Страница 239 от 334 ПърваПърва ... 189229237238239240241249289 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,571 до 3,585 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #3571

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Hindski, обърнете внимание на следните модели:
    Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    Toshiba RAS-16PKVSG-E Shorai
    Mitsubishi MSZ-FH35VE~MUZ-FH35VEH
    General Fujitsu ASHG14LMCA Energy Plus 2
    Gree GWH18UC-K3DNA4F (LCLH) U-Crown
    Като предложенията на kokovox също влизат в този списък...
    VanDan, Hindski и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    8
    #3572

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Моля за помощ.
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? охлаждане и отопление
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; 32м2 (80 куб.)( б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);ПВЦ двоен стъклопакет в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; запад д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 5-ти последен етаж в блок ново стоителство тухлен е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;хол с кухня ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Стара Загора
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? Външна изолация 6см. и на тавана стъклена вата.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. до 2500лв
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    За сега съм се спрял на следните модели
    mitsubishi msz-fh35ve
    Fujitsu ASYG-12LTCA
    Като тези 2-та не знам ще се справят ли зимно време с отоплението ?
    и другия ми вариант е
    Fujitsu AWYZ14LB Nocria

    Отворен съм и за други варианти. Просто ако сте на мое място кое бихте взели?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #3573

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от atanasik Виж публикацията
    Моля за помощ.
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? охлаждане и отопление
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; 32м2 (80 куб.)( б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);ПВЦ двоен стъклопакет в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; запад д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 5-ти последен етаж в блок ново стоителство тухлен е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;хол с кухня ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Стара Загора
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? Външна изолация 6см. и на тавана стъклена вата.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. до 2500лв
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    За сега съм се спрял на следните модели
    mitsubishi msz-fh35ve
    Fujitsu ASYG-12LTCA
    Като тези 2-та не знам ще се справят ли зимно време с отоплението ?
    и другия ми вариант е
    Fujitsu AWYZ14LB Nocria

    Отворен съм и за други варианти. Просто ако сте на мое място кое бихте взели?
    Ако намерите Nocria-та, забравете за останалите два.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Alexi, zxc0 и Rafailiev харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3574

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ако намерите Nocria-та, забравете за останалите два.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Нокрията е перфектна ......намериш ли я взимай

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #3575

    Отговор: Избор на климатик 2017

    atanasik, аз ще Ви посъветвам за Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZS-S~SRC50ZS-S Premium.
    babati, kokovox и rosswen харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3576

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Случайно се натъкнах на това
    https://*********/invertorni-klimatic...as402jadr.html

    добро ли е ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    65
    #3577

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Наздраве дружина,
    Да сте живи и здрави.
    До сега не съм се интересувал от подови климатици и ми трябва вашата помощ.
    За 40м2 хол аз бих забил ZR63 без да се замисля, но ако трябва да е подов? Трябват ми около 5,5KW номинал.
    Има място само за едно подово тяло и на мен ми се струва малко проблемно.
    При стенен не виждам проблем , но няма възможност за такъв.
    Другата ми дилема е голяма спалня - 34 м2 - има ли безшумен вариант ( при стенните е ясно - Шорай или MHI ZS )
    и 13ка на Тошиба или 35ца на MHI ще се справя ли подовия?

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3578

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Случайно се натъкнах на това
    https://*********/invertorni-klimatic...as402jadr.html

    добро ли е ?
    Бентли добро ли е?
    Обаче намери информация от другаде, че тия калъфи даже нямат информация да покажат, смятай ако си купиш такъв климатик от тях, как ще разбереш какво може.
    2011г., плазма, самопочистване на филтрите, енергиен монитор на вътрешното тяло. параметрите горе долу са ги дали, без консумацията, която е с минимум 45W. Двойнороторен компресор. На първо четене не разбрах дали има аспирация, но ако потърсиш в сайта на Тошиба Япония, ще разбереш повече.
    Консумация охлаждане 1000(45~1700)W
    Консумация отопление 1040(45~2825)W

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3579

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Случайно се натъкнах на това
    https://*********/invertorni-klimatic...as402jadr.html

    добро ли е ?
    Около теб има още по ново, малко по добро и ... по евтино. Само трябва да се поогледаш.
    Този пост е редактиран от tony34al; 12-10-17 в 23:41.
    DUNDURMA и ruuni9 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3580

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Около теб има още по ново, малко по добро и ... по евтино. Само трябва да се поогледаш.
    Това пак ли е с дистанционно на Японски?
    Питам ако нещо продам тошибата....
    Ако е на японски ще е или уруру или нокрия Х

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3581

    Отговор: Избор на климатик 2017

    На заглавната страница на Инструкцията пише " Use only in Japan". Няма как ДУ да е на друг език. Говоря за Тошибата, линк към която беше дал.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #3582

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    здравейте група, поради закупуване на ново жилище ми се налага да монтирам нови 3 климатика с бюджет от 4000лв , всичките стаи са със западно изложение без външни стени, единствените външни са тези от, които излизам към терасите на всяка стая, имат си изолация вътрешна 5см стереопор. Дограмата е нова с 3-ен стъклопакет на всякъде, а терасите са затворени с хубава дограма пак нова но двоен пакет, етажът е 6-и предпоследен. Двете стаи за по 20 кв,а третата е 12кв, та мисълта ми е в предишния апартамент се отоплявах с Toshiba ras13skv-5 , fujitsu 12lmca , micubishi skr 20zm-s долу-горе стаите бяха със същата големина само,че с източно и южно изложение искам да попитам какво бихте ми предложили , гледам че на пазара има вече заместници на по старите модели които съм имал ,дали новите са по добри и какви други биха ми свършели работа ? Става дума за гр.Добрич панелен блок. От старите машини лмса-то най ми е присърце ,защото единствено то не ми е правило проблеми никога, тошибата и мицубисшито имат по едри филтри и се наблъскват с прахоляк и се наложи да им сменям лагерчета гаранционно...

    предложения някой?

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    8
    #3583

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    Търся климатик за описаното по-долу помещение. По принцип гледах нов хиперинвертор Fuji Electric RSG-12LTC/RIG-12LTC, който vimax посочват, че е подходящ за помещение до 38м2(100м3), което е 30% повече от моето помещение. Все повече гледам климатици втора употреба например TOSHIBA RAS-N285V6DR (COP >6) и Тоshiba 255AEDR (COP >6).
    - Кой икономични климатици бихте препоръчали за това помещение?
    - Бихте ли ме посъветвали нов или втора употреба да избера?
    1. Жилищно помещение – хол+кухня;
    2. Преимно за отопление. Много много рядко охлаждане;
    3. а) площ 28-29м2, 72m3
    б), в), г) дограма:
    - 6.1м2 ПВЦ дограма с троен съклопакет с Ка стъкло - свероизток;
    - 3.4м2 ПВЦ дограма с двоен съклопакет с обикновени стъкла – югозапад;
    - 1.1м2 ПВЦ дограма с двоен съклопакет с обикновени стъкла – запад;
    д) трети етаж под и над помещението има етажи с пълна площ. В момента не обитаеми;
    е) хол+кухня;
    4. София, кв. Овча купел;
    5. Желана температура през зимата 22градуса;
    6. Сградата е монолитна, стоманобетонна с тухлени преградни стени. Има външна топлоизолация EPS 5см, на външните стени на помещението е поставенa и допълнителна вътрешна топлоизолация XPS 2см. Малка част от помещението около 3м2 представлява освоен балкон с топлоизолация на пода 2см ХPS, положен под армирана замазка и гранитогрес и 5см на тавана на усвоената част положен върху плочата и по щурца над демонтирания прозорец. Настилката в помещението е 18м2 естествен паркет 2см и 10м2 гранитогрес;
    7. Фурна, индукционен котлон, аспиратор, хладилник, пералня, бойлер 10л, телевизор, 4 осветителни тела с лед крушки.
    8. 1000-2000лв.
    9. Ще се използва като единствен отоплителен уред. Евентуално ако стане твърде студено може да се ползва ел. конвектор адакс 2000W;
    10. Схема на помещението:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3584

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    предложения някой?
    Има 239 страници с едни и същи предложения за този бюджет. Да ги препишем пак?
    ruuni9 одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    5
    #3585

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, мисля да слагам този климатик https://*********/hiperinvertorni-kli...tu-klas-a.html
    в хол около 32кв.м. Някой има ли впечатления от модела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе