Страница 121 от 121 ПърваПърва ... 71111119120121
Резултати от 1,801 до 1,812 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1801

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Ако и около 0 та ги разреди поне само контролни да пуска като няма нужда ще е добре
    Ами те са много странни. Около 0-та контролните са на около 3-4ч. На +1+2 се случва да прави на 2ч. контролни, ама не винаги. Не мога да му хвана спатиите. Под 0-та контролните са си на около 4ч и 10мин, а понякога май и на по-големи интервали.
    mystikalrs одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    62
    #1802

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравейте, обзаведох се с една подова (12) машинка, почвам да събирам впечатления.
    Как следите консумацията, през онекта, или смарт контакт?

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1803

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Консумацията се мери със сматр контакт. Онектата лиже с много в +

    Росене, Наближава момента.
    Още една зима изкарай с него. Хубаво да ИЗТРЪПНЕШ и както ти казах, ще стигнеш до извода, че този Дайкин е най добрия ти климатик.

    Контролните дефрости са си на точни на 4 часа. От края на единия до началото на другия дефрост.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1804

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Контролните не са ми само на 4ч, хващал съм ги много пъти. Подробно съм описал в кои температурни диапазони кога горе-долу размразява. Имам чувството, че при всяка бройка, софта е различен. Като гледам и при средния клас на Хеви ги има подобни "аномалии".
    Най-добрия ми климатик... може би, но в някои отношения, в други харесвам повече другите два. Всеки си има своите силни и слаби страни, и Дайкина не е изключение. Но за спални помещения като цяло, си е може би най-добрия избор.
    Впрочем, повече ще му подхожда външно тяло като на Нордик модела им, с двойнороторен (суинг) и повече фреон. Тъпо е, че не се предлага за нашия пазар, аз бих доплатил допълнителна сума за по-солиден хардуер. При 50-ката вече е яка работа, но до 35-цата е средна хубост.
    mystikalrs одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1805

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    То остави стария нордик, на хоризонта се появява Nepura, която се води “for optimized heating”(до -30С)
    и би трябвало да замени “Optimised heating 4” .Нов нордик…?
    Обаче не намирам кой знае какви подробности в нета, раничко е още.
    https://www.daikin.eu/en_us/product-...ps/nepura.html
    https://www.pv-magazine.com/2023/12/...ir-heat-pumps/


    п.с.
    добавям още едно видео, макар и трудно разбираемо , има интересни нещица.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 28-01-24 в 01:32.
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1806

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравейте, имам стенни климатици, но никога не съм си имал взимане даване с подови. Комфорта значително ли е по-добър от стенните при отопление? Каква е разликата при охлаждане. Тъща ми има нова къща с водно подово отопление и комфорта е страхотен. Доколко подовия климатизатор се доближава до това?

    И последно с какво подовите модели на Дайкин превъзхождат моделите на другите марки? Мерси.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #1807

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Здравейте, имам стенни климатици, но никога не съм си имал взимане даване с подови. Комфорта значително ли е по-добър от стенните при отопление? Каква е разликата при охлаждане. Тъща ми има нова къща с водно подово отопление и комфорта е страхотен. Доколко подовия климатизатор се доближава до това?

    И последно с какво подовите модели на Дайкин превъзхождат моделите на другите марки? Мерси.
    Ще се опитам да отговоря на база познанията, които имам - ако бъркам нека ме поправят по-знаещите.Отговор на въпрос номер едно: Комфорта е по-добър тъй като топлия въздух върви отдолу нагоре и така помещението се затопля по-равномерно.На охлаждане като се настрои да духа право нагоре се избягва директното духане към хората.Относно сравнението с подово отопление, е ясно че няма как да се постигне абсолютно същия ефект но според мен колкото е по-малко помещението толкова повече е възможно да се доближи този ефект. От това което аз виждам при подовите Дайкини те превъзхождат другите модели във всичко но може би най-ценното е че са най-тихи и остават напълно незабележими, което особено за спални помещения е приоритета на всеки разумен човек.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1808

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Здравейте, имам стенни климатици, но никога не съм си имал взимане даване с подови. Комфорта значително ли е по-добър от стенните при отопление? Каква е разликата при охлаждане. Тъща ми има нова къща с водно подово отопление и комфорта е страхотен. Доколко подовия климатизатор се доближава до това?

    И последно с какво подовите модели на Дайкин превъзхождат моделите на другите марки? Мерси.
    За детска стая/спалня, това е най-комфортния климатик, който съм имал. По-комфортен е дори от 20ZMX. Давам ти го за сравнение, тъй като имаш представа как работи машината и колко приятна е. Потока се разпределя равномерно, работи изключително тихо 19-25дБ. На охлаждане също е изключително ненатрапчив, не се разбира, че има климатик. При он/офф няма местене на клапи, шум от фреон или пукане на пластмаси. Пълна тишина.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-04-24 в 16:50.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1809

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Аха, ще обърнем още един колега в "правата вяра" .

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1810

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Той правата вяра почти я е хванал.
    Ако отиде още два пъти на гости през зимата на Тъща си, ще е 100% вярващ

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1811

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    [emoji23][emoji23] Благодаря за информацията. Аз в спалните съм малко лимитиран с място за монтаж, защото са малки стаи. За хола мислих евентуално някой ден (40кв.м) защото имам повече опции и място там. Ние в моето семейство не сме толкова притенциозни към шума като някои колеги. По-скоро към по-топъл под през зимата ме влече. Колко място сте оставили свободно пред подовите си машини, за да работят добре?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1812

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления


    Толкова има пред моята и си няма ни една.
    Долните клапи са настроени така, че да духа към свободното пространство и му се получава.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-04-24 в 22:55.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 121 от 121 ПърваПърва ... 71111119120121

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе