Страница 241 от 334 ПърваПърва ... 191231239240241242243251291 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,601 до 3,615 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3601

    Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Рафаилиев, ползвай си със здраве седмичните таймери и не се занимавай с нетове и глупости. Като паднат температурите от -6°С надолу, настройваш различни температури на работа в денонощията и си решаваш проблемите.
    Успех!
    На мен също ми върши перфектна работа. Изобщо не съм се и замислял за Wifi (и 2-та ми климатика имат такава опция). Цяла зима единствено за почистване на филтри ги пипам.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3602

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Като мигне тока и седмичният таймер отишъл. На някои клими де, не на всички. Сега ако не ти се слуша "....т'ва сега що не работи..." си е хубаво през мрежата. Ако и този RM mini си мери и температурата и я виждаш на телефона какво по хубаво.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3603

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Като мигне тока и седмичният таймер отишъл. На някои клими де, не на всички. Сега ако не ти се слуша "....т'ва сега що не работи..." си е хубаво през мрежата. Ако и този RM mini си мери и температурата и я виждаш на телефона какво по хубаво.
    Ето това си мери температурата и влажноста в стаята и я виждаш на телефона си.
    https://seemelissa.com/bg/melissa/meet-melissa
    oska и chany харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3604

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Като мигне тока и седмичният таймер отишъл. На някои клими де, не на всички. Сега ако не ти се слуша "....т'ва сега що не работи..." си е хубаво през мрежата. Ако и този RM mini си мери и температурата и я виждаш на телефона какво по хубаво.
    Тази зима спира тока за около 7-8 часа и още няколко пъти за по-кратко време, и нямам спомени да се е налагало да го настройвам наново. Но не съм 100% сигурен! Става въпрос за МЕ, MHI-то ще го видим тази зима. Спирал е тока, но без настроен седмичен таймер.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    100
    #3605

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Някой с впечатления от този климатик Sanyo KRV-12TDAA? Не намирам почти никаква информация.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #3606

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Тази зима спира тока за около 7-8 часа и още няколко пъти за по-кратко време, и нямам спомени да се е налагало да го настройвам наново. Но не съм 100% сигурен! Става въпрос за МЕ, MHI-то ще го видим тази зима. Спирал е тока, но без настроен седмичен таймер.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Твоето MHI е високия клас и е твърде вероятно да не прави проблем при прекъсване на елзахранването. При средния клас, платката на вътрешното тяло не помни параметрите на таймерите след възстановяването на елзахранването е необходимо да го изключиш и включиш отново от дистанционното. Много е тъпо!
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #3607

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    oska, модели "12" на цена до 1000 лв. без монтаж:
    Gree GWH12QB- K3DNC2D LOMO Economical
    Gree GWH12KF-K3DNA6G Change
    Daikin FTX35KM~RX35KM
    Chigo CS-35V3A-1C169AY4J
    Hitachi RAC-35PEC/RAC-35WEC Eco Comfort
    General Fujitsu ASHG12LLCC Eco² Inverter
    Daikin FTXB35C~RXB35C
    благодаря много,златен си

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3608

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Asgard Виж публикацията
    Някой с впечатления от този климатик Sanyo KRV-12TDAA? Не намирам почти никаква информация.
    Гугъл е пълен с информация! Впечатления-едва ли.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    100
    #3609

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Мисълта ми беше, че няма информация с впечатления В смисъл става ли за отопление ме интересува мен предимно и за предпочитане ли е спрямо списъка по-горе, който е дал Aleksandars.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    27
    #3610

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте!
    Може ли да ми дадете идея за климатик за кухня с остъклена тераса около 13-14кв. общо? Става въпрос за панелен блок в София 2-ри етаж, но терасата се пада точно над входа и е доста студено. Лошото е, че кухнята и терасата ги разделя свод(трегер) с барплот и мястото където може да е климатика е зад трегера на стената до прозореца на терасата. Знам, че това е много кофти място, но няма опция да го поставя другаде. Дограмата е нова 5камерна, 3-ен стъклопакет и вата само на тавана на терасата. Нямам вътрешна и външна изолация за сега, но ще сложа по-нататък. В блока няма парно. Със сигурност ще има топлпзагуби и ще топля входа, но нямам избор. Климатика ми трябва само и основно за отопление. Искам да топли и да е възможно най-икономичен. Бюджет до 2000 с монтажа .
    Благодаря !
    Този пост е редактиран от serpen7ine; 15-10-17 в 18:37.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #3611

    Отговор: Избор на климатик 2017

    General Fujitsu ASHG09LTCA Winner Silver
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-S~SRC25ZS-S Premium
    Hitachi RAK-25RXB/RAC-25WXB Akebono
    Toshiba RAS-10PKVSG-E Shorai
    Panasonic CS-Z9SKEW~CU-Z9SKE Etherea
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3612

    Отговор: Избор на климатик 2017

    serpen7ine, нали си сложи 50-ка зубадан. Как е, пробва ли го?
    Genadi80 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    27
    #3613

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    serpen7ine, нали си сложи 50-ка зубадан. Как е, пробва ли го?
    Да бачка си, ама той е в къща, а този ми трябва за апартамент. Ще го видиме зимата иначе май е ок

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    General Fujitsu ASHG09LTCA Winner Silver
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-S~SRC25ZS-S Premium
    Hitachi RAK-25RXB/RAC-25WXB Akebono
    Toshiba RAS-10PKVSG-E Shorai
    Panasonic CS-Z9SKEW~CU-Z9SKE Etherea
    Благодаря ти много. 1,2 или 4 ще бъде най-вероятно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    ПЛОВДИВ
    Мнения
    36
    #3614

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от АНГЕЛ ГЪРНЕВ Виж публикацията
    Здравейте, предстои ми закупуване на климатикAOHG07LUCA / ASHG07LUCA !
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението 13.30 m2 б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците3.75 m2; г) изложението на помещението запад; д) етаж на помещението в сградата 3 от 4, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата Пловдив?
    5. каква е желаната температура за поддържане лято 25-26 /зима 21-22?
    6. Има ли изолация на стени да /таван да, на кои от тях има двете външни север и запад и на кои не вътрешните какъв е вида и дебелината на изолацията 10см вътрешна с вата и гипсокартон?
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви тв .
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор 1360.00 лв с монтаж.
    9. до каква външна температура зимата-12 /лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му квадрат , разположението (или предвиденото разположение на мебели 3 легла тип ракла (3 м3 са общо + секция 1 м3+ комин 0.5 м3), прозорци 1 и врати 1 и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    Моля за мненито ви относно избора ми !
    Никой не е задължен ,но моля за внимание .
    Монтиран AOHG07LUCA / ASHG07LUCA Тръбен път 5м ,шум от фреон преливане за сега не чувам .На първа степен ми обдухва стаята дано е ок и през зимата!Благодаря на отзовалите се!
    VanDan, SPSt и ruuni9 харесват това.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    1
    #3615

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,

    Предстои ми закупуване на климатик и исках да се допитам за мнение , разбрах че във форума има доста хора които са наясно с нещата , така че ще се радвам да споделите идеи и модели.

    Ето и отговорите ми на въпросите от горе:

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? За отопление и охлаждане
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    а) 23-24 кв.м ; б) ПВЦ дограма ; в) 5-6 кв.м ; г) чист юг ; д) последен етаж , с тавански помещения над него ; е) хол ; ж) апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? София , кв. Овча Купел
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? зима - 24-25 градуса макс , лято - нямам претенции
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? апартаментът със външна изолация , стените са тухла
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? хладилник , фурна , съдомиялня , телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. до 2000-2200 лв.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. - качил съм схема на помещението

    За момента най - доброто което ми предложиха (според мен , като осъзнавам , че не разбирам от тези неща) , е Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DAISEIKAI 8
    Ще се радвам на поне още няколко варианта и предложения , които да разгледам преди да направя крайният си избор.
    Предварително благодаря.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе