Страница 116 от 283 ПърваПърва ... 66106114115116117118126166 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,726 до 1,740 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1726

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Втория.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1727

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Колко е голяма тази спалня? Какви са параметрите на помещението?

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1728

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Втория.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Защо,втория?
    И аз мога да препоръчам така климатик!


    И специално да ти кажа майсторе,че на конзолите на Дайккин като им сложиш 2zc3 gjn ,забравяш за лагерите!
    Skf са лагерите и се поръчват при вносителя,защото ги нямат на склад.
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-04-18 в 21:13.
    Primerno одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1729

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Колко е голяма тази спалня? Какви са параметрите на помещението?
    Около 16м2, последен етаж. Отварят вратата и към банята 4-5м2 въпреки, че сто пъти съм им казвал да не го правят, обаче ..... Една стена външна и покрива. Дограмата е около 4м2. Бяха се насочили към 35 на Дайкина (сами). Моето мнение е, че щом 12* Мидея конвенционална на поне на 10години се е справяла с помещението ще се оправят доволно с която и да е от двете машини за които питам. Мен повече ме кефи general-a (мое предложение) като характеристики, обаче нямам лични впечатления от машините и поведението им зимата няма. Затова се обърнах към форума за мнение да не ги подведа.
    П.П Климатика е за роднина
    Този пост е редактиран от bobivg; 14-04-18 в 21:27.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1730

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Viking72, това което сте написали да има нещо общо с въпроса който се дискутира?
    bobivg, в подобно помещение не бих сложил нито един от двата...


  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1731

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Някои хора,,които препоръчват отопление,поне да си свалят програма за топлозагуби ..и.т.н.
    Ставате смешни,бе хора !
    Ако ,Ви покажа формули ...

    Сашо ,,нещо лошо ли казах?
    Ими ,освен да ме предложиш за бан,друго не се сещам.
    Кое правило съм нарушил?
    Използвам лагери за различни машини и знам как се държат!!
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-04-18 в 22:05.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1732

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Зареди влагата или нещо друго имаш предвид?
    Този пост е редактиран от bobivg; 14-04-18 в 22:10.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1733

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не заради влага,издържат повече.
    Иначе за тези модели и размери има неръждаеми!
    Нека хората да са информирани.
    Ама ,не ми пречи бана..
    Основно се занимавам с механично управление и механика!
    Много добре съм запознат с лагерите,,!
    Винаги на съм насреща за ..
    Винаги съм бил цървул и винаги имам качестени лагери вкъщи,за ремонт...
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-04-18 в 22:28.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1734

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    ...в подобно помещение не бих сложил нито един от двата...
    Защо да не става LTC-то? Като тишина е на нивото на средния и висок клас на MHI? В цената ли е проблема?

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1735

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Защо да не става LTC-то? Като тишина е на нивото на средния и висок клас на MHI? В цената ли е проблема?
    Не става.
    Сигурно имам предвид други клими!

  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    1
    #1736

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    Биж желал да попитам за някакви ориентировъчни препоръки като спецификации на климатик, марки, потенциално и конкретни модели. Ето и информация за средата в която ще се ползва климатика:

    - Климатика ще се сложи в спалня от апартамент, която се ползва като работен кабинет. В тази стая има разположени 2 сървъра и един по-мощен компютър. При средното натоварване машините отдават около 2500BTU, а при максимално натоварване, тоест в най-лошия случай, около 4000 BTU. Тези данни са от вградения мениджмънт софтуер на Dell.
    - Ще се използва само за охлаждане през топлите месеци от годината, тоест май - септември. През зимата машините напълно се справят със задачата за отопление, а леко открехат прозорец ги охлажда достатъчно.
    - Спецификации на стаятата - около 21-22 кв. м., 57 куб. м., с алуминиева дограма, двоен стъклопакет, около 5 кв. м. прозорци. Стаята е с точно южно изложение.Нагрява се директно до около 15 часа. Има само една външна стена, на която има топлоизолация. Стените са железобетон и тухли, на пода има истински дървен паркет (ако има значение за някаква изолация).

    Целта е да се държи някаква прилична температура в стаята - около или под 24-25 градуса, особено през лятото, с гледна точка да не се прегряват машините, както и да е търпимо пребиваването в стаята, докато се работи.
    Изисквания като размери на телата на климатиците, колко шум вдигат или как изглеждат нямам - интересува ме само качество, добра ефетивност като потребление на енергия и надежност. Освен добра и надеждна работа други "екстри" не са приоритет.
    Не разбирам от климатици и до момента не съм купувал (това ще ми е първия). Примерния бюджет е около 2000 лв., максимум 2500, но наистина това е абсолютен максимум. Става въпрос за София.

    Ако бихте могли да дадете съвет за ориентировъчни спецификации/марка/примерни модели, както и добри фирми, бих оценил много помощта!

    Благодар Ви предварително!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1737

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S~SRC35ZS-S Premium - изцяло пригоден за сървърни помещения.
    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai - мотирали сме в сървърни помещения, работят без забележки при всякакви условия.
    Panasonic CS-TZ35TKEW~CU-TZ35TKE - важи същото като горния.
    По бюджетни варианти:
    Gree GWH12KF-K3DNA6G Change
    General Fujitsu ASHG12LLCC Eco² Inverter
    Hitachi RAC-35PEC/RAC-35WEC Eco Comfort
    Относно фирма, имате лично съобщение.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1738

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    bobivg, в подобно помещение не бих сложил нито един от двата...
    Какво тогава е удачно?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1739

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от BlackWater Виж публикацията
    Здравейте,
    Биж желал да попитам за някакви ориентировъчни препоръки като спецификации на климатик, марки, потенциално и конкретни модели. Ето и информация за средата в която ще се ползва климатика:

    - Климатика ще се сложи в спалня от апартамент, която се ползва като работен кабинет. В тази стая има разположени 2 сървъра и един по-мощен компютър. При средното натоварване машините отдават около 2500BTU, а при максимално натоварване, тоест в най-лошия случай, около 4000 BTU. Тези данни са от вградения мениджмънт софтуер на Dell.
    - Ще се използва само за охлаждане през топлите месеци от годината, тоест май - септември. През зимата машините напълно се справят със задачата за отопление, а леко открехат прозорец ги охлажда достатъчно.
    - Спецификации на стаятата - около 21-22 кв. м., 57 куб. м., с алуминиева дограма, двоен стъклопакет, около 5 кв. м. прозорци. Стаята е с точно южно изложение.Нагрява се директно до около 15 часа. Има само една външна стена, на която има топлоизолация. Стените са железобетон и тухли, на пода има истински дървен паркет (ако има значение за някаква изолация).

    Целта е да се държи някаква прилична температура в стаята - около или под 24-25 градуса, особено през лятото, с гледна точка да не се прегряват машините, както и да е търпимо пребиваването в стаята, докато се работи.
    Изисквания като размери на телата на климатиците, колко шум вдигат или как изглеждат нямам - интересува ме само качество, добра ефетивност като потребление на енергия и надежност. Освен добра и надеждна работа други "екстри" не са приоритет.
    Не разбирам от климатици и до момента не съм купувал (това ще ми е първия). Примерния бюджет е около 2000 лв., максимум 2500, но наистина това е абсолютен максимум. Става въпрос за София.

    Ако бихте могли да дадете съвет за ориентировъчни спецификации/марка/примерни модели, както и добри фирми, бих оценил много помощта!

    Благодар Ви предварително!
    От това което прочетох си имаш малка фермичка.
    Ако е така си вземи нещо за 5—600лв с авто рестарт

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1740

    Отговор: Избор на климатик '2018

    bobivg, ще започна с това, че помещението е спалня. В една спалня, трябва да има комфорт, а не всички модел могат да Ви го предложат. Друг е въпроса, че комфорта е различен за всеки. Има "мазохисти" и има такива хора които ценят качеството...Въпросната мидея не мисля, че е доставяла комфорт, въпреки че модела е както се казва "класика".
    По отношение на посочените от Вас модели - не смятам, че LTC-то е подходящо за спално помещение - сега някой ще каже защо? Ами защото имам възможност да спя в помещение с машина от същата марка, даже бих казал по-висок клас от коментирания... Комфорта липсва... Също така, имам feedback, от клиенти ползващи марката в спални - при повечето мнението се препокрива с моето.
    Другата машина - ще се дадат едни пари за нещо което може да се намери като качество от друга марка за по-малко.
    Аз бих предложил:
    Panasonic CS-Z9SKEW~CU-Z9SKE Etherea
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-S~SRC25ZS-S Premium
    Toshiba RAS-10PKVSG-E Shorai
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 15-04-18 в 13:23.
    dodo_pv, bobivg, SPSt и 6 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе