Страница 304 от 334 ПърваПърва ... 254294302303304305306314 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,546 до 4,560 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #4546

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    За япончета не говори, че те може да са с ниски реални минимуми, но са "незаконни" и е забранено да се споменават в тази тема.
    Истината трябва да се казва на висок глас. Не знам някои хора защо се засягат на машини (то и при колите е все същото), като нито са го произвели те, нито имат каквито и да било облаги от това.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    SPSt и ruuni9 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4547

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Като са написали 90W, къде пише че ВИНАГИ минимума е толкова. При определени условия е И толкова! На моята кола като пише разход 7.2 при извънградско, да не би все толкова да харчи извън града.
    За това, ако минимума е нещо важно за теб - проучваш, гледаш, сверяваш и когато си сигурен в инфото си купуваш. Още преди бях написал някъде, че има само две марки машини, от висок клас, с реални минимуми.
    Ето тук са написали може би без да излъжат. Външна +5 минимум 100W. Външна +2 минимум 210W. Е толкова ли е сложно инженерното да е вярно малко от малко.


    - - - - - - - - - -

    И послъгването:

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4548

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Истината трябва да се казва на висок глас. Не знам някои хора защо се засягат на машини (то и при колите е все същото), като нито са го произвели те, нито имат каквито и да било облаги от това.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Защото това е народопсихология. Всеки българин е №1. Той има най-добрата кола, най-хубавата жена, най-умните деца, разбира от всичко в т.ч от климатици. Неговите климатици са "the best", нищо, че не е виждал други. А, щом не е виждал, значи не съществуват или съществуват, но няма начин да нямат повече кусури от неговите.
    hienata76, babati, oska и 4 други харесват това.

  5. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #4549

    Отговор: Избор на климатик 2017

    А собствениците на японски клими, които са най-най-най с какво се отличават точно от тази народопсихология!? Ок - вие си ги харесвате, доволни сте, супер!
    Аз не искам такива, без да твърдя, че моите клими са най-най-най. За мен е важно да са ми ок сметките, за ми е топло/хладно и толкоз.
    Аз не съм акционер в някои от тия компании, та да съм им фен. Но че има фенство е факт!
    ПП - не е заяждане, а просто отговор.
    ПП2 - нов японец обаче бих отнесъл, стига да е икономически изгодно.
    VeleV.Klima, rosswen, bobi161 и 2 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4550

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    А собствениците на японски клими, които са най-най-най с какво се отличават точно от тази народопсихология!?
    Аз не искам такива, без да твърдя, че моите клими са най-най-най.

    ПП2 - нов японец обаче бих отнесъл, стига да е икономически изгодно.
    Без да се заяждам, ама кое все пак е вярно?

    Разликата можеш да намериш сравнявайки постовете в темите за японски машини /или липсата на такива/ и в другите теми за климатици. Интересно ще ми е да цитиращ пост на собственик на японска машина оплюващ всички европейски. Мисля, че не е необходимо да правя други сравнения.

    Впрочем идеята не беше точно такава /за фенщина/. Идеята е за отричането на нещо, което не познаваш. Ако имаш лош опит, познаваш нещо и не ти харесва - ОК сподели, оплачи се. Тук обаче отричането е само от хора, които си нямат никакво понятие /Велев е изключение /. Отричат ги дори само на база, че те самите не могат да се справят с ДУ. Дори хора, които имат лош опит с японски машини, а те са единици, не ги отричат така яростно.
    ruuni9 одобрява това.

  7. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #4551

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Те май повече се притесняват че като купят К2У и ще почнат едни ремонти, проблеми... А то май става обратното? Уж нови, а едни шумове, едни тракания, втулки и т.н.
    SPSt и Stankov85 харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #4552

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Без да се заяждам, ама кое все пак е вярно?

    Разликата можеш да намериш сравнявайки постовете в темите за японски машини /или липсата на такива/ и в другите теми за климатици. Интересно ще ми е да цитиращ пост на собственик на японска машина оплюващ всички европейски. Мисля, че не е необходимо да правя други сравнения.

    Впрочем идеята не беше точно такава /за фенщина/. Идеята е за отричането на нещо, което не познаваш. Ако имаш лош опит, познаваш нещо и не ти харесва - ОК сподели, оплачи се. Тук обаче отричането е само от хора, които си нямат никакво понятие /Велев е изключение /. Отричат ги дори само на база, че те самите не могат да се справят с ДУ. Дори хора, които имат лош опит с японски машини, а те са единици, не ги отричат така яростно.
    Съгласен съм със споделянето на Реален опит! Аз примерно си казвам - панасоник повече не! Поне не етерията!

    А що се отнася до първото - за собствениците на япончета дето плюят .....сега не ми се рови, а има.

    А според мен, което е много неприятно, че се дават съвети от хора дето го правят умишено по една или друга причина, без съветът да е в полза на питащия.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    Alexi, VeleV.Klima, SPSt и 3 други харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    8
    #4553

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Надявам се знаеш, че терасата трябва да е вечно отворена когато работи климатика.
    Климатика нямада е в терасата, а отвън под външния прозорец.

    Благодаря за предупреждението.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    3
    #4554

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, предстои ми покупка на 2 климатика за хол и спалня, та ето и въпрос/отговорите:

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? /жилищно/
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? /сезонно ползване/
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? / а. квадратура - 23кв. д. 6 ш. 3, б. алуминиева дограма стъклопакет, в, ш. 1,90 д. 1,70 , г. югоизток, д. етаж 4,панел е. хол, в апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? северна част, град Плевен
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - зима - 26/7,лято - 24/5
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - няма изолация
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. - 1200-1500лв.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? - под 10 пада рязко в Плевен,над 35 градуса.
    10. не
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 04-12-17 в 21:02.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,654
    #4555

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не знам какво означава "под 10 пада рязко в Плевен", но ако е "под -10гр. пада рядко температурата в Плевен" , това просто не е вярно. Аз съм роден и с изключение на 2г. казарма съм прекарал целия си живот в Плевен и категорично заявявам, че редовно има период зимата, когато пада температурата под -10, че и -15 -18гр. си стига. И по-надолу се е случвало, но действително по-рядко последните години. Само Кнежа ни "бие" по студ. Но пък миналата зима имаше към 2-3 седмици почти всеки ден под -10 до -15, а някои дни и -18гр.
    За сметка на това пък лятото над 35гр. може по цял месец да държи, че и 40+ се случва да има.
    VeleV.Klima, ruuni9 и Genadi80 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #4556

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от blag00n Виж публикацията
    Здравейте, предстои ми покупка на 2 климатика за хол и спалня, та ето и въпрос/отговорите:

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? /жилищно/
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? /сезонно ползване/
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? / а. квадратура - 23кв. д. 6 ш. 3, б. алуминиева дограма стъклопакет, в, ш. 1,90 д. 1,70 , г. югоизток, д. етаж 4,панел е. хол, в апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? северна част, град Плевен
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - зима - 26/7,лято - 24/5
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - няма изолация
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. - 1200-1500лв.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? - под 10 пада рязко в Плевен,над 35 градуса.
    10. не

    ------------------

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - сезонно ползване
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - а). д. 4м, ш. 4м, 16кв. б). алуминиева дограма,стъклопакет,в). широчина - 140, височина- 140 г) югоизточен д) етаж 4,панел е) спалня ж) апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - северна част, град Плевен
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - зима - 26/7,лято - 24/5
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - не
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - телевизор, компютър
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. - 1200-1500лв.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? - 9. под 10 пада рязко в Плевен,над 35 градуса.
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. - не
    Доста фирми има е Плевен,така че обиколи и виж къде какво ще ти предложат.При последното ми ходено до дома(в Плевен)видях много Мидей.Виж Велев Клима или Озон 3


    Sent from my Sony Xperia Z3

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #4557

    Отговор: Избор на климатик 2017

    blag00n,
    1. Хола 18м2 ли е или 23м2?
    2. Тия температури, които искаш да поддържаш зимата/26-27/, в Плевен и без изолация в панел, можеш да постигнеш само с 18ки и в двете помещения, което си е нонсенс. Трябва нещо да коригираш - или очакванията си или начина на отопление.
    VeleV.Klima, mkukas, chany и 2 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #4558

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    blag00n,
    1. Хола 18м2 ли е или 23м2?
    2. Тия температури, които искаш да поддържаш зимата/26-27/, в Плевен и без изолация в панел, можеш да постигнеш само с 18ки и в двете помещения, което си е нонсенс. Трябва нещо да коригираш - или очакванията си или начина на отопление.
    Отностно изолацията,зависи в кой квартал живее човека,последните панелки който са строени преди демокрацията (в Дружба)имат фабрична изолация на всички външни стени (ако не се лъжа 10см стериопор)

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,654
    #4559

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз много Грее виждам новомонтирани в квартала и тук-там Фуджи, Фуджицу, Дженерал триото. Преди няколко години преобладаваха и имаше много Мидеи и Панасоник, но нещата се промениха.
    Ако има желание може да посети магазина на Велев на бул.Русе в участъка под бул.Хр.Ботев, но при него може да чакаш над месец за монтаж.
    Аз имам доста познати на Дружба и за панелки с "фабрична" изолация никога не съм чувал. Въобще изолация на блокове строени по Соца не съм виждал, а пък 10см. ми звучат направо невероятно. Баща ми работеше дълги години в СМК (фаянсаджия) и все щеше да ми е казал. Но пък може и да има де.
    Този пост е редактиран от VanDan; 04-12-17 в 20:44.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #4560

    Отговор: Избор на климатик 2017

    В София има едни панелки, панел-изолация-панел. Не знам как им казват, но сме работили по такива.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе