Страница 5 от 121 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 1805

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #61

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Защото се скапва по-бързо. Мислите ли,че инженерния гений на Дайкин не е помислил за всичките условия по време на експлоатацията? Нищо не се прави допълнително,просто се поставя на мястото му и толкова.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #62

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Един въпрос към занимаващите се с климатици Daikin : съвместими ли са вътрешно тяло модел FVXS35BAVMB със монтирано външно към него RX35E2V1B ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #63

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Би трябвало да има.Виж тук
    http://wws.daichi.ru/educ/tech.php?action=21

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #64

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Не мисля, че някой може да ти даде такава информация. На 98 % съм сигурен, че няма да намериш някакъв документ на Daikin, където има такава информация.
    По принцип според мене няма друга фирма за климатици, на която толкова много тела да са взаимозаменяеми и съвместими, но докато не ги свържеш, не можеш да разбереш дали са съвместими

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #65

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    В превода на една от фирмите се казва ,че фотокаталитичният филтър от титаниев апатит трябва да се мие с вода на всеки 6 месеца,а на 3 години се сменява с нов...информацията от друга фирма е ,че не трябва да се мие с вода...защото има химически съставки....ако някой знае повече моля да сподели....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #66

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Защо не провериш в оригиналния диск?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #67

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ръководството, което може да се изтегли от http://v-clima.com/prod.php?id=klima...g_podov_montag
    е теглено от официалния сервизен сайт на Daikin, и мисля че може да му се има вяра
    А това е цитат от версията на английски:
    Titanium Apatite Photocatalytic
    Air-Purifying Filter
    The Titanium Apatite Photocatalytic Air-Purifying Filter can be renewed by washing it with water
    once every 6 months. We recommend replacing it once every 3 years.


    Превода на български е 1:1

  10. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #68

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Благодаря ,колега сега вече нещата са по ясни...в бързината някои неща ги пропускаме..а клиентите трябва да са информирани и доволни.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    326
    #69

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Би трябвало да има.Виж тук
    http://wws.daichi.ru/educ/tech.php?action=21
    Цитат Първоначално публикувано от vclima
    Не мисля, че някой може да ти даде такава информация. На 98 % съм сигурен, че няма да намериш някакъв документ на Daikin, където има такава информация.
    По принцип според мене няма друга фирма за климатици, на която толкова много тела да са взаимозаменяеми и съвместими, но докато не ги свържеш, не можеш да разбереш дали са съвместими

    Благодаря ви момчета,попитах понеже при мен комбинацията която ми монтираха е тази,а в каталози на Daikin видях,че това външно тяло върви в двойка с вътрешните от серия FTXS,надявам се това да не е проблем,иначе климатика си работи засега много добре/от ноември 2007/

  12. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #70

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Не се притеснявай няма проблем -съвместими са, порових се и аз в руски сайтиве излизат тези машини- наистина ми излезе модел 2007 г.Това е старата серия подови и външните им тела са едни и същи със стенният сплит FTXS... при новите серии е същото стенните и подовите S- серии са с еднакви външни тела...нямаш проблем...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #71

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от nady_xx
    Здравейте!Обръщам се към пишещите тук с надеждата да получа компетентно мнение.Стаята в която искам да монтирам климатик е 35-40кв.Помещението е таванско,външно,с дървен под и таван,изолирано от всички страни включително и тавана,има 2 прозореца с 5 камерна дограма и ка стъкло ,ако това е от значение.2 метра-с две думи ниско е.Няма възможност за високостенен монтаж и затова съм се спряла на подов климатик.Ще го използвам предимно за отопление.На кои модели да обърна внимание,като мога да отделя максимум 2500лв.?Също така ще ми бъде от полза да ми препоръчате фирми в Карлово или в Пловдив,защото живея в Карлово.Търсейки из интернет попаднах на 2-3 модела,като DAIKIN Модел: FVXS/RXS 35 подов ,SHARP Модел: GS-SP18FGR подов монтаж ,FUJITSU GENERAL Модел: AGYV12LA подов и митсубиши,но те ми идват вече малко скъпо.Благодаря ви предварително
    Здравей,

    По всяка вероятност вече сте направили своя избор, но все пак ще дам моето мнение за други които мислят какво да купят. Вече четвърта година ползвам климатик Daikin FVXB 50 BVMB монтиран на 15-20 см. от пода, а външното тяло е монтирано на южната стена на къщата. Разстоянието между вътрешното и външното тяло е малко над 1 метър, като стената е 40 см. и едва 60-70 см. тръбите са отвън. Стаята в която е монтиран климатик е 45кв.м. и височина 2.60м. с не малко скосения на тавана. Помещението е таванско,външно,с паркет на пода, изолирано и има 2 прозореца с ПВЦ дограма без Ка стъкло и e с външни ролетни щори, ако това е от значение за някой друг освен за мен.....

    Климатика е закупен от Атаро-клима и е монтиран от тях /те са си и вносители/. Профилактика от фирмата не се прави, а техниците идват само при проблем.

    Жилището се намира в Пловдив и въпреки големите жеги лятото и последния етаж до сега не съм имал проблеми с охлаждането не само на помещението, но и на целия етаж от 135 м2. Отварям вратите на останалите стаи и навсякъде е приятно, като в никакъв случай не задавам на климатика да работи на пълна мощност. С една дума Дайкина не среща никакви проблеми лятото, както и повечето климатици от този клас.

    С Дайкина проблем имам зимата когато температурите паднат под нулата или под минус 5* по целзий. Въпреки уверенията на повечето специалисти които ме консултираха и направиха оглед на помещението, че ще е ефективен до минус 15-20*. Когато външната температура стане минусова , вътрешното тяло започва да духа студено, а понякога външното тяло започва да издава непривичен силен шум и да трака. С една дума точно когато имам най-голяма нужда от климатика през тъмната част от денонощието - той е неефективен и се налага да пускам допълнителен уред за отопление. През зимата по време на светлата част на деня проблеми с отоплението обикновенно нямам.

    С цена от над 3 000 лв. не бих го препоръчал на друг. Не мисля, че си струва парите, но все пак, ако си намеря на половин цена този модел на Дайкин бих си взел два броя....

    Не съм сигурен, че модела е Daikin FVXB 50 BVMB понеже съм забравил, а не ми се търсят книжки, упътвания и гаранционни карти за да видя модела. Вътрешното тяло е квадратно, а не е от модела който е като изваян и елегантен, но пък за сметка на това зимата духа и от долу. Сигурен съм, че е най-мощния предлаган тогава от този тип, имам спомен, че е "18-ка но разстягал до 24" по думите на специалистите . Нямам сложен отделен електромер на климатика и нямам на представа колко ел.енергия консумира, но до колкото си спомням по проспектите беше енергиен клас А.

    Някой ден ще сложа и една снимка и ще погледна модела за да съм максимално точен

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #72

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Проблема не е в климатика,а в тези дето са идвали на оглед във вас.Модела е от най добрите ,но е слаб за това помещение,не му достига мощност и работи на максимални обороти (затова отвън е толкова шумен)Трябвало ти е това - DAIKIN FVXS50F

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #73

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Проблема не е в климатика,а в тези дето са идвали на оглед във вас.Модела е от най добрите ,но е слаб за това помещение,не му достига мощност и работи на максимални обороти (затова отвън е толкова шумен)
    Поправих модела. мисля, че е Daikin FVXB 50 BVMB, но пак не съм сигурен

    Сега ще намеря някакви проспекти, а ако не намеря ще го снимам

  17. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #74

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Би трябвало да се справя,да не би да имаш големи топло- загуби,в началото как се държеше първата година топлеше ли добре...?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #75

    Re:Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Би трябвало да се справя,да не би да имаш големи топло- загуби,в началото как се държеше първата година топлеше ли добре...?
    както казах климатика е от старите Daikin FVXB 50 BVMB , сега гледам , че на новите модели кутиите на вътрешното тяло са различни

    [img width=150 height=150]http://prikachi.com/files/1110202l.jpg[/img] [img width=150 height=150]http://prikachi.com/files/1110203V.jpg[/img] [img width=150 height=150]http://prikachi.com/files/1110204D.jpg[/img]

    първата зима не бяхме се нанесли още там, а втората зима беше топла и нямаше минусови температури -> нямахме проблем

    но следващите две години бе доста зле - сложихме и печки АДАКС

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 121 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 21:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 18:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 12:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 21:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе