Страница 216 от 348 ПърваПърва ... 166206214215216217218226266 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,226 до 3,240 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3226

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    То няма ли да може да се минава през подлез като приключат с метрото?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #3227

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Тогава да, когато е тогава.
    Лично на мен не ми допада как я направиха цялата промяна, защото като пътуваш по Борис към центъра и преди и сега на това кръстовище нямаш право нито на ляв нито на десен завой. Можеше да разрежат левия завой според мен. Не виждам какъв е проблема.
    mimojef одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,309
    #3228

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Чакаме резултатите от Момин проход
    В Момин Проход явно хормоните са на изчезване.
    Що не и дадоха шанс на жената? Да ги ощастливи.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Можеше да разрежат левия завой според мен. Не виждам какъв е проблема.
    И аз съм на мнение, че можеше да разрешат левия завой. (въпреки, че не знам за къде говориш)
    Нормално е по време на избори да са забранени всякви завой! И леви, и десни.
    Този пост е редактиран от mimojef; 28-10-19 в 19:49.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3229

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Тогава да, когато е тогава.
    Лично на мен не ми допада как я направиха цялата промяна, защото като пътуваш по Борис към центъра и преди и сега на това кръстовище нямаш право нито на ляв нито на десен завой. Можеше да разрежат левия завой според мен. Не виждам какъв е проблема.
    Предполагам имаш предвид десния завой, не левия? Първоначалната идея е била да се направят скоростни лъчи към и от центъра, после (не много отдавна) са се светнали, че не е оферта да навреш целият трафик в центъра и почнаха да правят проходите (без пресичане) по тангентите. На Гешов първи и втори етап ги направиха - с третия на България се закучиха нещата. То подобно ще е и на Гоце Делчев, защото радостта без светофар ще приключи няколко стотин метра по-надолу на Дойран. В общи линии така става като се работи на парче.
    И в енергетиката за съжаление е така и имам неприятното усещане, че много скоро ще ударим греда с цената на тока. ЕС се пъне да затваря ТЕЦ-овете, а на нас оттам ни идва голяма част от електроенергията. За щастие се работи по газовите маршрути и имам тайна надежда, че ще има газ на прилична цена. И без това аз ползвам климатиците основно за охлаждане. Лошото е, че ако надуят цената на тока, много народ, който се отоплява с клими, ще остане доста неприятно изненадан. Дано да съм лош пророк.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3230

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз пък се кефя , че почват околовръстното на Пловдив !!!
    Дали са 1 година сток и после 2 години за въвеждане в експлотация .
    От доста време имаме нужда от голямо околовръстно.
    Прекалено много заводи и бизнес се изнесе от Софето и дойде я Пловдив

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3231

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    То кръстовището, за което говорим е страничен резултат. Основният е метролинията, която е почти готова и мен лично това ме радва.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #3232

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Предполагам имаш предвид десния завой, не левия?
    Ако пътуваш към центъра по Борис, имам предвид точно левия и да тръгнеш по Житница. За десния може и да се намери някаква логика, че е забранен заради трамвая.
    Допускам и че имат причини непонятни за мен да бъде така.
    За сега положението е такова. Ако идваш от Княжево ляв завой може да направиш на Овча купел, а следващия е на Билата 200 метра преди Гешев. Около 2,5км по-надолу и да се връщаш в локалното.
    Шанс.......

    - - - - - - - - - -

    Гешов
    https://www.google.bg/maps/dir/42.6719082,23.2724185/42.6853431,23.296858/@42.6767861,23.279836,15.5z/data=!4m2!4m1!3e0?hl=bg

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #3233

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    По принцип левите завои ги избягват, защото левият завой налага спирането на насрещното движение.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #3234

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    ZS-W под колко вата консумация минава на първа скорост?

    - - - - - - - - - -

    п.п или ZS-S питам чисто информативно.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #3235

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Много хубав и лесен въпрос. - както казва проф. Тазобедрев.
    Интересен ми е отговорът и на мен.
    При Ауто и при фиксирана 2-ра, 3-та степен да речем.
    Jack Krauser одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,944
    #3236

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз мога да отговоря при 60ZSX как е. ZS не съм имал толкова време да го следя. 60-ката, на турбина Ауто, като падне под 300W минава на степен между 1-ва и 2-ра (Ulo и Low). Като падне под някъде 250W, минава на най-ниската степен - Ulo. Ако не надхвърли 250W може да си бачка в продължение на дни на най-ниската степен.
    bobivg и Jack Krauser харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #3237

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз се заинтересувах от писанията в този пост.
    Което подозирам, че не е логика, а по скоро защита.
    От това което споделят колегите с MH съм останал с впечатлението, че падането на първа е вкарано в логиката на поведение. Не е превент......
    Те могат да споделят евентуално.

    - - - - - - - - - -

    Докато пиша и Рос ни осветли.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #3238

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Аз съм чел за 2 логики на вентилатора.
    Първата при Ауто фан (почти при всички без Национал) следи разликата между зададена и стайна температура.
    Когато намалее до определена стойност (1-2 градуса) смъква вентилатора на минимум.
    Втората при фиксирана степен, зависи от темп.на топлообменника(Фуджи, Национал). Като топлообменника падне под 32гр. пада на първа степен.
    Никоя не зависи от консумацията директно.
    На Национала пада и под първа(най-ниската възможна да се зададе) и кара на следене много често.
    А при ZS-S, на фиксирана 2-3та какво се случва, пада ли или си кара на зададената независимо че може да духа студено?
    На Тошибата 365UDR е така, не го интересува че духа с 27гр., която степен е избрана - тя е.
    Този пост е редактиран от zxc0; 30-10-19 в 19:57.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,944
    #3239

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    При Хевитата не е описано. Следват някаква си тяхна логика - "Fuzzy logic". Паднат ли оборотите на компресора и захладнее ли достатъчно топлообменника, сваля на по-ниска степен. Така си го обяснявам аз.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #3240

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Е да, но при някои на ауто първата е изключена от схемата и тогава за да работят на 1ва трябва да влезе 2-рото правило за температура на толообменика което си описал. При различните модели та и типоразмери това може да настъпи при различна консумация.
    Иначе има и трета логика на ауто.
    Сменяш височко възможно в диапазона на случаен принцип стига да не прецакваш минималната температура на топлообменника.
    Това е само за професионалисти (като при автомобилите), ние от автоматични скорости нямаме нужда. 1-ва 2-ра 3-та и сме 200-ста в завоя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе