Страница 98 от 121 ПърваПърва ... 488896979899100108 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,456 до 1,470 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,775
    #1456

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Всички ли дайкини тръгват плавно или е само при перферата?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,936
    #1457

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Всички ли дайкини тръгват плавно или е само при перферата?
    Доколкото си спомням и Сенсирата тръгваше от минимум.
    bobivg одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1458

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]Deliivanov [/mention] , как е положението с дефростите? Вчера цял ден бене 3-4гр, с много влага и дъжд валя. Още преди да си легна, датчика на външното тяло показваше 3.5гр., според приложението. На моя хубавец, като му затворя вратата, си изключва от време на време и не вдига над 1-ва степен. Иначе, преди това работеше и на 2-ра (low).
    Сутрин при нас от няколко дни е около нулата, не съм хващаш чесно казано вечерно време дефрости излишни. Този в хола вчера направи нещо като дефрост но звука беше някък си доста различен от обикновенно.
    Признавам не съм имал време и да слухтя , но ако имаше почасови дефрости щях да го чуя със сигурност щото напрактика и 3те машини размразяват почти по едно и също време, та и в която стая да съм бил щеше да се чуе.

    Относно 3.5 градуса на сензора на машината , според моите скромни измервания отговарят на реални 2-2.5с на околната среда просто прозореца малко или много излъчва топлина а сензора е в близост.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    453
    #1459

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Сутрин при нас от няколко дни е около нулата, не съм хващаш чесно казано вечерно време дефрости излишни. Този в хола вчера направи нещо като дефрост но звука беше някък си доста различен от обикновенно.
    Признавам не съм имал време и да слухтя , но ако имаше почасови дефрости щях да го чуя със сигурност щото напрактика и 3те машини размразяват почти по едно и също време, та и в която стая да съм бил щеше да се чуе.
    Ако не е тайна, колко ток плащаш с 3 Перфери?
    Deliivanov одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1460

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    3 Перфери 12 24/7 + 1LG 9ka работещо на 8-10 часа. +2 бойлера(Програмируем грее на график) миална перална сушилня, Хладилник Голям телевизор и 3 по малки,
    топа ми беше под 250 за януари сега очаквам около 700-750кв за февруари по wifi Електромера.

    За сравнение в жилище със същата квадратура ЕПК с външана санировка от каменна вата Над 10 см и нови дограми плащах същите пари при условие че отоплението Духалки и маслен радиатор 2500кв. е съсредоточено само в една стая и в другата за помалко Час Два.
    HRS9 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1461

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    За машината най реалната температура на околната среда е тази която ти показва на приложението.
    Моите от всичките марки чукне ли навън нула градуса пускат по един дефрост. Явно си им е заложено. Та ако навън реалната 15 а неговият датчик отчете 0 пуска дефрост.
    За това ти казвам, че не вярвам при теб при 3,5 да започват с дефростите освен ако няма нужда от тях.
    Ама на температура 3,5 и работа между 100 и 200 вата чак такава нужда малко ме учудва.
    Deliivanov одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    453
    #1462

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    [QUOTE=Deliivanov;1053437]

    Благодаря, за толкова много уреди е добре, аз платих 152 лева за 688 kW в периода 08.2 -07.03.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1463

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    21.01-20.02 ми е периода с много минусови температури.
    Иначе до момемта от 21.03 е нещо такова (без осветлението и рутерите)Screenshot_20230317_140314_eWeLink.jpg

    - - - - - - - - - -

    [QUOTE=HRS9;1053442]
    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията

    Благодаря, за толкова много уреди е добре, аз платих 152 лева за 688 kW в периода 08.2 -07.03.
    ето ти от 9.02 до 28.02 според WiFi релето (без осветлението)Screenshot_20230317_141418_eWeLink.jpg
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 17-03-23 в 14:17.
    HRS9 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,936
    #1464

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Относно датчика и аз мислех, че показва малко повече, обаче взех та преместих един от външните сензори, на една от Хамите. Монтирах го зад външното на Дайкина. Слагам ги зад външните тела, за да се обдухват и да показват максимално верни стойности. В интерес на истината, с датчика на Хевито много пъти показват с точност до десета. На Дайкина ги дава през 5 десети, докато при Хеви показва всяка десета.


  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1465

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Може да се твърди, че е точен.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1466

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Никой не твърди че датчика не е точен. по скоро това, че така поставен свободно висящ, отчита много голяма разлика с другия датчик който е някъде вътре,и заради това се задейства дефрост алгоритъма по често

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,936
    #1467

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Датчика си е точно където трябва, на "вход" на въздушния поток. Там, където са на повечето машини, дори бих казал, че е по-встрани.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1468

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    И все пак се оказва, че имат и датчик за измерване на влажността. Загледах се в снимката на Росен от приложението.
    Ако и инфото от него е включено в дефрост алгоритъма то тогава евентуалното модване (ако се наложи) ще е сложна задача.
    Не съм сигурен дали и стенните разполагат с такъв датчик, но съм склонен да го мисля.
    Това, че не го извежда като инфо в приложението не значи че го няма.
    Всъщност това влажността отвън ли е?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,936
    #1469

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Този датчик за влажност е във вътрешното тяло и MHI ZSX има такъв. Не вярвам да участва в дефрост алгоритъма.
    mimojef одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #1470

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Никой не твърди че датчика не е точен. по скоро това, че така поставен свободно висящ, отчита много голяма разлика с другия датчик който е някъде вътре,и заради това се задейства дефрост алгоритъма по често
    това твърдение е изстрел в тъмното като цяло .. дефрост алгоритъма на дайкин никъде не е описан подробно в нито едно сервизно ,но смея да предположа че изобщо не се гледа околната температура а се следят само външен и вътрешен тръбен датчик както и време на работа на компресора
    mimojef и Deliivanov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе