Страница 238 от 334 ПърваПърва ... 188228236237238239240248288 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,556 до 3,570 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    23
    #3556

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    За хола виж MHI SRK35ZS-S , FUJI/FUJITSU 12LMCB или LT , а за спалнята колегата ти е препоръчал.С тези на студено няма да останеш.Гледам че държиш малкия да е в кухнята, по твоята схема(да духа към вратата) коридора ще го стоплиш според мен с 1-3С разлика.В спалнята разбирам си с конвектор, който при отворени врати ще си доотопля с по-малък разход и няма да ти духа.
    Да. Това ми беше идеята. Ако се наложи в спалнята ще пускам конвектора, но ако има 19 градуса в нея изобщо няма да го включвам, защото не ми трябва повече от 19. Така като чета май на дайкина ще платя повече за името от колкото за нещо друго или се лъжа? Иначе в завода в стаите сме с митсубишита и за толкова години не са спирали.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3557

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от HristoNN Виж публикацията
    Да. Това ми беше идеята. Ако се наложи в спалнята ще пускам конвектора, но ако има 19 градуса в нея изобщо няма да го включвам, защото не ми трябва повече от 19. Така като чета май на дайкина ще платя повече за името от колкото за нещо друго или се лъжа? Иначе в завода в стаите сме с митсубишита и за толкова години не са спирали.
    Ако искаш повече екстри Митсубиши FH 35 пак става.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3558

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Нито една смислена екстра няма FH-окото бръмчи, трябва да се изключи.Плазмата пука нощем, може да ти изкара акъла,клапите имат 4 моторчета ( аз едно не мога да търпя ) и при всеки он-офф е БЪЗЗЗЗ-БЪЗЗЗ, съчетано с пукане на пластмаси и минимум от 300 вата става .. имате въображение.Под 5° дефроста е на всеки 2 часа ,шумен с пукане на пластмаси пак,трябва да си мазохист да имаш тоя "топ модел " вече ревизия 3 с неоправен нито един проблем.
    Този пост е редактиран от avenger; 12-10-17 в 17:21.
    bobovo, Mega, ronnie72 и 4 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3559

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    нито една смислена екстра няма FH .. окото бръмчи трябва да се изключи .. плазмата пука нощем може да ти изкара акъла .. клапите имат 4 моторчета ( аз едно не мога да търпя ) и при всеки он-офф е БЪЗЗЗЗ-БЪЗЗЗ съчетано с пукане на пластмаси и минимум от 300 вата става .. имате въображение .. под 5° дефроста е на всеки 2 часа ,шумен с пукане на пластмаси пак .. трябва да си мазохист да имаш тоя "топ модел " вече ревизия 3 с неоправен нито един проблем
    Аз проблеми с този климатик нямам!
    ronnie72 и Sir John харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3560

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Явно не е в спалня или си глух.
    Този пост е редактиран от avenger; 12-10-17 в 17:21.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3561

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    явно не е в спалня или си глух
    В спалня е и не съм глух ,но не съм и невротичен .....
    Този пост е редактиран от avenger; 12-10-17 в 17:22.
    kokovox и Genadi80 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3562

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    нито една смислена екстра няма FH .. окото бръмчи трябва да се изключи .. плазмата пука нощем може да ти изкара акъла .. клапите имат 4 моторчета ( аз едно не мога да търпя ) и при всеки он-офф е БЪЗЗЗЗ-БЪЗЗЗ съчетано с пукане на пластмаси и минимум от 300 вата става .. имате въображение .. под 5° дефроста е на всеки 2 часа ,шумен с пукане на пластмаси пак .. трябва да си мазохист да имаш тоя "топ модел " вече ревизия 3 с неоправен нито един проблем
    Климатик за 2000 лв. не може да прави такива работи! Нещо си се объркал! Ма той нов как ще му пукат пластмасите-т`ва да не е Дайсекай8?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3563

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ако на някой не му пука климатика и се чуди как някои пукат, може да ми го даде за седмица да му го разпукам.
    /разбира ли се, че сложна стана мисълта/
    ruuni9 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #3564

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ако на някой не му пука климатика и се чуди как някои пукат, може да ми го даде за седмица да му го разпукам.
    /разбира ли се, че сложна стана мисълта/
    Да ти дам един от мойте Хитаци да го пробваш дали ще му пукат пластмасите!Наздраве

    Sent from my Sony Xperia Z3
    milanov одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,224
    #3565

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Той само Алекси се оплаква от този модел. Може да е "случил" на кофти монтаж или бройка. Случва се. Аз познавам доста доволни ползватели.
    Rafailiev одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3566

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Той само Алекси се оплаква от този модел. Може да е "случил" на кофти монтаж или бройка. Случва се. Аз познавам доста доволни ползватели.
    Продавам си тошибата и мисля за Уруру или нокрия Х.
    Видях ,че си с уруру .Какви впечатления имаш?
    п.п.
    Не че някои си е чупил краката да го иска се

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #3567

    Отговор: Избор на климатик 2017

    16-ката на Daiseikai, никога не ми е било оферта. Не се и продава. Виж 10-ка и 13-ка са екстра. За парите на 16-ката има по-добри машини в този клас. Тествай Nocria-та, мисля, че ще ти допадне.
    dodo_pv, bobovo и tony34al харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3568

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    16-ката на Daiseikai, никога не ми е било оферта. Не се и продава. Виж 10-ка и 13-ка са екстра. За парите на 16-ката има по-добри машини в този клас. Тествай Nocria-та, мисля, че ще ти допадне.
    Мерси ..... ще я дам на цената на 13 ка ....

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    2
    #3569

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте и аз да се включа в темата с молба за помощ при избор на климатик

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? охлаждане и отопление
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; 30м2 и евентуално коридор 8м2 б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ПВЦ двоен стъклопакет в) квадратура на прозорците; 6м2 г) изложението на помещението; чист запад д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 5-ти етаж в блок е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; хол ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Варна
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 24-25 през цялата година
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? Външна изолация 6см на всички външни стени
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. 2500лв - 2600лв
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,224
    #3570

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Hindski Погледнете
    Fujitsu general 14 luca
    Fujitsu general 18lfca
    MHI 50 zs-s
    VanDan, Hindski и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе