Страница 59 от 171 ПърваПърва ... 949575859606169109 ... ПоследноПоследно
Резултати от 871 до 885 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #871

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    А рестартира ли го от контакта и от дистанционното?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #872

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Да стоя цяла нощ изключен , днес дойдоха маисторите и май се оказа че по празниците съм без климатик , като отвори Атаро Клима след празниците ще разберем какво е , но най-вероятно е изгоряло нещо по платката
    кофти работа...

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #873

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте отново . оказа се че е изгорял мотора на вентилатора на вътрешното тяло... поне така казаха
    чисто нов ДАЙКИН (((((((

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #874

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Не е възможно нищо да не е светило при такава повреда,дайкин си имат перфектна система за самодиагностика.Изгарянето на вътр.мотор не води до пълно изключване на климатика,както го беше описал.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #875

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Ами до какво води ? нали го свалиха пред мен?! просто е дал на късо и бяха изгоряли препазители... сега ще чакам резервната част ... до 30 работни дни ...дано да има ... че при тези температури е кофти.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #876

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Е,аз за сефте виждам да гръмнат чак бушоните по платката от изгорял мотор,той си има и вътр,защита и защита по ток по софтуерен път.Иначе е възможно,както си го описал,просто при Дайкин не съм и чувал.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    5
    #877

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Е,аз за сефте виждам да гръмнат чак бушоните по платката от изгорял мотор,той си има и вътр,защита и защита по ток по софтуерен път.Иначе е възможно,както си го описал,просто при Дайкин не съм и чувал.
    Е вече и това е факт. Казаха че е фабричен дефект.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #878

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Ако е фабричен дефект,това понятие се ползва при масово наблюдаване на даден дефект в някоя серия климатици.А такива при Дайкин просто няма,дефекта ти е някаква случайност.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    2
    #879

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от grizmin
    Монтажа е съвсем елементарен. Тръба 2 метра. Външното тялото ще е под прозорец (понеже им било по - лесно) а вътрешното в ляво от въпросния прозорец. Климатика ми го сметнаха 2028 лв с 5% oтстъпка видиш ли, заради "проблемите" които ми били причинили. Монтажа по последни данни (ако не ми се обадят пак за актуализация) е 218 лв. Абсолютни дебили. Просто не ми е до тях в момента. Да го монтират и повече не искам да ги чувам през живота си.
    Здравейте на всички!

    След като 2-3 дни четох мненията за климатиците, реших да си взема DAIKIN FTXS35-ца. Няколко страници по-назад видях, че сте коментирали цените на моделите. Днес звънях в Атаро клима и в Тери груп и най-добрата оферта за този тип климатик беше около 2200 лева с монтажа.
    Тук видях, че се коментира цена с 300-400 лв надолу.

    Моля за съвет и координати, може ли да се намери по-добра оферта на пазара и къде?

    ...другият вариант е да премина към резервния вариант - Fujitsu 12-ка, като съпоставя цена/качество.ефективност...?! Идеята ми е с този климатик да отоплявам/охлаждам около 30 кв. м. площ, какво ще кажете?
    Предварително благодаря за мненията.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #880

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от SunStealer
    Здравейте на всички!

    След като 2-3 дни четох мненията за климатиците, реших да си взема DAIKIN FTXS35-ца. Няколко страници по-назад видях, че сте коментирали цените на моделите. Днес звънях в Атаро клима и в Тери груп и най-добрата оферта за този тип климатик беше около 2200 лева с монтажа.
    Тук видях, че се коментира цена с 300-400 лв надолу.

    Моля за съвет и координати, може ли да се намери по-добра оферта на пазара и къде?

    ...другият вариант е да премина към резервния вариант - Fujitsu 12-ка, като съпоставя цена/качество.ефективност...?! Идеята ми е с този климатик да отоплявам/охлаждам около 30 кв. м. площ, какво ще кажете?
    Предварително благодаря за мненията.
    http://v-clima.com/products.php?brand_id=1 от тези цени май по евтини няма за този период

    ако вземаш Fujitsu - само серията LD с плазмата е с добрия компресор другите LCC и т.н. са с новия компресор и са по слаби !!! но от към шум ще ти бръмчат малко повече от Daikin защото компресорите са високооборотни но пък са здрави компресори.
    И ако ще го ползваш главно за отопление вземай подов- топлят доста по различно от останалите - ето ти промоция - http://v-clima.com/products.php?promo=yes

    и много зависи от помещението, аз се топля със 25-ца отдоло в подписа ми го пише и е перфектна машина абсолютно безшумна тъй като перката му е огромна и съвсем не се усеща течение както при стенните климатици и краката са ми топли и главата ми не "ври" !!!!. Но още не съм го пробвал на минус 15 как ще топли. А пък вътрешното тяло и компресора са Японски.
    Най добре си включваш в най студеното време приемрно радиатор и духалка или с каквото се топлиш сега и си засичаш колко киловата са за да се подържа топло, от там ти трябва още малко запас като стане минус 15 тъй катономиналната мощност на климатика пада ,и след това сравняваш на климатика номиналната стойност за отопление.

    Другите изчисления не вървят според мен.

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,37825.0.html - ето темата за подовите

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #881

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    SunStealer,за 30 м2 по добре вземи Fujitsu ASYB 12LDC

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #882

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от hP_Pavilion

    ако вземаш Fujitsu - само серията LD с плазмата е с добрия компресор другите LCC и т.н. са с новия компресор и са по слаби !!!
    Не заблуждавай хората! 9;12LCC и 9;12LDC са с едн и същи компресор DA89X1C - 20FZ
    Във форума има сервизни документи и за двете серии. Потърси и ще видиш!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #883

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Не заблуждавай хората! 9;12LCC и 9;12LDC са с едн и същи компресор DA89X1C - 20FZ
    Във форума има сервизни документи и за двете серии. Потърси и ще видиш!
    не знам кой кого заблуждава но това съм намерил като търсих климатици и тези които са с плазма инверторен са добрите, другите са новите модели с нов компресор. - http://www.general-bg.com/articles.p...icleGroupID=10 сравни си си сам номиналните стойности и максималните даже на 9 и на 12 -ка!!!

    пък във форума има много грешни иневерни неща, аз това съм го открил като съм гледал самите машини а не само на хартия.
    ето ищое за сравнение http://www.bulclima.com/bg/category/15-stenen-tip.html

    ето пълни параметри http://www.general-bg.com/downloads/...limatika-Q.pdf

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    2
    #884

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Благодаря за съветите!

    hP_Pavilion, забравих да спомена, че съм от София, и като гледам V-clima не са опция за мен, защото са варненска фирма Колкото до подовия тип климатици, гледах ги, но забелязах, че са значително по-скъпи, а ми идват в повече като цена

    Аз всъщност още се колебая дали да е Дайкин, Фуджитсу или пък Митсубиши...Въпросът е да избера най-доброто като съотношение качество-цена и то бързо, защото умирам от студ тия дни, блокът е нов, полупразен и няма да има тец тази година(не че мисля да го ползвам де). Иначе мисля да отоплявам 2 стаи с климатика и не мога да преценя къде да го сложа - холът е южен и по-топъл, а спалнята - северна, но пък холът е значително по-голям...

    jori, а защо Fujitsu и откъде - като сравнявах с Дайкин, забелязах, че Дайкин-ът е по-икономичен, но не съм сигурен с колко точно?! А и този модел ASYB в http://www.general-bg.com не го откривам - виждам ASHA и ASHB?! или имаш предвид точно ASHB?



  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #885

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от SunStealer
    Благодаря за съветите!

    hP_Pavilion, забравих да спомена, че съм от София, и като гледам V-clima не са опция за мен, защото са варненска фирма Колкото до подовия тип климатици, гледах ги, но забелязах, че са значително по-скъпи, а ми идват в повече като цена

    Аз всъщност още се колебая дали да е Дайкин, Фуджитсу или пък Митсубиши...Въпросът е да избера най-доброто като съотношение качество-цена и то бързо, защото умирам от студ тия дни, блокът е нов, полупразен и няма да има тец тази година(не че мисля да го ползвам де). Иначе мисля да отоплявам 2 стаи с климатика и не мога да преценя къде да го сложа - холът е южен и по-топъл, а спалнята - северна, но пък холът е значително по-голям...

    jori, а защо Fujitsu и откъде - като сравнявах с Дайкин, забелязах, че Дайкин-ът е по-икономичен, но не съм сигурен с колко точно?! А и този модел ASYB в http://www.general-bg.com не го откривам - виждам ASHA и ASHB?! или имаш предвид точно ASHB?


    за софия пиши на vanko68 поне е точен икомпетентен и
    монтажа ще ти е перфектен. За v-cliamа ти ги посочих за промоциите.

    Прочети това и по точно виж таблицата на Deian ще ти е от полза
    като по евтин взимай Mitsubishi HEVY модел SRK, но не и Mitsubishi electric като по икономични и на деждни са http://forum.setcom.bg/index.php/topic,37698.160.html


    за Fudjitsu не прави грешка да вземаш нещо по различно от тези с плазмения филтър както казах разликата е огромна.

    Ами ако ти върши Daikin 25-работа аз с нея топля 32 квадратни метра ще ти излезе колкото 12 ка на Fudjitsu е ще е с по малко запас отколкото Fudjitsu, но по добри няма за тази цена !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе