Страница 72 от 135 ПърваПърва ... 2262707172737482122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 2016
Like Tree1796Одобрявам

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #1066

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Ако два дни не е работил и въпреки това в офиса ти е 21° как очакваш да работи климатика повече от 20-30мин. на задание 23 ?
    То само твоето присъствие би вдигнало 1-2градуса за час.
    Щом не ти харесва и имаш подаръци за енергото , отваряш всички врати и прозорци и се радваш на работата на климатика ...

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

    Той като работи след 2 дни почивка е супер. Ама малко след като стопли почва 10:3 и прегрява. Аз предпочтам 24, но за тия минимум 10 минути работа стига и до 25.5 и ми става топло.
    Слагах термометър горе на вътрешното тяло и не можах да му схвана логиката за включване. Включва при най-различни температури, явно включването е по време - 3 минути след като е спрял. Обаче по някога включва след 20 минути, абе луда работа, температурата в стаята силно варира.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1067

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Това е май т.н фузи логик /размита логика, т.е нема логика/.
    И аз съм слагал термометри (ntc допряно до неговия датчик) обикновенно включва/изключва с хистерезис 0,5°. НО съм го хващал и след 0,1° да включи само защото са минали тези 3минути. Време и температура са в някаква връзка.

  4. Sav
    Sav е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    4
    #1068

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Здравейте,
    Уреда с който меря е Unitec EIM-812 Климатика е Fujitsu 12 KMTA. Стая 17 м2, с изолация на тавана и на единствената външна стена. Стаята няма съседни помещения които се отопляват.
    Външна температура между 10 и 17 градуса за 24-те часа измерване. Вътрешна 23 градуса. За 24 часа изразходва 4,01 киловата.


    С този уред не се притеснявам да засека и другите инверторни климатици из домакинството, но ме интересува да не го прецакам, ако тръгна да засичам и конвенционалните климатици?
    Имам 3 конвенционални: Panasonic 18-ка, Panasonic 12-ка и Midea -18 HR (20 000 Btu при отопление). Когато Мидеята включва мотора, лампите в стаята премигват . На Midea-та пише Rated Current Heating- 9.2 A; Rated Input Heating 1980 W, Max Current 10 A; Max Input 2080 W;
    Уреда уж мери до 3500 Вата и 16 Ампера, но не знам дали има защита, а и това премигване на лампите ( лед крушки по 9 вата) ме притеснява.
    Има ли някакви пикове при завъртането на компресора, които да надхвърлят описаните стойности по табела? Мога ли да си прецакам уреда ако тръгна да меря конвенционалните 18-ки? В ръководството на ватметъра пише да не се натоварва над 3500 W.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1069

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Айде и от мен един “заветен” минимум.Емура 20(7ца) на R410 в 15-6кв.



    Работи така повече от час, по-надолу не ще.След като му монтирах Сонофа (около час беше изключен) много плавно вдигна до 500W, задържа така 1/2 мин. и тръгна надолу.Турбината също развърта плавно.
    При консумация по-малка от крушка и половина обаче струята е топла, но далече от тази на машините с висок минимум.
    Ама то угодия няма.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi, mimojef, milanov и 2 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1070

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Така е. Емурата като е видяла под нея четворния радиатор и си е глътнала граматиката. Ама като слагаш все разни екзотични клими - нексура, емура.....
    Поздрави и със здраве.
    ccankov73 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #1071

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Малко статистика от Edge-овете (10 000 и 16 000) и Daiseikai 9 (10 000) при Т=-1.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1072

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Какви са тези тези консумации от дайсейкаите по 350...450W, преди клипа ли си ги пуснал или аз нещо накриво гледам.
    joroooooo одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1073

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Малко статистика от Edge-овете (10 000 и 16 000) и Daiseikai 9 (10 000) при Т=-1.
    Жоро, добри са ти загубите. Поне от цялата история покрай теб, се разбра още нещо, освен проблемните мотори. Тези климатици наистина могат да топлят добре!
    joroooooo и Vasil Vasilev харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #1074

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Какви са тези тези консумации от дайсейкаите по 350...450W, преди клипа ли си ги пуснал или аз нещо накриво гледам.
    Ами, студено си е
    Нямам топлоизолация. Само с нова дограма и тройни стъклопакети 4-сезона съм. Къща, тухла, първи етаж, без топлещи съседи... туй то :D
    Днес ако ми остане време след обяд, ще направя и още едно такова клипче (при по-висока външна Т).

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1075

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    TSWF цепеняка напълно отне работата на 18-ката в хола. За октомври има навъртяни 122kw срещу едва 74kw за Хитака. Явно работата му като истински инвертор спомага 18-ката да не се напъва изобщо.
    Genadi80 одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    261
    #1076

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Този пост е редактиран от joroooooo; 10-11-21 в 10:36.
    mimojef, bobivg, rosswen и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1077

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Щом не ви е студено на 21°.
    espace одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #1078

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Ето ви още една консумация на мултисплит с три вътрешни тела Prefera на Дайкин!
    Alexi, bobivg и rosswen харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #1079

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от joroooooo Виж публикацията
    Много харчи 16-ката, за 7 дни 98квч при такива ниски температури на отопление.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1080

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    То стана ясно, че на Жоро машините работят при сериозни загуби. Поне може да се прецени какви са им възможностите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 01:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 21:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 10-05-12, 23:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 19:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 13:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе