Страница 171 от 283 ПърваПърва ... 121161169170171172173181221 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,551 до 2,565 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    29
    #2551

    Отговор: Избор на климатик 2018

    Здравейте, мой познат си търси 2 климатика за спални помещения и реших да се допитам тук.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Охлаждане и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - Спалня 1 ~ 12 кв.м., Спалня 2 ~ 16 кв.м., съответно ~ 30 и 40 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - ПВЦ, двоен стъклопакет, стъкла - бяло-бяло
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - Спалня 1 - 2м2, Спалня 2 - 3,5м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - Спалня 1 - североизток(2 изцяло външни стени), Спалня 2 - изток и малка част от нея гледа на юг(1 външна стена);
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 4 етаж от 7 етажна сграда
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - Спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - лято - 25 градуса, зима 20-22 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - Външна 5см EPS изолация и 2см вътрешна XPS изолация на всички външни стени
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - Телевизор и компютър
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - Около 3500лв. за двата климатика, заедно с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - Зима - температурите в София падат до -20гр, но да кажем средно около -10 градуса; Лято - 30-40 градуса
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. - В момента не мога да приложа схема. Размери на помещенията - Спалня 1 - 3х3,90х2,50м, Спалня 2 - 4,2х3,8х2,50м

    Идеята е климатиците да са сравнително тихи(едната спалня ще бъде детска стая) и комфортни. Машините, които са харесани за момента, са MHI 25ZS-S. За малката стая, може би е възможно да и 20ZS-S да се справи, но все пак е с 2 външни стени, а доколкото разбрах от моя познат, съседите отгоре и отдолу не се отопляват кой знае колко. До момента двете стаи са били отоплявани с конвектори Airelec - 1750W в малката стая и 2000W в голямата стая, като са били напълно достатъчни, за да поддържат без особени проблеми посочените по-горе температури зимно време. Как е препоръчително да бъдат монтирани климатиците - над леглата, или може също срещу леглата? Благодаря предварително за мненията!



  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2552

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Над леглата, понеже и аз съм с подобна постановка, но в Хасково, в детската и спалнята бях сложил две MHI 20ZS-S и да ти кажа, че в спалнята го смених с 25-цата Daikin FTXS от офиса понеже е една идея по-тих и не мести клапите при он/офф.. Откъм комфорт и икономия MHI може и да е по-добрият, но за мен шума е от основно значение, а MHI не можах да го докарам до тишината на Daikin..
    milanov одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #2553

    Избор на климатик '2018

    ......
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-07-18 в 11:03.

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    2
    #2554

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, имам нужда от помощ за избора на ĸлимaтизaтop за помещение 14 кв/м. Само да уточня, че в помещението ще бъде и кухня и всекидневна., няма тераса. Терасата е вкарана в жилищното помещение. Спрял съм се на 2 модела климатици:
    Mitsubishi Heavy industries SRK20ZS-S/SRC20ZS-S
    Mitsubishi Heavy industries SRK25ZS-S/SRC25ZS-S


    Кой би бил по удачен за това помещение, като правя едно уточнение че в Несебър зимата е мека но е зверска влага навън. Или предложете, нещо по-удачно в този ценови диапазон.
    Благодаря предварително!

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете: цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 14 кв. 35 куб.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa: пластмасова дограма, двoeн cтъĸлoпaĸeт
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2.5 кв.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; северно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти: първи жилищен етаж, отдолу е гараж, едната стена граничи със стълбище
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- вceĸиднeвнa
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? гр. Несебър, страхотна влага е навън ако е от значение.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято 25/26 градуса , зима 24/25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?: без стената която граничи със стълбището има изолация 2/3 см.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?: компютър, не се изключва, голям телевизор и аудио система. Кухненски уреди.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1300/1400 лв. без монтажа.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 зимата + 35 лятото
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2555
    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Над леглата, понеже и аз съм с подобна постановка, но в Хасково, в детската и спалнята бях сложил две MHI 20ZS-S и да ти кажа, че в спалнята го смених с 25-цата Daikin FTXS от офиса понеже е една идея по-тих и не мести клапите при он/офф.. Откъм комфорт и икономия MHI може и да е по-добрият, но за мен шума е от основно значение, а MHI не можах да го докарам до тишината на Daikin..
    Не се разбира клаппите ли са шумни местейки се при он/офф ? Или турбината или и двете.

    Климатик над леглото , съм имал и никога не бих повторил(особено на отопление когато клапата се насочва надоло). Само напреки на краката , по възможност срещу врата.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2556

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Шума от въздушния поток е "по-груб", клапите ги чувам при местене и понякога пластмасите пукат.. В спалнята е в страни над главата ми близо до прозореца на дългата стена, а в детската над главите и леглото.. При мен нямаше как да е по друг начин.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2557

    Отговор: Избор на климатик '2018

    daco
    може също да огледате Панасоник Етерия 7-9 ка .
    За детската е добре ,че има йонизатор , пък и за спалнята .
    Достатъчно е тих на тих режим и има добър минимум .
    Успех с избора .
    Mig82 одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2558

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Превземате се с тези шумове, клапи и пуканици....

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2559

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Може.. но Daikina е по-тих..

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #2560

    Избор на климатик '2018

    На мен ми е над главата МЕ-то от няколко вечери и честно казано, никаква разлика не хващам. ZS-S специално е с едни от най-тихите клапи (на МЕ също са тихи), и е много трудно доловим звука. Трябва да се заслушаш специално, иначе докато спи, ако ги чуе човек, значи той би се събудил и от шума на ходеща в съседната стая мравка. [emoji4]
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-07-18 в 13:12.
    Mig82 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2561

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Най-"тихите" клапи са тези които не мърдат. За това най-вероятно пак ще взема Фуджитсу , при тях няма "своеволия" като го настроиш така си работи. Няма мръцкане ...
    Този пост е редактиран от Mig82; 13-07-18 в 13:34.
    oska и toto_toto харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2562

    Отговор: Избор на климатик '2018

    То при мен проблема ми е, ако мръднат докато заспивам... Иначе като спя не ми пречи..

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #2563

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Най-"тихите" клапи са тези които не мърдат. За това най-вероятно пак ще взема Фуджитсу , при тях няма "своеволия" като го настроиш така си работи. Няма мръцкане ...
    Съгласен съм. Само че на тях пък само първата степен на турбината ми допада като тишина за малко помещение... Абе пълно щастие няма. [emoji4]
    П.п. Дори има хора, на които това, че не вдига клапите при офф, не им допада. Всеки с приоритетите си. Е, има и такива, които не знаят какво искат.
    nikolov333 и Mig82 харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #2564

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Айде да питам тогава, има ли такова "животно" с нисък минимум за да не влиза често в он/оф, да работи до минус -15 на отопление в стандартните за спалня 12-15м2 с шум 19dba, с рядък и тих дефрост,
    без пукащи пластмаси и с неподвижни клапи, щото аз лично такъв искам..
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,946
    #2565

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Айде да питам тогава, има ли такова "животно" с нисък минимум за да не влиза често в он/оф, да работи до минус -15 на отопление в стандартните за спалня 12-15м2 с шум 19dba, с рядък и тих дефрост,
    без пукащи пластмаси и с неподвижни клапи, щото аз лично такъв искам..
    Честно казано, 20ZMX, който сложих тая зима в 13,5м2, почти не ми е влизал в офф. Задание 23, в стаята около 24гр. Разликата му с другите МХИ-та, включително и новите, е че вдига минимума чак под -10 (тогава не му и пречи). Работи тихо, почти като конвектор и заради големия дебит от 6.3m3/min на най-ниска степен си поддържа 24 и при -15. Дефростите са редки, само при нужда и са тихи. Пластмаси, поне при мен не пукат. Писал съм отзиви в темата на МХИ. Лошото е, че този модел вече не се произвежда, останали са бройки до изчерпване.
    П.п. С изолация от 8см съм, но живея над магазин. Не са големи загуби, но не е идеално изолирано помещение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 911
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе