Страница 105 от 121 ПърваПърва ... 5595103104105106107115 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,561 до 1,575 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    601
    #1561

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Само дебнене или ако издаде някакъв звук , докато не ти писне и го зарежеш .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #1562

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Стария няма, нито диоди мигат, нито клапи се местят.


    Аа.., спира да духа .

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1563

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Благодаря. Няма да го дебна, изобщо не го и заничам. Ще се чуе.
    hristo.petrov одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1564

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ще го усетиш
    Ако е на 40мин. като на колегата с трите счупени R-ки Май Делииванов беше.
    Не дай Боже
    Стискаме ти палци.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1565

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ще го усетиш
    Ако е на 40мин. като на колегата с трите счупени R-ки Май Делииванов беше.
    Не дай Боже
    Стискаме ти палци.
    Далеч съм от мисълта, че има някаква разлика, освен козметична въобще между R и N сериите, камо ли в софтуера или дефрост алгоритъмите. И за N-ките съм чел за случаи с чести дефрости. Като цяло, алгоритъма на дефрост си е все същия още от Профешанъл серията, на която Перферата се явява наследник.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #1566

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    ross, налей си едно вино - петък вечер е. Имаше лозе ако се сещам правилно .
    Хич не го мисли, по спомен към -10С беше на 4 часа.
    В началото и аз “дебнех” че ми беше интересно, сега гледам само филтъра да не забравя да изчистя.
    Даже “електромера” махнах като преработвахме инсталацията.
    На студено и на ветрилник няма да си, а и сметките са приятни .
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1567

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    ross, налей си едно вино - петък вечер е. Имаше лозе ако се сещам правилно .
    Хич не го мисли, по спомен към -10С беше на 4 часа.
    В началото и аз “дебнех” че ми беше интересно, сега гледам само филтъра да не забравя да изчистя.
    Даже “електромера” махнах като преработвахме инсталацията.
    На студено и на ветрилник няма да си, а и сметките са приятни .
    И тази година му се получи виното на бащата, майстор си е! За жалост, не мога почти да си сипвам в настоящия момент. Днес се върнах от операция на носа в София и съм на антибиотици цял месец.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #1568

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    За първи път пускам подовите Перфери на "топло" . Казано честно ми беше голям дерт, дали всичко, което пишат за тях на отопление е вярно, защото без още да живят там махнах 2 чисто нови Комфори, за да ги сложа тези Перфери. Предвид, че още не се живее постоянно в апартамента и е на първи етаж ... подовият климатик дава огромна разлика от стенния. 30 мин преди да отида пускам един подов (дневен тракт) и един стенен (спалня) и като отида при подовия усещането е, че е работил поне седмица, а стенния - всички знаем как е - тъкмо пречупва въздуха и под него е горещо, встрани си е баш хладно. Дневният тракт е от три съединени помещения - в централното и едното странично са две подови 35-ци Перфера, а в другото странично - една стенна Комфора 35. Общата площ е към 50кв.м. Пуснах за по-добро разпределение на "топлото" няколко пъти и втората Перфера, но в повечето време се оказва, че си почива. В целият тракт е много комфортно, включително и там където изобщо не съм пускал стенния климатик. А все пак е първи етаж, вярно че съм сложил изолация по таваните на мазите, но все пак е първи етаж. Изолация на външните стени още няма. На тавана - вата. От любопитство сложих по един датчик за температура в дневния тракт и в спалнята ( в диапазона 50 до 85см от пода). При задание на двете места от 22.5 градуса и в двете стаи датчиците показват 19-19.5 градуса, но усещането е коренно различно там където е подовия и там където е стенния. Ако някой чете и се колебае тук какво споделят хората за подовите (специално тези на Дайкин) - вярно е. Само изберете подходящо място за вътрешното тяло и според мен повече тревоги за комфорт и отопление няма да имате.
    ccankov73, rosswen и HRS9 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #1569

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Не разбрах, в 50кв си сложил 3 35ци?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #1570

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Не разбрах, в 50кв си сложил 3 35ци?
    Да, защо? Вероятно никога няма да работят едновременно. На охлаждане стенния стига за цялото помещение. Причината за 35-ца пред 25-ца беше да могат спокойно да работят само на floor heating, т.е. със затворена горна клапа.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1571

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Аз нещо явно съм случил на калпава R-ка. Снощи от 20ч до 24ч беше 0.5-1.5гр, 100% влажност и стабилен снеговалеж. Не успях да го хвана да размразява. Легнах си в спалнята при него след 22ч и така до към 24ч. нищо не се случи. Погледнах го към 23:45ч, позаскрежен. И хоп, малко след 24ч започна дефрост. Пъшкания и пуфтене нямаше, както и пукане на ламели, но кипящ шум от фреон имаше. Нито много силен, нито незабележим. Определено дефростът беше по нужда. Мина минута и нещо, кипенето взе да утихва значително, въпреки че компресорът си бачкаше на 540W. Обаче за мой голям късмет, токът реши да спре точно в този кулминационен момент. Така си изкара без ток...чак до 10:30 сутринта на другия ден... Цял ден беше 1-3гр., със силен вятър, спах около 2часа следобед при него, ами все не го хващам да размразява. Тази нощ, ако не спре пак токът, го дават под 0-та с вятър, та ще го видим.
    bobivg одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1572

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    На моя Дайкин дефроста е значително по шумен от на МЕ-то. Това съм го споменавал.
    До първата минута си е шумничък, след това затихва и накрая като обърне клапана пак има едно кратко изпъшкване.
    Поне са кратки. Освен ако не е някой по голяма нужда.
    За вече 4 год. само един дефрост съм хващан около 8 мин. обикновено са по 2-3 мин.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #1573

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    Да, защо? Вероятно никога няма да работят едновременно. На охлаждане стенния стига за цялото помещение. Причината за 35-ца пред 25-ца беше да могат спокойно да работят само на floor heating, т.е. със затворена горна клапа.

    Два - да, комфорта е по-добър от един, ама три..? Не са големи преходите между съединените помещения или си мислил, че подовите не са комфортни на охлаждане, та си оставил стенния?
    Само на долна(или горна) , т.е. на една клапа, е по-шумен отколкото при две отворени.
    Както и да е, сложил си ги, няма да съжаляваш, комфорта е друг.

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,775
    #1574

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Интересни наблюдения.
    Аз принципно не се топля с лг-то, но вчера условията бяха подходящи, а външния топлообменник ми се виждаше много мръсен реших да му направя един прост-лош (дефрост).
    Пуснах го към 11ч сутринта. Той обаче се заинати и цял ден прикапваше, но не дефростна. Аз реших, че ще съм по-упорит от него, а и прогнозата беше през нощта да паднат още температурите и го оставих.
    В 4:30ч голямо изпъшкване. Много шумно. Такъв шум може и умрял да събуди. Самия дефрос и кипенето бяха значително по-тихи.
    При дакина няма ли такова пуфтене, когато изравнява наляганията за да обърне режима? Самия дефрост си беше направо музика спрямо спирането.
    rosswen одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #1575

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Два - да, комфорта е по-добър от един, ама три..? Не са големи преходите между съединените помещения или си мислил, че подовите не са комфортни на охлаждане, та си оставил стенния?
    Само на долна(или горна) , т.е. на една клапа, е по-шумен отколкото при две отворени.
    Както и да е, сложил си ги, няма да съжаляваш, комфорта е друг.
    Горе долу това беше логиката. Стенния остана, защото вече беше взет и сложен (в началото бяха 4 стенни - 2х25 и 2х35). След това видях, че са пуснали красиви подови на Дайкин ( да е било март, април 2021) и ме загложди. Това лято ги сравнявах и стенния охлажда по-комфортно - все пак по-топлия въздух е по-горе и когато си под него се усеща по-малко. За топплене се убедих сам, че комфорта е с тяло долу - две мнения няма. За централната от трите стаи не съм имал колебание за 35-ца - дълга е 5 метра, и преди това има коридор 3 метра. Единственото колебание беше за третата стая, но като гледах на външното тяло и компресорът (1YC25GXD#C) и вентилаторът (DFC05A3VA) са едни и същи при 25-ца и при 35-ца, и скоростта на вентилатора е една и съща (400 об/мин) та прецених, че надали ще е фатално в долните граници на използване. Шумът при SLEEP режим на вътрешните тела също е еднакъв. Та това беше. И както казах, заради първия етаж реших подовите да са 35-ци. Когато се нанеса ще им сложа общо управление през Хоум Асистънт и сутрин на зима преди ставане двете подови ще въртят от 5 до 6 часа мощно само на долна клапа. Затова и избора изглежда малко странен на пръв поглед.
    ccankov73 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе