Страница 115 от 121 ПърваПърва ... 65105113114115116117 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,711 до 1,725 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #1711

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    В началото на миналата седмица пуснах да се отопли целия апартамент най-после. Пуснах 3 от 4-те климатика да работят, като когато няма никой им зададох 19 градуса, а после и 18 и накрая - 17 градуса, а когато има някой 21-21.5. "Щракнах" положението в сряда, петък и неделя. Може да се види по-долу, като лявата колона са стенни Комфора 25(работещата)/35, а в дясната - подови Перфера 35. Консумацията е от приложението на Дайкин, не е мерена от мен.

    - сряда - 7.8kWh


    - петък - 11.1 kWh


    - неделя - 6.8 kWh


    Времето за периода е тук:


    Изолация само на таван и под, етаж първи.

    Това е в момента при външна температура 8 градуса на северната страна на сградата и 9 градуса на южната:


    За проба сложих по 2 датчика в спалнята и в хола в противоположния на климатиците край на стаята. Един датчик на пода, и един датчи на шкаф (м/у 0.5 и 0.9м от пода) и в момента показанията им са следните:

    - спалня: под - 19,0 градуса и на шкаф (0.9м от пода) - 19.7 градуса
    - хол под - 19,5 градуса и на шкаф (0.5м от пода) - 20.5 градуса

    Това е статиската по отношение на задание, измерено от датчика във вътрешното тяло и измерено в помещението.
    Климатиците са на Ауто и пренастройка показанията на вътрешния датчик не са правени.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Palev и Deliivanov харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1712

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    В началото на миналата седмица пуснах да се отопли целия апартамент най-после. Пуснах 3 от 4-те климатика да работят, като когато няма никой им зададох 19 градуса, а после и 18 и накрая - 17 градуса, а когато има някой 21-21.5. "Щракнах" положението в сряда, петък и неделя. Може да се види по-долу, като лявата колона са стенни Комфора 25(работещата)/35, а в дясната - подови Перфера 35. Консумацията е от приложението на Дайкин, не е мерена от мен.

    - сряда - 7.8kWh


    - петък - 11.1 kWh


    - неделя - 6.8 kWh


    Времето за периода е тук:


    Изолация само на таван и под, етаж първи.

    Това е в момента при външна температура 8 градуса на северната страна на сградата и 9 градуса на южната:


    За проба сложих по 2 датчика в спалнята и в хола в противоположния на климатиците край на стаята. Един датчик на пода, и един датчи на шкаф (м/у 0.5 и 0.9м от пода) и в момента показанията им са следните:

    - спалня: под - 19,0 градуса и на шкаф (0.9м от пода) - 19.7 градуса
    - хол под - 19,5 градуса и на шкаф (0.5м от пода) - 20.5 градуса

    Това е статиската по отношение на задание, измерено от датчика във вътрешното тяло и измерено в помещението.
    Климатиците са на Ауто и пренастройка показанията на вътрешния датчик не са правени.
    БРАВО Колега мн приличен разход.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #1713

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Това е рекапитулацията за миналата седмица и за двата дена от тази.



    Нямах предположения какъв разход да очаквам реално. Не беше много студено, но да кажем нормално зимно време за Варна. 60% от времето климатиците са били на set-back заданието (17-19 градуса), но и при него реално поддържаната в помещенията е по-висока. Няма изолация по стените, но е старо строителство и външните стени са с кухина. И две от стаите са с по 2 външни стени. Не беше отоплявано преди, така че част от тази консумация е за да се прогреят стените и пода. И като се има предвид, че е първи етаж - наистина е много приличен разхода - прави по 430 вч средно за цялата седмица за цялия апартамент (около 90м2). Може да служи за ориентир.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1714

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ето 3 бройки 12ки каво творят,Събира им се около 60кв да топлят с коридора,
    В кухнята имам лг 9ка ма то е друга бира.
    Screenshot_20240103_192514_ONECTA - Daikin.jpg
    Задание 22-23 денонощно
    bobivg одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1715

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Патрон е машинката. Дефростите са единствено контролни на 4ч. и 10мин. Даже не ги и чувам в повечето случаи. Снощи чух единствено че се мести долната клапа, като помислих, че ще започва дефрост. Оказа се, че вече го е приключил. Предходния изобщо пък не съм го чул. При нас се задържаха хубави ниски температури до -10 с максимални отрицателни.
    mimojef, bobivg, mystikalrs и 1 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1716

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Това сега заради мода ли е или заради ниските температури?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1717

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Това сега заради мода ли е или заради ниските температури?
    Не. Мода го разкарах още след първата вечер. Писах за това. Бях преместил тръбния датчик на доста по-топла тръба и размразяваше само при крайна необходимост, но прекалено бързо прекратяваше дефроста и за това на другия ден си го върнах намясто. За сега мисля да не му боцкам резистори, нищо че съм купил. Държи се както трябва. Явно само в онзи малък температурен диапазон около 0-та ги зачестява понякога на 2-3ч, без да има грам скреж.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #1718

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Статистика за последната седмица каква температура поддържа подовата Perfera в зависимост от външната температура при постоянно задание. Холът е отворен към още две стаи, като в едната е пуснат още една подова Perfera, а в другата - нищо. Заданието е 17 градуса, когато няма никой и 21.5 градуса като има някой. Лилавата линия е зададената температура, а сините - съответно вътрешната и външната температура.

    Хол:


    Медиа стая:


    Трапезария:


    Поне при мен излиза, че под нулата вън вътрешното задание трябва да се завиши с 1 градуса за да се поддържа температурата постоянна, или поне с постоянно отместване от заданието.

    - - - - - - - - - -

    Може би трябва да добавя и това: консумацията на двата работещи климатика. Общо дневния тракт е 50 кв.м. Изолация има само на пода и на тавана. Отдолу са мази. Тракта има външни стени на север, изток и юг. Прозорци само на изток. Заданието е ниско, както се вижда - 17 градуса, реалната поддържана температура се вижда. Мерена е и с датчик в самата стая на височина 50-60 см от пода и е почти същата, като даваната от вътрешното тяло на климатика. Врата има оставена открехната към коридора. Случай като за Шерлок.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1719

    Re: Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Патрон е машинката. Дефростите са единствено контролни на 4ч. и 10мин. Даже не ги и чувам в повечето случаи. Снощи чух единствено че се мести долната клапа, като помислих, че ще започва дефрост. Оказа се, че вече го е приключил. Предходния изобщо пък не съм го чул. При нас се задържаха хубави ниски температури до -10 с максимални отрицателни.
    За консумациите ще споделиш ли на колко работи най често и минимуми при отрицателни
    температури

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1720

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Минимума при тази машина е много относително понятие. До сега всички машини, които съм имал, следват някаква лесноразбираема логика. Този като си темперира, работи я на 140-150W, след малко отива на 300-400W, после сваля или офф-ва. Ако му свалиш и половин градус, може да заработи на 70-80W дори под 0-та. Като цяло, съм забелязъл, че се стреми да влезе в офф. То се вижда и по графиките на Мимоджев. Стръмни са и непредсказуеми. На -7 и затворена врата основната консумация ми беше 230-300W, което е доста добре. Говорим за чист ТО, без заскрежаване. Иначе, отворя ли му вратата, често си бачка и на над 400W, въпреки че коридорът е топъл, защото се топли от ZSX и Тошибата. Понякога ми гори колкото ZSX, който е в 3 пъти по-голяма кубатура. Абе голяма загадка е. Харесва ми, че е много чувствителен към промени в температурата, не е инертен. Като ZSX е в това отношение. Предполагам влияние оказва и мястото на монтаж - под прозореца и на външната стена.
    mystikalrs одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1721

    Re: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Добре си го обяснил точно съвпада с графиките, които са качвани тук, за справка например хитачитата ми като си захапят една консумация може по цял ден Дане мърдат от нея.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1722

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Добре си го обяснил точно съвпада с графиките, които са качвани тук, за справка например хитачитата ми като си захапят една консумация може по цял ден Дане мърдат от нея.
    ZSX и Тошибата също са като Хитачито. Имат си някакъв минимум при определени температури и ако загубите са по-големи от него, си се установяват на някаква мощност. Има някакви вариации но не е нищо внезапно и фрапиращо. Дори и ZSX не прави такива скоци, нищо че бачка в много голямо помещение. Дайнина е голяма мистерия, не можеш да му хванеш спатиите.
    Този пост е редактиран от rosswen; 11-01-24 в 22:29.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1723

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Няма да му хванете алготитъма. Щото няма такъв.
    Аз като ви казвах, че софтуера им е с обем на списание Жената Днес вие ми се смеехте
    Зависи от много фактори. От температурата на струята, която пък от своя страна е различна при различните задания. От външна и вътрешна температура естествено, скорост на затопляне на стаята, скорост на изстиване на стаята и кой знае още колко неща.
    И за дефростите няма алгоритъм. Не се знае какво следи за да ги пуска.
    Единствената твърда стойност в този модел е контролният дефрост на 4 часа.
    Общо взето кадърно написан софтуер.
    Този пост е редактиран от mimojef; 12-01-24 в 06:54.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1724

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Та, какъв ви е проблема…?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1725

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Просто си обсъждаме. Ей, нищо не давате да се пише за тези Дайкини. Все едно са светия граал. Аз не се оплаквам, а споделям, не знам защо всичко написано се разбира по този начин...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе