Страница 343 от 348 ПърваПърва ... 293333341342343344345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,131 до 5,145 от общо 5208
Like Tree4637Одобрявам

Свободна тема за цепеници...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #5131

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Може ли снимка на ЕЕV?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #5132

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ако утре ми остане време ще го разглобя отново. Трябва да сваля страничния капак и да махна изолацията за да го снимам (не ми се щеше).
    Видях как влиза кабел към дроселиращата система.
    Мога и да кача сервизното където са изброени резервните части и да го видиш там, ако това ти върши работа, да не се занимавам пак да го разглобявам?

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #5133

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Ти си технически грамотен човек и не мисля, че вярваш на 100% на сервизното, което с нищо не гарантира достоверност. Беше ми любопитно да видя от кой модел е, но ако те затруднява, не се занимавай. Ще разгледам информацията която ще качиш. Благодаря.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #5134

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Модела за сега остава тайна. Беше много здраво залепена изолацията и не ми се рискуваше да не я скъсам.



    rosswen одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #5135

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Благодаря ти. Ще очаквам и техническата литература която имаш да споделиш. Извини ме, ако съм ти създал неудобство.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #5136

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Сервизното е едно и за модела ASW-35PTT който е с капилярка.
    Това се разбира от резервните части за моделите.
    https://dox.abv.bg/download?id=977b669f60# - Линк за сваляне
    https://dox.abv.bg/download?id=5bb89a43ea# - Линк за сваляне
    https://dox.abv.bg/download?id=fd4a91229a# - Линк за сваляне
    Aleksandars одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2023
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    5
    #5137

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Здравейте хора,

    Имам нужда от съвет относно избор на 18-ка климатик, който ще бъде използван в ~32 m2 помещение, без изолация, но със сменена дограма с троен стъклопакет (със специални стъкла). Ще се използва предимно за охлаждане и отопление в междинните сезони, старозагорски регион.

    Първоначално се насочих към TCL GentleCool TPG31I, но монтажистът на друга моя цепеничка ме посъветва, че по-добър вариант би бил ARIELLI ASW-H18B4/JDR3DI-EU. Разликата между двата модела е 200 лв., което не кой знае какво за мен (особено при положение, че смятам да гоня разни промоции). Този модел Ариели не го предлагат в МЕТРО, намирам го основно онлайн, понеже имало разлика с метровския - този бил по-сполучлив и здрав. Въпросът е, че не мога да намеря кой е производителя на модела, откривам само AUX еквивалент (или това е оригинала?)? Отделно малко се двоумя, понеже TCL-а е по-добър енергиен клас.

    Ще се радвам ако има някой сред вас, който притежава (или е ползвал) поне един от тези климатици за мнение, тъй като не мога да намеря читави отзиви от обикновени потребители за ариелката...

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #5138

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Поръчай си този,на промоция е и ще свърши работа.
    https://www.emag.bg/invertoren-klima...medium=android

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #5139

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Взех та поръчах въздухопречиствател на Дайкин, с овлажняване - MCK70YV за хола. [mention]ccankov73 [/mention] , ти нямаше ли някой от пречиствателите на марката, защото имам такива спомени?

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #5140

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    М, да, татко му - https://www.daikin.bg/bg_bg/products...ml/MCK75J.html.
    Основната разлика е, че твоя е с хепа филтър, а при мен e плазмена касета със "специални" хартиени филтри след нея.М/у другото вършат работа.
    Тъй като имам и Цептер ,проблема ми беше, че в хола се пуши и Хепата му (другите се мият) след около месец се вмирисваше, и няма какво да направиш.
    А цените на хепа филтри - без значение за каква марка не са малки, че да сменям всеки месец.
    На MCK75J цените на тея филтри са съвсем. поносими (в Алито) и си ги сменям на месец-два, а Цептера отиде в спалнята.
    Там нито имам нужда от овлажняване, а и филтрите грам не са мръднали за 1 зима.
    Отделно ако преди си бил с тея ултразвукови овлажнители (като мен ) ще усетиш че при Дайкина
    1. не се чува гадното жужене
    2. по важното - въздуха/топлината се усеща някак много "мека".

    п.с. ако имаш откъде да вземаш дестилирана вода - сипвай му такава, иначе овлажняващия диск изкарва 2-3 години и после ...
    хм, моя е 150 ама твоя почти 300 кинта : https://cleanair.bg/product/filter-daikin-knme043b4e
    То гледам и хепата му е толкова пари и уж изкарва 10г, обаче тогава като търсех бях намерил една брошура, че тея 10г са при ползване по 6 часа на ден и в стаята не се пуши/готви и т,н,, та това ме отказа тогава (щото подобен вече имам) и взех стария модел.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #5141

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Овлажнителя ми е хубав - Philips hu4813 и сигурни ще го ползвам паралелно с Дайкина, за да е по-тихо. Вкъщи не се пуши, готви се през няколко дни. Благодаря за информацията.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #5142

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Овлажнителя ми е хубав ...
    И пречиствателя ти е хубав , ще ти хареса. Ползвай го със здраве.

    п.с. Абе едно подово Уруро щеше да ми (/ни) върши чудесна работа, но тогава не намерих .
    Mega и rosswen харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #5143

    Свободна тема за цепеници...

    Благодаря. Подово Уруру - такова животно май нема? Преди на Тошиба подовия можеше да се комбинира с външно от Дайсейкай. ZSX ми се вписва перфектно в помещението, нямам никакви забележки към него. Уруруто вече ще го имам като отделно устройство, което съм сигурен, че ще се справя по-добре от комбинирания уред (климатик).

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #5144

    Отговор: Свободна тема за цепеници...

    Има, но на 200V .
    Alexi одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #5145

    Свободна тема за цепеници...

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Има, но на 200V .
    Демек, мисия невъзможна. Иначе, за овлажнителя ползвам трапезна вода. Чешмяната ни е много варовита. Пробвах от местните изовори, уж хубава вода, но бързо побеля филтъра от нея. С трапезна купешка, нямам драми. Сменял съм веднъж филтъра за 2-3г. В по-студените месеци ми ходят по 2-3л. на денонощие, за да поддържам 40-41% влажност в хола.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-10-23 в 21:40.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 20:26
  2. Тема за вицове!
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 4
    Последно: 01-12-13, 20:22
  3. Изтрита тема
    От cska84 във форум За Форума
    Отговори: 15
    Последно: 26-09-11, 13:01
  4. Отговори: 27
    Последно: 30-06-10, 14:00
  5. Отговори: 4
    Последно: 12-06-06, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе