Страница 55 от 135 ПърваПърва ... 545535455565765105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 2016

Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #811

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Нормално, така трябва да работи климатик за 2000+ лева.
    Иначе сумарно перката+турбината+компресора е около 45 вата.
    Компресора работи на 1 Hz което е 15 вата консумация.
    При добре написан софтуер и читава електроника.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 01-07-20 в 12:02.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #812

    Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Мимоджев, много си си повярвал нещо. Забрави, когато питаше какъв климатик да си вземеш, сега ръсиш акъли и на специалистите даже. С това арогантно и самонадеяно поведение, скоро влизаш директно в блокирани потребители. Да не кажа още сега.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #813

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    • mimojef, сега като стане 15 часа около максималната жега го набримчи на минимум градуси и на максимум вентилатор да го видим до колко градуса ще свали и каква консумация ще направи.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #814
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Мимоджев, много си си повярвал нещо. Забрави, когато питаше какъв климатик да си вземеш, сега ръсиш акъли и на специалистите даже. С това арогантно и самонадеяно поведение, скоро влизаш директно в блокирани потребители. Да не кажа още сега.
    Рос, споко.
    Няма нищо арогантно в това да споделиш как работи дадена машина. Дали на някой това му харесва или не е отделен въпрос. Нито съм обидил някого, нито съм излъгал някого. Дори напротив.
    Мислиш ли, че няма да ми е по-лесно да проявя конформизъм лайквайки само постове на определени потребители. По този начин много ще се харесам на тези определени потребители.
    Аз сега за това показва реално кое какво е. Щото сгреших като питах вместо да чета и сам да си избера машина.
    Дано да има повече четящи вместо питащи потребители. И да могат да отсяват сеното от плявата естествено.
    Ако това което правя е арогантност, какво е тогава изказване от типа "Дайкин са боклуци щото минимумът им е висок а максимумът нисък" и то направени от хора с претенции.
    То не бяха високи минимуми, то не бяха ниски максимуми, то не бяха дефрости на по 20 минути, високи цени............ Голямо плюене. Ади да разбием малко митовете.
    Ами по са скъпички малко от другите ама то качеството си има цена.
    Добре, че след толкова плюене тук рискувах и в момента имам икономичен добре работещ истински инвертор.
    А практиката показва, че на днешно време човек трябва да вярва само на себе си и на фактите.

    П.С. Ти пък си в правото си да блокираш когото си поискаш.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #815

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Компресора работи на 1 Hz което е 15 вата консумация.
    От къде я имаш тази информация има ли я някъде написано черно набяло?
    Преди време потребител сподели в темата за цепениците, че урурото слиза 6Hz, и за японка съм срещал документ в който пише 6Hz.
    Интересното е, че когато някой с японка се похвали с 50W никой не се съмнява, обаче ако е европейка автоматично става невъзможно.
    Въпреки ниския КОП за мен си е голям плюс ниския минимум на охлаждане, защото се избягва студената струя при стартиране.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #816

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Кое да му е интересното? Европейската ми тошиба го прави години наред, но го намирам за тъпо. Лично мнение.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #817

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Кое да му е интересното?

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    В това, че се автоматично се появиха съмнения, че компресора не работел и подобни.

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #818

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Може да се установи лесно дали работи, като си сложи ухото до капачката на крановете. Но трябва да е тихо навън.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #819
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Кое да му е интересното? Европейската ми тошиба го прави години наред, но го намирам за тъпо. Лично мнение.
    На мен ми допада.
    И без това ОФФ-и и с тази ниска консумация при тези условия. Въпреки, че духа само с около 10 градуса под стайната ми е на ръба. Усещам леко хлад като запали. Понеже спя само с чаршафче на кръста.
    Ако минимумът беше примерно двойно по-висок 90-100 вата, щеше да ме атакува през половин час с ледени пориви за по 5 минути.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    54
    #820

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    По темата.
    Ето какво се случва когато DAIKIN FTXM20N работи с около 40-тина вата разход.
    Външна 20
    Настроен на 24,5
    В стаята 24,8
    Духа с 15

    Ако някой иска да стане вярващ ето видео: https://youtu.be/LJEnilf1Ch4


    За разлика от в библията, тук блажното е не за вярващите а за тези на чиито безпочвени приказки се вярва.


    Заблудил си се защото говориш за МХИ. При Дайкин грешка няма.


    Кои са тези климатици с аномалии покрай минимума? 10 градуса разлика от стайната са си живо охлаждане. Като от климатик.
    Или Дайкин пак са с едни гърди пред другите. С охлаждащи вентилатори.
    Знам ли!? Може пък при тази консумация да разнасят агента с ремък и водна помпа вързани към външната перка
    Имаш ли наблюдения - да не би при това положение да спира напълно външният вентилатор, то при 20 градуса външна температура и такъв минимум на компресора май не е необходимо да работи този вентилатор, което допълнително допринася за ниската консумация .

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #821

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Не съм гледал навън.
    Вътрешния работи със сигурност
    Абе нещо не работи защото е Европеец ма не знам какво.
    Този пост е редактиран от mimojef; 01-07-20 в 16:51.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #822

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Не съм гледал навън.
    Вътрешния работи със сигурност
    Абе нещо не работи защото е Европеец ма не знам какво.
    Бе аз се чудя, как не са се усъмнили още, че уреда ти мери грешно малко.
    Задача за довечера : Както е на 40-50W, намали заданието на минимум да видим до колко ще скочи.
    До 450-500W или до 150W?

    40W е чудесен минимум на охлаждане - дай боже всекиму!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #823

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    С това съм от месец, много съм доволен.

    Screenshot_20200701-162025_e-Control.jpg

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #824

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Рос, споко.
    Няма нищо арогантно в това да споделиш как работи дадена машина. Дали на някой това му харесва или не е отделен въпрос. Нито съм обидил някого, нито съм излъгал някого. Дори напротив.
    Мислиш ли, че няма да ми е по-лесно да проявя конформизъм лайквайки само постове на определени потребители. По този начин много ще се харесам на тези определени потребители.
    Аз сега за това показва реално кое какво е. Щото сгреших като питах вместо да чета и сам да си избера машина.
    Дано да има повече четящи вместо питащи потребители. И да могат да отсяват сеното от плявата естествено.
    Ако това което правя е арогантност, какво е тогава изказване от типа "Дайкин са боклуци щото минимумът им е висок а максимумът нисък" и то направени от хора с претенции.
    То не бяха високи минимуми, то не бяха ниски максимуми, то не бяха дефрости на по 20 минути, високи цени............ Голямо плюене. Ади да разбием малко митовете.
    Ами по са скъпички малко от другите ама то качеството си има цена.
    Добре, че след толкова плюене тук рискувах и в момента имам икономичен добре работещ истински инвертор.
    А практиката показва, че на днешно време човек трябва да вярва само на себе си и на фактите.

    П.С. Ти пък си в правото си да блокираш когото си поискаш.
    само да кажа .... Нали ти казах..
    Вземи си дайкин и си гледай кефа.
    Другите да си говорят . Сега за къщата мислих гледах консултирах се и накрая пак ДАйкин .
    Сектата е много голяма ( интереса) и няма смисъл да се спори .

    По темата .
    До главата ми има един Японски висок клас .... ( незнам кога ще лети от 8 мия етаж ) сложих му ватметър и под 300 вата не пада и духа ли духа като луд .
    Нокрията в нас си работи както трябва крета си около 100-200 вата по цял ден и навсякуде е хладно .
    Настройки и на двата 24 на ДУ и там някъде вътре .
    За съпоставка в съседния офис едно старо конвенционално Фуджи 18 ка си работи тихо и ненатрапчиво .

  18. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #825

    Отговор: Консумация на климатизатор - реална консумация засечена от технически уред.

    Скоро ще разбере, че ватметъра не работи, ама чакам да видя кога.
    Имам същият ватметър и преди 2 дена показа същата глупава консумация от 44-45-46 вата.
    Ама няма постове колко велики са Хитачи и каква хубава машина са направили щот аз съм си я избрал.
    Всъщност машината напълно покрива очакванията ми за работа и зиме и лете.
    Има приличен хардуер, не ме интересува колко и е минимума.
    mimojef сигур не го е тествал в жегите на 34 градуса настройка 16 градуса и турбина на макс да видим до колко градуса разлика ще направи входяща/изходяща...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    До главата ми има един Японски висок клас .... ( незнам кога ще лети от 8 мия етаж )
    Кажи кога ще го хвърляш, ще ти донеса каса бира и да си го вземам, не е нужно да лети от 8 мия етаж.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 01-07-20 в 18:02.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Най добър уред за отчитане на консумация на климатик през wi-fi
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 87
    Последно: 23-04-22, 02:57
  2. Преоразмеряване на отоплителен уред-има ли по-голяма консумация
    От injenercheto във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-13, 22:30
  3. Реална консумация на минимум топлоотдаване
    От pilot във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 11-05-12, 00:57
  4. Консумация на 40'' LCD
    От mitakata във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 09-01-11, 20:31
  5. консумация на PC
    От etg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-01-02, 14:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе