Страница 118 от 121 ПърваПърва ... 68108116117118119120 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,756 до 1,770 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1756

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Е, нее.Уби мЪ.….
    Толкова ли е шумна? На старото тяло не се чува, ама то си е made in Japan де.
    Чехите да са се издънили… ?

    п.с. Или викаш, като не можеш да му намериш други кусури…
    Шумна е, няма майтап. Добре, че поне не я мести при он/офф.
    Не знам колко е тиха на стария модел. Чел съм доста оплаквания и от нея и за изключени букси.
    ccankov73 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1757

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Няма ли опция през сервизно меню да се изключи?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1758

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Няма ли опция през сервизно меню да се изключи?
    Ще поразгледам.
    [mention]ccankov73 [/mention] ,нали знаеш, че като се качиш във всиок клас Мерцедес, ще те подразни и най-малкото прискърцване. Като се возиш в Жигула, каквото и да се чува, ти е все тая. Предполагам ме разбра. Машината е съвсем безшумна и незабележима и всеки по-ясно изразен шум ти прави впечатление.
    ccankov73 и silviqcvetkova харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #1759
    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Какви са тези 57 градуса бе?
    С какво ги мерите? Множко ми се вижда.
    С каква консумация работи като бълва този огън?
    Mimo, прикачил съм снимки. 1350-1400 вата, до колкото си спомням.

    Ross, какво движение на долната клапа? Там нали е ръчно направлението, или ти имаш предвид вътре долу някаква клапа?
    Не я чувам аз, дефрост не мога да хвана, с изключение на тези, когато го засилвах и след намаляване на градуса. Казах ти за шума тогава, сега сякаш изчезна, но пък е и по-топло. Затопли стаята. Явно, освен топлозагуби, си имам и влага в стените. Като се замисля е нормално - тези стени абсолютно никога не са били отоплявани продължително време. Проветрявам редовно и има ефект - започна да работи качествено. Климатът и топлината са други вече. Вчера вечерта при - 1 на 21 задание си държа 210-240. Днес, цял ден, 190. Сега е на 20, слезе на 130 и сякаш ще ги задържи. Сутринта ще го видя. И е топло. Влагата мисля, че го е спирала. Дори изби по ъглите горе. Иначе ще идва сервиз заради замятането и бъга на горната клапа, но това е бял кахър.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от KalTi; 18-01-24 в 01:31.
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1760

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Aaaaa..... това някаква термо камерка за мобилен телефон ли е?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #1761
    Не някаква. Имам Cat S62 Pro.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Aaaaa..... това някаква термо камерка за мобилен телефон ли е?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1762

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    За долната клапа аз съм те подвел. С моторче е, но се мести единствено при избор от къде да духа, когато включваш/изключваш климатика и при дефрост. Аз вече 2-ра вечер спя при пълна тишина, а като гледам графиката е имало дефрости и на 2ч. Такъв си му е софтуера на моя. От +2 до 0гр. се случва да пуска контролни на 2ч. Под 0-та вече са твърдо на около 4ч.
    Без движението на долната клапа, може да се каже, че дефростът е по-тих от он/офф на Фуджицу ЛМЦ. Иначе и моят бачка на 140-150W в момента. Задал съм му 22гр и си върнах корекцията от -2гр. Поддържа 23+гр. Навън е около 0гр.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #1763
    Т.е. все едно сме на еднакви задания, аз не съм коригирал. Нали така, че нещо се обърквам.

    А тази долна клапа?! Повтори и за нея, че или спа още, или не я разбирам. Долу има два щифта за ляво и дясно, както и на горната клапа. Мисълта ми е да не би да пресилвам ръчно нещо като може през ДУ или апликацията .

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    За долната клапа аз съм те подвел. С моторче е, но се мести единствено при избор от къде да духа, когато включваш/изключваш климатика и при дефрост. Аз вече 2-ра вечер спя при пълна тишина, а като гледам графиката е имало дефрости и на 2ч. Такъв си му е софтуера на моя. От +2 до 0гр. се случва да пуска контролни на 2ч. Под 0-та вече са твърдо на около 4ч.
    Без движението на долната клапа, може да се каже, че дефростът е по-тих от он/офф на Фуджицу ЛМЦ. Иначе и моят бачка на 140-150W в момента. Задал съм му 22гр и си върнах корекцията от -2гр. Поддържа 23+гр. Навън е около 0гр.
    Този пост е редактиран от KalTi; 18-01-24 в 08:16.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1764

    Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Моята настройка отговаря на 20.0гр, без корекция. Аз ти писах, че при мен надхвърля заданието доволно, сигурно защото е монтиран на най-студеното място в стаята.
    Дори и жената каза, че не е чула нищо, а тя спи от страната на климатика. Тя разбира, когато размразяват, споделя ми, защото я питам от време на време. Знае, че ме хапе щуреца. [emoji16]
    Deliivanov и KalTi харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1765

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Моята настройка отговаря на 20.0гр, без корекция. Аз ти писах, че при мен надхвърля заданието доволно, сигурно защото е монтиран на най-студеното място в стаята.
    Дори и жената каза, че не е чула нищо, а тя спи от страната на климатика. Тя разбира, когато размразяват, споделя ми, защото я питам от време на време. Знае, че ме хапе щуреца. [emoji16]
    Изкаш да ми кажеш че не се чйва никакво кипене на фреон при теб

    При мен нощно време си се чува,не те буди но ако си буден определе о разбираш че си в дефрост

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1766

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Чува се първоначално 20-тина секунди, но не е шумно, все едно работи на low вента. После утихва съвсем. Ако си буден и си до него, можеш да го разбереш, но иначе не.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #1767

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Чува се първоначално 20-тина секунди, но не е шумно, все едно работи на low вента. После утихва съвсем. Ако си буден и си до него, можеш да го разбереш, но иначе не.
    впечатлен съм, при юен звука е както не веднъж дъм казвал като пусканр на вода в тоалетната през 1 стена

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1768

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    впечатлен съм, при юен звука е както не веднъж дъм казвал като пусканр на вода в тоалетната през 1 стена
    Доста е барнато вътрешното тяло, то си е произведено в Чехия. Много добро изпълнение, няма да му пукат пластмаси или звънтят ламелите.
    Deliivanov и KalTi харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    45
    #1769

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Изключително прав си. Много е тих. Освен че спа до него, се налага понякога и да работя по-дълго в стаята, като днес, например, - никакви забележки. Ако случайно изпитам лек дискомфорт от духането на горната клапа, тъй като облегалката ми е в обсега на струята (ползвам много дълбоко бюро, разположението може да се види от снимката), просто включвам floor-warming-a и си духа само отдолу и незабележимо през малкия отвор между горната клапа и стената нагоре. Комфортно е. Не се е обадил плекситът още, има време :D


    ReEdit: Хубаво, че е снимката да видя колко е прашна рамката под облегалката :D Свърши къртенето вече
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от KalTi; 19-01-24 в 13:20.
    toto_toto одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    7
    #1770
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Доста е барнато вътрешното тяло, то си е произведено в Чехия. Много добро изпълнение, няма да му пукат пластмаси или звънтят ламелите.
    Добър вечер , писах Ви на лично съобщение

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе