Страница 331 от 334 ПърваПърва ... 281321329330331332333 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,951 до 4,965 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4951

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не ни е дадено на всички да се похвалим с принос като твоя, трябва да проявяваш разбиране.
    Aleksandars, teon, SPSt и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #4952

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Филтрите чисти ли са? да не са пуснати режим сензор , економи и лов нойс? Ако са включени ги изклчете.
    Мдаа, предполагам филтрите за 2 месеца постоянна работа са станали за чистене, ще ги почистя сега по празниците, като се прибера. Ще погледна и някоя "екстра да не е включена" но общо взето, от както го монтирахте и настроихте, само градусите и положението на клапите се пипат. От вчера и вентилатора е на ръчно и е значително по-добре.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #4953

    Отговор: Избор на климатик 2017

    [QUOTE=Rafailiev;853078]Аз съм с 3 климатика.
    Топля само първия етаж около 150 кв.
    как ти е разположението ?
    Колко квадрата е коридора.
    Моя го топля като са отворени всички врати.
    С добра изолация и клими 1 лв на квадрат горе долу

    - - - - - - - - - -


    Аз мисля да топля около 200 квадрата но къщата ми е на 2 етажа. Като отворя вратата към коридора не се стопля много защото става нещо като течение от втория етаж. Иначе Нокрията е в хола а той е 65 квадрата и тя го топли без проблем.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4954

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Днес монтираха 18lfca на стълбището на кръстника - каза “родих се”
    mkukas, Ventsislav Negentsov и rosswen харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #4955

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Днес монтираха 18lfca на стълбището на кръстника - каза “родих се”
    Значи има логика да се сложи климатик на стълбището !

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4956

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dragodream71 Виж публикацията
    Значи има логика да се сложи климатик на стълбището !
    Има, но зависи от случая. Мои близки имат в коридора и от там затопля спалня, ефекта е много добър.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #4957

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да,ефекта е добър...От коридора да насочиш струята към отворената врата на спалнята.Cool.E,има известни неудобства,напримеро когато решиш да се усамотиш с жената ,ще ти бъде малко хладничко (освем ако не си егзибиционист ) щото трябва да затваряш вратата.Нощем също е приятно да спиш на широко отворена врата и да гледаш портмантото в коридора или стелажа за обувки
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4958

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ха,ха...ексхибиционисти такива.... Той в спалните си има ковектори,щото не иска да му духа и бръмчи.Иначе при мен са два на стълбището- по един на всеки етаж и не топля стаите с тях.Първо пробвах с един долу и си викам топлото ще отива нагоре- да ама не , и сложих и на 2ия етаж, което пък за лятото е незаменимо.Но много зависи и от разположение,кубатура.Като цяло неотопляемо стълбище е кофти - личен опит(и на кръстника).
    mkukas одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #4959

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Точно неотопляемо стълбище е кофти. Колкото и да отваряш стаи не става. Стълбището регулира температурата в цялата къща.Студено ли е то навсякъде е некомфортно и обратно.
    Този пост е редактиран от avenger; 24-12-17 в 20:38.
    ccankov73 одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #4960
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ха,ха...ексхибиционисти такива.... Той в спалните си има ковектори,щото не иска да му духа и бръмчи.Иначе при мен са два на стълбището- по един на всеки етаж и не топля стаите с тях.Първо пробвах с един долу и си викам топлото ще отива нагоре- да ама не , и сложих и на 2ия етаж, което пък за лятото е незаменимо.Но много зависи и от разположение,кубатура.Като цяло неотопляемо стълбище е кофти - личен опит(и на кръстника).
    Какви модели използваш за стълбище, някаква идея за някой бюджетен?

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #4961

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Симпли, симпли... колко да е симпли? Не разбирам какво толкова се превъзнасяте, това е просто приличен климатик.
    Единственото впечатляващо при него е, че принадлежи на европейската линия на Дайкин.
    Много е симпли.И аз това исках да кажа,дори да е най-добрият е климатик кат всеки друг.То кат гледам,че майсторите са съгласни просто се чудя защо ни е този форум,като всичко е все тая.Ако не е моля говорете конкретно-еди си кой ''фирма,модел и.т.н.''
    Ако трябваше да се изразя по-директно бих използвал думите на колегата ''като гледам каква класа човек си(по колите)защо са ти тези климатици?
    То и A7хубаво,ама колко да е хубаво,кат всяка друга кола...4 колела,quatro,ала бала,даже мойта по-малко гори май(не съм проверявал ама99%).
    Rafaliev,моля не чети последното,не го мисля точно така.
    Малко да се пошегуваме,Весели празници на всички!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #4962

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Чакайте малко момчета, от къде на къде е нужно да се влагат 50000лв в термопомпи, като за 20к ще наслага навсякъде Урурута и ще си гледа кефа? Не знам защо е толкова трудно да се разбере, че някои хора не се вглабяват и не живеят с цел следене работата на машините... Това си е живо робуване, загуба на време и съответно пари.
    ivan74, oska, ss77m и 4 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4963

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от teodorpc Виж публикацията
    Мдаа, предполагам филтрите за 2 месеца постоянна работа са станали за чистене, ще ги почистя сега по празниците, като се прибера. Ще погледна и някоя "екстра да не е включена" но общо взето, от както го монтирахте и настроихте, само градусите и положението на клапите се пипат. От вчера и вентилатора е на ръчно и е значително по-добре.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #4964

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Чакайте малко момчета, от къде на къде е нужно да се влагат 50000лв в термопомпи, като за 20к ще наслага навсякъде Урурута и ще си гледа кефа? Не знам защо е толкова трудно да се разбере, че някои хора не се вглабяват и не живеят с цел следене работата на машините... Това си е живо робуване, загуба на време и съответно пари.
    Нямам представа от цени на термопомпи, но си мисля че 50000лв е много завишена цена.
    Човека дори спомена, че си има и газ, така че за 20к може да се топли и на газ и да си гледа кефа.

  18. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #4965

    Отговор: Избор на климатик 2017

    От термопомпа има смисъл само ако се изгради нискотемпературно подово отопление в цялата къща. В противен случай инвестицията клони от "недоносче" до нищо по-различно от климатик във всяка стая, с тази разлика, че постоянно нещо излиза от строя и имота остава на студено.
    п.с. неправилно използвах думата инвестиция, тя не е приложима за каквато и да е техника
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе