Страница 4 от 121 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 1805

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    3
    #46

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    В каква посока е въздушната струя на този модел? Питам, че се опитвам да намеря оптималното му положение - не искам да ми духа на гърба докато си седя на компютъра. Освен това ще е проблем ли ако го инсталирам в малката ниша която остана след като си затворих балкона? Ширината на стаята е около 4м. Благодаря за помощта.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #47

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Можеш да го пуснеш вертикално нагоре от горната клапа,ако искаш.То на охлаждане, и да искаш от долната,няма да духа.Блокира се затворена при охлаждане ,а работи само горната.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #48

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Може да го сложиш и в нишата, както си показал, но разстоянието между вътрешното тяло и тавана трябва да е най-малко 20 сантиметра. Препоръката важи само ако модела е за високо-стенен монтаж.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    3
    #49

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ще е на 10-ина сантиметра от пода за да може да се отварят прозорците над него. Притесняваше ме само че това, че ще е в нишата ще му намали ефективността и дали ще ми духа в гърба, но доколкото разбирам няма проблем.
    Сега като разглеждам подробно характеристиките на климатика виждам, и че има програма за намаляване на влажността. Сравнима ли е като функция с подобната функция на уруру сарара за намаляване на влагата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #50

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Вален-човека ясно си пита за подов климатик.
    egaligarian-Той климатика си е "дебел" над 20 см,а колко е нишата? При това разположение иначе не виждам какво ще му намали ефективността.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    3
    #51

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Сега я измерих 35см е. Еми мислех си, че примерно ако насочва струята наляво и надясно като е ниша това явно не може да стане и въздуха може да ходи само нагоре. Това е. Но тъй като нищо не разбирам от климатици може и да говоря глупости

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #52

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    egaligarian,нишата ти е перфектното място за климатика.Няма да го усещаш изобщо и не ти трябва да насочваш струята наляво или надясно.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #53

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Вчера в Пазарджик електронния термометър показа 40.7 градуса(сложил съм го на сянка да е през целия ден) в 18.30 часа.Дайкина в подписа ми се справя дори при функция економи държи 26-26.8 градуса в хола 29 м2- 76м3 мансарда.Струя в режим "охлаждане" от долната част на панела духа само ако е натиснат "power" бутона, иначе автоматично затваря затваря долната клапа.Монтиран е на около 10 -12 см от пода.Монтираха ми го на 22 февруари 2009, пробвах го на температури -5 - 6 градуса(края на февруари и първата половина на март), затопля до зададените 23-24 градуса( с ПВЦ дограма и външна изолация на стените-на тавана нямам изолация), но тъй като около мен апартаментите са необитаеми( и недовършени) при пускане вътре 6-7 градуса, външна температура -5 - 6 градуса му трябват около 24 часа да загре до зададените градуси, след това намалява топлината на издухваната струя. Не ми харесва,че след затопляне духа по пода на стаята хладка струя 35- 29 градуса.Може би НОКРИЯ 14 щеше да е по-добрия вариант за хола.За спалнята ( в подписа ми) взех преди 14 дни ГЕНЕРАЛ 12 LD, за охлаждане с е справя, ще пиша когато дойде отоплителния сезон как е.Дайкина макара и по-голям ми се струва по-безшумен(както външното така и вътрешното тяло). .може би най-подходящ клматик за спалня е дайкин.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #54

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ама и двата си ги преоразмерил като невидял де. В спалнята и 9LD щеше да ти е голям, а в хола и 12-ка (35-ца) щеше да се справя, но ти си знаеш.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #55

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    аз обичам през зимата когато навън е -5 -10 да си ходя по слипове(у нас), ама и днес установих, че двете тръби на ГЕНЕРАЛА са положени в обща изолация(4.5 метра тръбен път-нямаше къде на по-малко -разстояние да сложат външното тяло), което малко ме дразни, все пак го купих от БУЛКЛИМА.Замислям се дали има смисъл от допълнителна изолация на вече положените в обща изолация тръби на дженерала или пък наново изолация на всяка от тях поотделно? Ще сравнявам зимата топлината от двата климатика и работата им.Предстои ми слагане на трети климатик в офис 17м2( с изолация, ПВЦ дограма, К стъкло, тухла,с прозорци около 8.5 кв.м.) и се колебая между Дайкин FTXS35G и toshiba RAS-13SKV-E ще се влиза и излиза между 15 до 25 пъти на ден(контролиран достъп) и температура 20-21 градуса през зимата.Имах голямо желание за още един Дженерал може би 12 LGC за офиса( и с удоволствие щях да си дам парите за него), но след констатацията за обща изолация на тръбите изгубих желание (само заради монтажа в обща изолация)да си давам парите отново на същата фирма(макар че дженерала ми е най на сърце).В крайна сметка професионалистите си личат по изпипването на дребните детайли-основните неща ги прави всеки.

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #56

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Какви дребни детайли-как ще ти сложат тръбите в една изолация ...?отивай в офиса им и ги направи на маймуни .Това е голяма фирма-не могат да се излагат така.Трябва да се изолират поотделно тръбите-отивай и го кажи на някой от шефовете им...
    По другия въпрос deian ти е отговорил правилно -преоразмеряваш ги тези климатици,и то прекалено много,това са качественни машини с достатъчен резерв от мощност.Няма смисъл на 17 кв. стая да слагаш Дайкин FTXS35G ,въпреки че 25 пъти на ден се отварят вратите FTXS25G ще се справя безпроблемно
    Дайкина макара и по-голям ми се струва по-безшумен(както външното така и вътрешното тяло). Bravo.може би най-подходящ клматик за спалня е дайкин.
    Сам си стигнал до извода -по безшумен е,а долната клапа на подовия можеш сам да си я пускаш и спираш-разгледай си добре дистанционното.Какво означава хладка струя 35- 29 градуса,еми след като е постигнал зададената температура почва да я подържа и не може да духа с 55 градуса.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #57

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    justify, не се излагай, сложи си 25-цата в офиса. 20-25 пъти на ден отваряне не е нищо, вкъщи сигурно се отваря 2 пъти повече, понеже хола ми е преходен, а съм с 25-ца и тя ми е голяма дори. Не давай излишни пари.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #58

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    42.4 градуса жега на сянка(по електронен) термометър в събота-25.07.2009г. Подово стенния климатик FVXS 50F се държа повече от прилично-без усилия поддържа 26 градуса в хола 76 куб.м.(като се има предвид че съм мансарда и над мен е само слънцето и Господ).Някой беше включил и забравил калорифера в нашия град- духаше жега.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    4
    #59

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Един въпрос за титаниевия филтър на FVXS25FV1B - води се фотокаталитичен, тоест, пречистващите свойства се активират от светлина. Може ли някой да даде повече информация по въпроса - достатъчно светлина ли прониква през решетките на предния панел, защото автономен източник на светлина не се забелязва. Светлината през цялото време ли е необходима или ефектът трае определено време след излагане на светлина?

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #60

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Фотокаталитичния филтър от титаниев апатит би трябвало да се изкарва на светлина на определено време, за да възстанови свойствата си. Но в упътването на Дайкин не пише такова нещо, даже изрично е упоменато да не се държи на слънце.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 121 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 21:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 18:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 12:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 21:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе