Страница 60 от 171 ПърваПърва ... 1050585960616270110 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 2555

Daikin - мнения за моделите на тази марка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #886

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от hP_Pavilion
    не знам кой кого заблуждава но това съм намерил като търсих климатици и тези които са с плазма инверторен са добрите, другите са новите модели с нов компресор. - http://www.general-bg.com/articles.p...icleGroupID=10 сравни си си сам номиналните стойности и максималните даже на 9 и на 12 -ка!!!

    пък във форума има много грешни иневерни неща, аз това съм го открил като съм гледал самите машини а не само на хартия.
    ето ищое за сравнение http://www.bulclima.com/bg/category/15-stenen-tip.html

    ето пълни параметри http://www.general-bg.com/downloads/...limatika-Q.pdf
    Човече, ти явно имаш проблем със зриението. Виж добре пак с коя серия сръвняваш LDC-то. LCC е стара серия( 2006г.) и вече не се продава. И пак ти казвам, итегли си сервизните документации а не каталозите!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #887

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Човече, ти явно имаш проблем със зриението. Виж добре пак с коя серия сръвняваш LDC-то. LCC е стара серия( 2006г.) и вече не се продава. И пак ти казвам, итегли си сервизните документации а не каталозите!
    нещо се бъркаш http://www.general-bg.com/articledet...?ArticleID=126 - LGC
    http://www.general-bg.com/articledet...?ArticleID=107 - LDC
    за какво се бъркам не мога да те разбера, че само плазмите им са с добрия компресор !!!!



    Ами аз съм проверил има го само и http://www.eco-comfort.eu/searchresu...-from=0&price-
    to=99999&submitsearch= то една бройка и е чак във Варна щото е залежала или гаранционна стока или кой знае .

    и се води LC щото не е на General, а на General е LGC ама пак го няма щото е стар модел.

    и не търси за каво да се заяждаш че си модератор на всичкото отгоре !

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #888

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от hP_Pavilion
    ако вземаш Fujitsu - само серията LD с плазмата е с добрия компресор другите LCC и т.н. са с новия компресор и са по слаби !!!
    Споменаваш LCC не LGC
    Ето ти сервизните.http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22941.20.html

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #889

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    .
    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Споменаваш LCC не LGC
    Ето ти сервизните.http://forum.setcom.bg/index.php/topic,22941.20.html
    ами благодаря, чак сега видях че е правописна грешка
    добре че ми показа

    но мисля че не съм объркал колегата като му препоръчах с плазмата.

    И ако не нападаш така ами ми покажеш правописната грешка щях да се сетя по рано щото е явно , а не да ме пращаш да търся сервизни. Пък съм и дал линкове !

    Благодаря отново


  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #890

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Здравейте.Нов член на форума съм и ще Ви бъда безкрайно благодарен,ако получа компетентно мнение касаещ моя случай.Живея в гр.Благоевград и през 10.2008 г. си закупих DAI KIN FTX 35 GV1B след като се предоверих на мой приятел,който монтира климатици,включително има договор с голям хипермаркет в региона за същата дейност.Той ми препоръча този модел,достави ми го от Солун (уж) с твърдението,че за исканото помещение (хол+трапезария в едно помещение с площ 34 кв.м. и височина 2.6 м.) за гр.Благоевград е иделния вариант.Гаранция той пое за 5г.Да,обаче сега,когато навън е температурата между -9 и 0 градуса по Целзий този климатик не върши качествено задълженията си.Фактите са следните: не е изключван вече повече от 1 месец 24 часа в денонощието,като през последните 10-15 дни работи на 30 градуса и FAN на ауто.Често включвам Powerful-а,но температурата в стаята е в диапазона 16-19 градуса.Странното за мен е (според техника е нормално),че на всеки 20-30 минути,без значение на каква програма работи изключва за около 8-12 минути и пак започва отново работа.Външното тяло нормално замразява и размразява според мен и видимо няма лед никъде.Молбата ми е следната: препоръчайте ми модел за гореописаното помещение (уточнявам:за помещение около 90 куб.м. в новопостроен жилищен блок с изолация хубава,но с все още не нанесли се всички собственици),вкл. и хиперинвенторните модели но да са ДАЙ КИН,защото аз ще искам да ми го замени за по-мощен с доплащане,пък този ако иска да си го чупи от главата.Благодаря ви предварително.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #891

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Това определено е най-слабата машина на ДАЙКИН, а освен това с тази кубатура ти трябва по-мощна машина от тези 3,4 КВ /или поне по-качествена/.По-подходящ е FTXS35G, който въпреки близката сигнатура на модела няма нищо общо с другия.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #892

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Най-вероятно и за това ми се иска след като веднъж съм допуснал грешка да не я повтарям.Цената е на втори план.Кой от моделите ще върши работа и ще бъде икономичен за помещение 90 куб.м. и все пак в по-топъл за България район?

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #893

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Ей тука можеш да видиш ДАЙКИН-и, щом желаеш такъв - http://sofclima.com/daikin%20walli.htm .Най-добре за теб ще е FTXS42G ще имаш към 60 вата на кубик.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #894

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Макар и по-скъп,но при положение,че търся вече по-скоро климатик с по-голям COP, който в същото време да отоплява тази кубатура и естествено се предполага да е със здрав компресор,избор от рода Daikin FTXR 42 E / RXR 42 E URURU SARARA добър ли е?

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #895

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Възможно най-добрия.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    5
    #896

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Благодаря ти edi1 и пожелавам успехи на всички членове на форума.Надявам се да се навие въпросния псевдо приятел на заменката с доплащане,въпреки че се съмнявам.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #897

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от barbolovs
    Най-вероятно и за това ми се иска след като веднъж съм допуснал грешка да не я повтарям.Цената е на втори план.Кой от моделите ще върши работа и ще бъде икономичен за помещение 90 куб.м. и все пак в по-топъл за България район?
    За отопление си вземи подов , перфектни са DAIKIN FVXS 35- RXS35G2V1B или 50-та зависи колко са топлозагубите при теб ама май- са големи

    Аз съм с подово стенен, тухла 32кв.м юг, PVC, паркет - с 25-ца но моя случай май е изключение

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #898

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    barbolovs, според мен най-лесно ще се разминеш ако сложиш още един климатик от същите в помещението.
    Но, все пак се пробвай да го замениш.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    22
    #899

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    barbolovs малко странно ми се вижда да държи 16-19 градуса, на критичния минимум си но все пак би трябвало да се справя по-добре... моят е горе долу същия в помещение 30 м2 прави 25 градуса без особени проблеми....и е в софия това, дали всичко му е 6 на твоя....помоли да го проверят...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    131
    #900

    Re: DAIKIN - мнения за климатиците от тази марка

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov
    barbolovs, според мен най-лесно ще се разминеш ако сложиш още един климатик от същите в помещението.
    Но, все пак се пробвай да го замениш.
    Не си вземай от същите защото тези не са хубави вземи FTXS а не FTX

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin - мнения за моделите на тази марка II част
    От badr във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1724
    Последно: 19-04-24, 15:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-10-13, 22:00
  3. OSAKA -НИКОГА- моят опит с тази марка
    От nach във форум Климатици Osaka
    Отговори: 38
    Последно: 17-08-11, 20:44
  4. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20
  5. Мнения за марка Bompani...
    От stsaki във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 25-08-08, 12:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе