Страница 108 от 121 ПърваПърва ... 5898106107108109110118 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,606 до 1,620 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #1606

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    ами то не трябва да се разчита на вероятности ,а на датчици и алгоритъм .. ето Тошиба го могат примерно .. аз не знам що не боцна една подова тошибка и да си свиркаш ,до сега нямаше да имаш нито един дефрост при тия доста високи градуси навън

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #1607

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ами то не трябва да се разчита на вероятности ,а на датчици и алгоритъм .. ето Тошиба го могат примерно .. аз не знам що не боцна една подова тошибка и да си свиркаш ,до сега нямаше да имаш нито един дефрост при тия доста високи градуси навън
    От Тошиба не чувам добри отзиви, дори от хора, които ги харесваха. Ползват външното на Едж, което... не е много ок. Като тишина няма да догони Дайкина. И подовите Тошиби не са тези, които познаваш - с външни тела на Сизуми.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    603
    #1608

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    rosswen , включи го на ЕКО да видиш как ще работи . Много интересно при мен няма дефрости на 2часа .
    Този пост е редактиран от gerhar; 05-12-23 в 15:40.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,880
    #1609

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Грии, Мидея в темата за подови Дайкини...
    Направо ме убивате, ама айде.

    ...П.п. Машината откъм тишина е абсолютно незабележима, не съм виждал по-тиха и деликатна работа. Не го разбираш кога работи, кога офф-ва и т.н. В същото време е равномерно топло навсякъде...
    Много често някой като дойде на гости мисли че съм пуснал парното, ама ядец - викам виж го бе - климатика е.
    espace, CubanLinx, rosswen и 1 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #1610

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    rosswen , включи го на ЕКО да видиш как ще работи . Много интересно при мен няма дефрости на 2часа .
    Еко-то с какво помага? Тя машината така или иначе бачка 130-220W, от време на време на 300-400W. Само като му отворя за проветрение се вихри до 700-800W, но това е 2 пъти дневно. Иначе има и Econo и Quiet, кое от двете или и двете?
    П.п. Вкличих ги и 2-те. Направи офф и малко след като излезе, лека полека взе да слиза под 100W. В момента работи на 80Wи си подухва буквално хладна струя. Никога не ми е слизал на такъв минимум при +1гр външна. Обикновено слиза до 120-140W и качва нагоре.
    Този пост е редактиран от rosswen; 05-12-23 в 15:58.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,303
    #1611
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Много често някой като дойде на гости мисли че съм пуснал парното, ама ядец - викам виж го бе - климатика е.
    Е не те ли питат
    -Абе кви са тези дефрости на суха пита?
    espace и ccankov73 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,880
    #1612

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е не те ли питат
    -Абе кви са тези дефрости на суха пита?
    Аз такива приятели нямам


    п.с. ей да не се обиди някой, майтапя се!

    Аз живея с вътрешното, а не с външното тяло, та по-ме интересува то как работи.
    За мен работи перфектно, консумацията - добра, какво повече.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 05-12-23 в 16:43.
    mimojef и HRS9 харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    603
    #1613

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Еко-то с какво помага? Тя машината така или иначе бачка 130-220W, от време на време на 300-400W. Само като му отворя за проветрение се вихри до 700-800W, но това е 2 пъти дневно. Иначе има и Econo и Quiet, кое от двете или и двете?
    П.п. Вкличих ги и 2-те. Направи офф и малко след като излезе, лека полека взе да слиза под 100W. В момента работи на 80Wи си подухва буквално хладна струя. Никога не ми е слизал на такъв минимум при +1гр външна. Обикновено слиза до 120-140W и качва нагоре.
    Ако си държи температурата на Quiet , което е малко съмнително при тия външни си го остави . Иначе на Econo и АУТО и виж как ще дефроства .
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #1614

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Ако си държи температурата на Quiet , което е малко съмнително при тия външни си го остави . Иначе на Econo и АУТО и виж как ще дефроства .
    Махнах го quiet, много ми хлади така, губи се приятното усещане. Сега го оставих на Econo, турбината си седи на Ауто. Последния дефрост беше преди няма и 2 часа, ще го следя. В момента външната е 0.5гр и 80% влажност.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,303
    #1615

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Явно R-ките са пипнати нещо.
    Его я графиката на моята N-ка. Отрязъка е от 18 вчера до 9 тази сутрин когато температурите са били под +2 градуса.
    Контролни дефроси на 4:10 часа точно.
    Забелязва се, че няма много ОФФ между дефростите.
    Да не би при ОФФ да се възползва от ситуацията и там да пуска дефрост. Не знам.
    Пробвай го на елхичка да не ОФФи. Или му отваряй малко врата да видим как ще е.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #1616

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Пипали са те трънки, явно условията ни са различни, не можеш да сравняваш 1:1. Тия 2 часа не са винаги, последните 2 вечери ми направи такова впечатление, иначе беше основно на 4 часа я има, я няма, в смисъл че правеше по-рядко. Под 2ч не съм го хващал да размразява. Имам чувството, че точно около 0-та е това положение, а при нас последните 2 денонощия се върти точно там и не помръдва. Вратата през деня седи отворена.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,303
    #1617

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Аз като нашляпах моите едното МХИ дайкина и МЕто в началото на първата зима по цели нощи не спях и само слухтях. Бях се свършил, психиката ми се беше разбутала.
    Гледай по позитивно на нещата. Приеми дефростите за част от схемата и престани да си правиш експерименти главно със здравето си.
    Със всичко се свиква.
    Опаткай една кутийка Деанксит и всичко ще се оправи.
    п.с. Не вмъквам и грам ирония в написаното.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #1618

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Проблеми със съня нямам, както казах през нощта не чувам нищо, а надали липсват изобщо дефрости. Ще му се вталявам още седмица на магариите и след това няма да му се впечатлявам, ако не е нещо фрапиращо разбира се.

    Е сега да дефроства колкото ще, ако ще на час и половина! Мамин убавец!
    Този пост е редактиран от rosswen; 05-12-23 в 18:49.
    mimojef и bobivg харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1619

    Re: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Тих дефрост през 3-4 часа само под 0 според мен е в пъти по добре отколкото да работи он оф и през 5 минути да изключва
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #1620

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Тих дефрост през 3-4 часа само под 0 според мен е в пъти по добре отколкото да работи он оф и през 5 минути да изключва
    Разбира се. Не виждам коя машина ще се представи по-добре цялостно в товс помещение. Снощи направи дефрост в 12 полунощ, не знам дали беше побелял. След това в 3 и нещо през нощта, определено имаше нужда, беше по-продължителен и една идея по-шумен. Сутринта в 7:30 му беше следващия, не съм гледал дали е побелял, но беше кратък. От тогава до сега топлообменника изглежда така:

    Навън е малко под градус и е мъгла - 91% влажност. Щом ZSX направи дефрост и след 30мин топлообменника му е на 70% побелял, условията са си само за дефрости. Истината е, че в такива условия се държи по-адекватно, отколкото в по-несериозни. То тов ме издразни най-много.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе