кажа, че външното тяло е почти безшумно, но вътрешното компенсира... Дали имам високи очаквания за нов климатик или е нещо друго, но при това минимално натоварване не очаквах да се чува толкова(относително и силно субективно). Монтажниците казаха, че PSA е по-безшумна система.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #3536

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Почти всяка друга система е по-безшумна, не са излъгали.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3537

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от AzzK1kkr Виж публикацията
    Благодаря за мнението. MHI ми е широк и няма да влезе но LVCA-то е добре като размер. Харесал съм този:

    https://*********/podovi-klimatici/po...tu-klas-a.html

    Още 2 въпроса:
    1. Проблем ли е това, че е произведен в Китай? Тоест не е ли по-добре да не е от там климатика?
    2. Проблем ли ще е, че климатика ще е непосредстено до парното?

    Мерси.
    Без да имам този климатик или да съм го виждал ще ти кажа вземи си Fujito.
    Сега знам ,че ще ме нападнат затова ще се обоснова.
    Днес по случайност говорих за този климатик с 2 ма души.
    Единия само продава ,другия и продава и монтира.
    И двамата имат фирми така ,че не става въпрос за случайни хора.
    Единия ще си слага няколко в новата си къща точно такива!
    Другия до колкото разбрах също ще си слага такъв.
    Щом хората занимаващи се с такава техника си го слагат вкъщи не мисля че има място за съмнение!
    Дано съм бил полезен

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3538

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от mohaxa87 Виж публикацията
    От снощи имаме LMCE и като първо впечатление мога да кажа, че външното тяло е почти безшумно, но вътрешното компенсира... Дали имам високи очаквания за нов климатик или е нещо друго, но при това минимално натоварване не очаквах да се чува толкова(относително и силно субективно). Монтажниците казаха, че PSA е по-безшумна система.
    Какво му е шумното, от самия въздух като излиза, пука или нещо друго? Сложи фана на най-ниска степен и пиши.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #3539

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Без да имам този климатик или да съм го виждал ще ти кажа вземи си Fujito.
    Сега знам ,че ще ме нападнат затова ще се обоснова.
    Днес по случайност говорих за този климатик с 2 ма души.
    Единия само продава ,другия и продава и монтира.
    И двамата имат фирми така ,че не става въпрос за случайни хора.
    Единия ще си слага няколко в новата си къща точно такива!
    Другия до колкото разбрах също ще си слага такъв.
    Щом хората занимаващи се с такава техника си го слагат вкъщи не мисля че има място за съмнение!
    Дано съм бил полезен
    Логиката ти е направо желязна! Да ти задам един въпрос, по малко по-различен начин: Ако ти предложа една нова 16-ка на дайсейкай за 100 кинта, ще я предпочетеш ли пред нокрия 18-ка за 3 бона, при положение че и като комфорт, и като качество на изпълнение нокрията удря 16-ката на дайсейкай, като маче у дирек??
    Aleksandars, rosswen и bobi161 харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #3540

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от mohaxa87 Виж публикацията
    От снощи имаме LMCE и като първо впечатление мога да кажа, че външното тяло е почти безшумно, но вътрешното компенсира... Дали имам високи очаквания за нов климатик или е нещо друго, но при това минимално натоварване не очаквах да се чува толкова(относително и силно субективно). Монтажниците казаха, че PSA е по-безшумна система.
    Еми то и класовете са им различни.Базов модел на Fudjitsu с върхов модел на Hitachi. Цените също.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Какво му е шумното, от самия въздух като излиза, пука или нещо друго? Сложи фана на най-ниска степен и пиши.
    Шумно е това че,като се дадат 1300 лв. за климатик се очаква да работи като за 2500 лв.Без да се съпоставят основните качества, да топли.
    rosswen и Rafailiev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе