Страница 213 от 348 ПърваПърва ... 163203211212213214215223263 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,181 до 3,195 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3181

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    И аз имам един с коп 5,1 ама е много далече от 5,1......

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #3182

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    И аз имам един с коп 5,1 ама е много далече от 5,1......
    На твоят COP му е 5.1, ама не е при 6+kW. И моят в детската е с COP 5.6, ама при 2.5kW. [emoji23]

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3183

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Явно тия с дръпнатите очи са по-навътре в материята. Неправилно сравняваш COP-овете. Единият е даден при 7.1kW, другият при 6.3kW. Но пак е много 4.8, при 6.3kW. Не се сещам за европеец с подобен, било то и от "флагманите".
    Да ми вкарат такава нова машина, с адекватен сервиз наоколо, ако ще да не пише нищо на копчетата на дистанционното. Ама карай, ще се примиряваме с каквото има.
    П.п. Между другото, съвременният наследник на твоя убавец - 63ката, вади COP 4.33, при 7.1kW и е с 45кг. външно (ползват еднакво с 50,60ZSX, поне документално). Става въпрос за 63ZR-W. Значи все пак има някакъв напредък. [emoji16]
    Ами защо се "набута" с това европейско Хеви тогава?

    И в България се продават японски електрици.



    https://bazar.bg/obiava-23542154/mit...ne-zseries-r32

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #3184

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ами защо се "набута" с това европейско Хеви тогава?

    И в България се продават японски електрици.



    https://bazar.bg/obiava-23542154/mit...ne-zseries-r32
    Май не си разбрал втората част от изречението ми - да има някакъв адекватен сервиз/ поддръжка наоколо. Аз като живея в дивия северозапад - кучета ме яли. Иначе това МЕ е машина от класа. Моето Хеви изглежда смешно пред него, а е горе-долу на същата цена. Те и другите европейки, дори на по-високи цени, са за смях пред този.
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-10-19 в 09:44.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3185

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Сега пък и сервиз да имало наоколо... Ти още малко ще искаш и японка, която сутрин да ти поднася рамен, саке и да ти пуска климатика. Адекватна поддръжка на тези машини може да има само в Япония, но дори и там никой не се занимава да ги ремонтира(ремонтът излиза прекалено скъпо), а директно ги заменят с нови при по-сериозен проблем.

    На мен затова ми мина мерака към твърде сложни, скъпи и натруфени климатици като японските; ако нещо им се счупи, или ако се наложи да разглобяваш за да миеш мухъла, се вкарваш в голям филм с не особено добър край.
    Вече съм фен на обикновени климатици тип базов модел с по 1-2 екстри, при които има опция да си ги ръчкам и модифицирам на спокойствие.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #3186
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ама се вижда, че и размерите, и килата са му бая, което си е поредното доказателство, че за яка машина си трябва матриал!
    Внимавай какви ги пишеш!
    Ей сега ще бъдеш обявен за "специалист по килограмите" и ще ти бъде обяснено, че физиката в Япония не е като тази в Европа.
    В една друга тема, някой искаше да слага 18-ка със 7кг. вътрешно и 34кг. външно в 35м2. (помните) Дадох един пример за работата на тежки и леки машини при много ниски температури.
    Поста ми беше изметен, за което нямам претенции. Все пак беше спам отговор на друг спам.
    Имам забележки обаче към метлата. Много рядка. Доста боклук остана след нея.
    Ето и самият спам, постнат в спамърска тема.
    П.С. Данните са от тестове, а не са измислени от мен.

    -----------------------------------------
    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    6.0(0.6~9.5)
    1260(90~2915)
    Това са параметрите на отопление на една друга 50-ка. Я да видим специалистите по теглото колко килограма ще и дадат.

    6.0(0.3~6.7)
    Консумацията на минимум и максимум е тайна-явно така иска европееца, а номиналната е поотделно за вътрешно и външно тяло, но общо е 1540 W.
    Това е отоплителната мощност на европейският и "аналог" 18 000 Btu.

    За да не тормозя "капацитетите" ще напиша и теглата:
    1-ва - 36 кг. /пълен рахитик/
    2-ра - 40 кг. /много убава на тегло/
    С написаните от теб цифри показваш единствено, че "рахитника" отдава максимум 9.5kw при +7 а аналога му максимум 6.7kw при +7. Е, и?
    Гарантира ли това, че при -15 японския рахитник няма да клекне с един киловат под аналога си?
    Ето ти данни за уменията на две 18-ки в един ценови клас. Едната е с 34кг. а другата с 41кг

    34кг.


    41кг.
    Познайте кои са машините.

    И за да стане ясно, че високия максимум при +7 не значи нищо, ше дам пример с две малки машини.
    1. (0.9 - 4.8) 28кг.
    2. (1.3 - 3.5) 32кг.

    (0.9 - 4.8) 28кг.


    2. (1.3 - 3.5) 32кг.

    Познайте кои са машините. Тук има повече джокери.

    Хайде сега ти като човек имащ опит с машини втора ръка и "капацитет" по високи максимуми при +7, му обясни на питащия как ще се впише въпросната 18-ка (със 7кг. вътрешно и 34кг. външно) в 35м2.
    Даже направо му я препоръчай, щото той само това чака. Поне да има кого да пустосва на зима като стои на студено.
    --------------------------------------------
    bobivg и Rafailiev харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3187

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Нямам нито нерви, нито намерение да ти чета всички писания. Нито ще се ровя в тубата, нито в Интернет за сервизни. При мен машините са на стената. Твоите къде са-в интернет ли? Аз на теория имам подкован петел, обаче на практика е в тенджерата. За кой ли път да ти кажа-не ми давай примери с разни дрънгели. Гледай истинските машини.....нали знаеш в кои теми?!
    Genadi80 и dimjek харесват това.

  10. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #3188

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    mimojef, за каква кауза се бориш, бе човек?

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3189

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Как се трият прикачените файлове от мен?
    Намирам папката с прикачени файлове, която се е препълнила вече, но не виждам как мога изтрия нещо.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #3190

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ааа..... Борещите се за каузи са от друга "група"......нали знаеш в кои теми?!

    Кое от горното ти заприлича на борба?
    Прости сравнения на "дрънгели". Нищо повече.

  13. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3191

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Всеки с каузата си аз днес съм ларж радвам се как хора се прехласват.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #3192

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    В другата група не се борят за кауза, а просто ви натриват носовете, като пишете глупости.
    SPSt и Genadi80 харесват това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3193

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    По лесно е да се натриват носове, като се повтаря някаква глупост 100 пъти отколкото да се даде някакъв аргументи.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3194

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Нямаше ли някъде анкета " ...цензура в климатичният раздел ... " или нещо подобно беше...

    - - - - - - - - - -

    Намерих я ЦЪК

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3195

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Миланов не си чел новите правила на форума.
    123.2.48. Ако искате да пречетете различно мнение от толерираните натискайте клавиша F5 в интервал от време 10-20 секунди. Форума не носи отговорност за пропусната информация, ако не изпълнявате стриктно времевия интервал или четете бавно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе