Страница 32 от 34 ПърваПърва ... 223031323334 ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 502
Like Tree351Одобрявам

Първи впечатления от ASHG12LUCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #466

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Сега взехме да ''хвърляме боб''! Човека е бил на място, така е преценил,той си знае, той носи гаранцията...И аз малко ''боб да хвърля" може да е нямало достъп и така или иначе да се налага демонтаж,може да не се чувства компетентен, може да не е бил с работни дрехи...Той си знае.
    Не е хубаво така, да предположим, че утре отидете Вие на адрес сам, няма да имате достъп , ще се наложи демонтаж от двама човека,клиента ще пусне запитване във форума и докато се освястите да ви оплюят на сляпо, не е колегиално!
    Този пост е редактиран от microclim@; 04-03-18 в 10:10.
    VanDan и Viking72 харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #467

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Може да си е забравил "специялния" инструмент - френския/раздвижен ключ и комплекта шестограми......то по същата логика можеха да инструктират потребителя да пробва да подкара климата с дистанционното още по телефона. Несериозно отношение.....и към клиента и към фирмата в която работи монтажника.


    П.п. Не е плюене на сляпо, едно питане по телефона когато е подаден сигнала къде и как е монтиран климатика ще даде яснота колко човешки и технически ресурс ще трябва.
    Този пост е редактиран от Иван Вълков; 04-03-18 в 10:19.
    Viking72 одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #468

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Съгласен,но в такава ситуация се обеснява на клиента:

    Заради трудно достъпното място,трябва да свалим тялото и ремотираме в сервиза!
    Само,че аз оставам на друго мнение.
    Дано да греша за компетентността на този техник!

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    7
    #469

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Този "компетентния" с дистанционното, да беше погледнал дали отвън перката не е блокирала от лед. Можеше да си спести второто идване и Вие изобщо да не пишете тук....

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Кажи на този като дойде вторият път да мисли с главата си!
    Ако климата е бил със снежна шапка вероятността е 99%- блокирана перка.Лагер блокира,когато мотора грее,чак тогава се търси причината за това,а за сваляне на климатик не ми го побира главата.
    Не е необходимо този „специалист ” да разбира от електроника,затова си има други хора.От него се иска да намери проблема и да демонтира проблемната част.
    Ама този е дупкар!
    Много благодаря за отговорите!
    Понеже изпитвах съмнения, че може нещо да е замръзнало, а сега навън е около 3 градуса реших да го пусна.
    Вече час и половина работи нормално и духа топъл въздух. Тогава духаше няколко минути студено, изпуфтяваше и започваше да мига.
    Много се радвам, че явно ще се размине сагата с демонтажа, само се притеснявам да не го повтори при по-студено време.
    Странното е, че го направи докато работи. Ако беше спрян и да не иска да тръгне в студа - както и да е. Цяла зима е спиран няколко пъти за почистване.
    Още веднъж много благодаря! Нямаше и да пробвам да го пусна.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #470

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Извън темата...
    Какво означава трудно достъпно място? Като се монтира една машина, първото нещо за което трябва да се помисли, като се избира място, дали за в бъдеще ще има възможност за обслужване. То най-лесно е да се "плесне" някъде, а после еб....съм го....
    Думите ми се потвърдиха....Мотора е с инверторно управление и най-малкото затруднение във въртенето, ще индикира проблем и няма да стартира машината. Не случайно при перката при тръгване се заклаща няколко пъти и тогава плавно се развърта.
    pap1918 одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #471

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Извън темата...
    Какво означава трудно достъпно място? Като се монтира една машина, първото нещо за което трябва да се помисли, като се избира място, дали за в бъдеще ще има възможност за обслужване. То най-лесно е да се "плесне" някъде, а после еб....съм го....
    Думите ми се потвърдиха....Мотора е с инверторно управление и най-малкото затруднение във въртенето, ще индикира проблем и няма да стартира машината. Не случайно при перката при тръгване се заклаща няколко пъти и тогава плавно се развърта.
    Примерно като моите клими,за всички съм вдигал скеле,Скелето е лично двамата с брата го монтираме и демонтираме.Ако трябва да се свали външно тяло?Трябва да го монтираме,чак тогава да дойде техник.
    Така е при мен,защото пакета е в изолацията и монтажите се правеха на два пъти.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #472

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    В твоята ситуация си поел отговорност да съдействаш, ако има проблем с машината. Разбираемо е.
    Viking72 одобрява това.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #473

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    И техникът е един помощник съм аз.

    Бонев,почиствай снега отгоре и няма проблеми.Виелиците и те са причина за такъв проблем,особено като го напълни хубаво със сняг.
    Този пост е редактиран от Viking72; 04-03-18 в 11:21.
    boneff одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #474

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Туй вече си е за бой, ако не е погледнал за блокирал вентилатор заради леда! Иначе за мястото на монтажа е ясно ,че когато има избор, климатика се монтира ,така че да е лесен за обслужване.Понякога обаче такава възможност няма ,друг път има възможност но тя не съвпада със желанията на клиента...Ситуации много, монтажи най различни...

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #475

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от boneff Виж публикацията
    ...Много се радвам, че явно ще се размине сагата с демонтажа, само се притеснявам да не го повтори при по-студено време...
    Едва ли ще му се размине, нещата не се оправят от самосебе си. Направете отдалечена снимка на външното и общия фон, да придобием бегла представа за монтажа.
    rosswen одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    7
    #476

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Едва ли ще му се размине, нещата не се оправят от самосебе си. Направете отдалечена снимка на външното и общия фон, да придобием бегла представа за монтажа.
    Мързи ме да излизам сега отвън
    Живея в къща и външното тяло е в двора ми на около 2.5 - 3 метра височина. Бях изринал снега за да има достъп до там. Техникът го е погледнал от няколко метра и не е свалял стълбата от багажника на колата. За това се усемних в компетентността му.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #477
    Цитат Първоначално публикувано от boneff Виж публикацията
    Мързи ме да излизам сега отвън
    Живея в къща и външното тяло е в двора ми на около 2.5 - 3 метра височина. Бях изринал снега за да има достъп до там. Техникът го е погледнал от няколко метра и не е свалял стълбата от багажника на колата. За това се усемних в компетентността му.
    Ами следващият път може и колегите да ги домързи да ти отговарят когато останеш на студено!
    rosswen одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #478

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    То и техника го е домързяло

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    7
    #479

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Ами следващият път може и колегите да ги домързи да ти отговарят когато останеш на студено!
    001.jpg - Prikachi.com споделяне на снимки в Интернет

    Външно тяло на около 2.5 - 3 метра.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #480

    Отговор: Първи впечатления от ASHG12LUCA

    А защо е вдигнат чак горе,остава и вътрешното да е на гърба му с 50см. тръбен път.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PANASONIC CS/CU-RE12JKX-1 първи впечатления, мнения
    От Tyordanov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 53
    Последно: 07-02-12, 13:36
  2. HiMedia HD600A - първи впечатления
    От stalimirov във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 35
    Последно: 19-10-11, 15:01
  3. PIONEER SC-LX71 - Първи впечатления.
    От roumen68 във форум Аудиотехника
    Отговори: 182
    Последно: 14-01-10, 19:54
  4. Daikin FTXG25E - първи впечатления
    От roussinov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 14-04-09, 21:56
  5. Gigabyte 7N400 първи впечатления?
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 15-06-03, 14:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе