Страница 28 от 32 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 475
Like Tree243Одобрявам

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #406

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    В сервизното е даден, както и мястото му на свързване.Сервизното е достъпно в интернет.А дори и не ти трябва.
    Би трябвало да имам разни книжки с климатика, но не е сервизно...
    Ако трябва да се сваля капака на външното тяло, се отказвам, не е лесно достъпен...
    Когато исках да изнасям датчика навън от вътрешното тяло, да видя как ще работи, пак не намерих къде е датчика/кабела му на клеморед...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #407

    Отговор: Gree Fairy

    Щепсела и си ти.Голяма драма направихте за климатик, който не се ползва постоянно.
    Ще имаш и бонус - защита от токов удар.
    VanDan и rosswen харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    13
    #408

    Отговор: Gree Fairy

    Няма драма.
    Темата е за този модел климатик и това би било полезна информация за някой който прави избор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    17
    #409

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Додо мисля ,че на всички ни е ясно ,че при теб имам проблем и най- вероятно е с ватметъра.
    Другото е ,че сравняваш работата на климатик в апартамент и такъв във вилата.
    Защо не пробваш да изключиш всички ел уреди освен климатика и не видиш електромера какво ще покаже ?
    Тази 12 ка няма как да се развърти до 2 киловата.
    Ако се развърташе толкова нямаше да е на такава цена !
    Няма смисъл да продаваш феята само защото на ватметъра ти показвала много голяма консумация .
    Може и да има някакъв технически проблем самия климатик ,но затова пък си имаш гаранция.
    Сега се сетих ,че дори в ОФФ на теб ти показва 100 вата консумация .
    п.п.
    пробва ли да го сложиш на 2 ра степен вента и примерно 23 градуса и да го оставиш.
    Здравейте, Съфорумници!
    И аз съм собственик на Gree Fairy - 12 ка от Септември и благодарение на вас научавам доста за машинката, и надявам се, че ще съм "горд собственик" .
    За момента и аз съм го закачил на ватметър и тия дни под 0та падна и отоплявам една стая и коридор и помощно за още една стая, абе едно 50 куб. метри....на около 21-22 градуса, като ту пускам ifeel тук го спирам.....засега топли добре, спира, но е топло времето като предната вечер под нулата като падна навън.....ми е отчело пик от 2200 ват консумация моменто.
    Като цяло за 24-48 часа около 350 вата на час консумира.
    Наистина подгрева консумира около 80-90 вата, като дефроства и изключва......
    Най-смешно ми бе как обледенява......с цяла зона без лед, което се оказа, че е липса на тръба и за този модел било нормално, аналогично на Bora.
    Eто и линк към темата, където съм качил снимки как заскрежава.

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...09-2020-a.html

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    13
    #410

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от radito00 Виж публикацията
    Наистина подгрева консумира около 80-90 вата, като дефроства и изключва......


    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...09-2020-a.html

    Изключва нагревателя само когато външната температура е над 0 градуса.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #411

    Отговор: Gree Fairy

    Това подгряване изглежда помага само за да не се заледява тавата и перката да не опира в леда, едва ли му помага за прехвалената характеристика, че работи добре и при минусови температури...
    Както бях споменавал хистерезиса е голям и не поддържа зададената температура точно. Ползвам го в спалня, та не ми е необходима по-висока температура.

    Пример при + температури. Зададена 19гр.
    Външна темп. +8гр, но слънчево и грее в стаята- вътре е 20.5гр и работи компресора доста дълго. Според мен не трябва да е така, трябва въобще да не се включва.

    Пример при (-) температури. Зададена 19гр...
    Външна темп (-5гр.). Климатика работи. На снимките се вижда, че съм сложил единия датчик на жалузите на изходящия въздух (горният дисплей), на долният дисплей е температурата в стаята под климатика, на около 50см от земята.
    Вижда се черпената мощност и темперарурите. Никога няма да стигне 19гр и след време изключва. После пак така, т.е. макс. мощност е 1300-1400W, изх. температура стига 51гр, но в стаята е под зададената. Съзнавам, че при тавана ще е 1 гр над тази долу, но все пак ми се струва неадекватно поддържането и въобще не работи като инвертор.
    Когато изключи, вентилатора спира, температурата на жалузите пада бавно и изглежда трябва да падне от 50 до 19 та да включи отново. През това време стаята изстива още и в крайна сметка не поддържа близо до 19гр...Даже на снимката е 17.7, друг път е 16.5...
    Ето защо искам да изкарам датчика далече от тялото, за да не мери неговата температура, а далече, където трябва да поддържа. Опитвал съм функцията да следи темп. на дистанционното- все тая, само рекламна екстра.
    Изтеглих сервизното ръководство- много е постно и няма пинове, клеми по схемите , та не виждам къде е включен външният нагревател и датчика.
    Вероятно и на други работи така климатика, но го ползват на висока температура , примерно зададена 25-26гр и им е все едно, че поддържа 23-24.
    Не приемам съветите- като искаш да поддържа точно, вземи си двойно по-скъп...сам мога да се сетя, но и евтините тябва да го правят, въпрос на софтуер.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #412

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от cibik Виж публикацията
    ...но и евтините тябва да го правят, въпрос на софтуер.
    ...или да си позиционираш датчика за температурата в стаята там където искаш.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #413

    Отговор: Gree Fairy

    Нагревателят е, за да не се трупа лед в тавата. Не подобрява характеристиките на машината, дори обратното-COP пада, заради допълнителната консумация. Обаче тази екстра е наистина полезна, където температурите падат сериозно или влажността е висока. Определено има полза от нагревателя, но като цяло няма особен смисъл от него в по-голямата част от България.
    bobivg одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    13
    #414

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от cibik Виж публикацията
    Опитвал съм функцията да следи темп. на дистанционното- все тая, само рекламна екстра.
    При мен е обратното
    Когато пусна да следи дистанционното леко подминава в + зададената температура

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    132
    #415

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    ...или да си позиционираш датчика за температурата в стаята там където искаш.
    Нали това искам да опитам, но не го виждам като отворя капака, не е лесно изпълнимо.
    Някъде в по-предни постове от друга година бях дал снимки при отворен капак, но никой не каза къде е...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Нагревателят е, за да не се трупа лед в тавата. Не подобрява характеристиките на машината, дори обратното-COP пада, заради допълнителната консумация. Обаче тази екстра е наистина полезна, където температурите падат сериозно или влажността е висока. Определено има полза от нагревателя, но като цяло няма особен смисъл от него в по-голямата част от България.
    За това искам да изкарам ключе, да го включвам когато искам, но от сервизното ръководство не е ясно кои изводи...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от chitatelia Виж публикацията
    При мен е обратното
    Когато пусна да следи дистанционното леко подминава в + зададената температура
    Къде мериш температурата, трябва да е на стена, която не е срещу духането...
    Комуникацията с дистанционното по радио канал ли е или инфачервено, което изисква насочване на дистанционното винаги към климатика?

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #416

    Отговор: Gree Fairy

    Ей тези Ферита са голяма работа.
    От лятото по цял ден съм в компанията на една 9-ка служебна в офис.
    Много топли, шумничък е, но шумът не е дразнещ. Рядко дефроства а дефроста е толкова тих, че слага в задния си джоб всички климатици от подписа ми.
    Няма такъв дефрост! Просто е много много тих. Съсва тихичко за 2 секунди и след това гробна тишина.
    Браво.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    17
    #417

    Отговор: Gree Fairy

    Тема: Ifeel работи ли след промяна на температура от приложението на Gree Fairy 12 ка с wifi модул?!

    Колеги,
    Имам wifi модул на Fairy /12 ка както писах по-рано/, и също функцията ifeel, която е датчик в дистанционното за температура и сигнала се праща на климатика и така работи, докато достигне температурата около дистанционното.
    Въпросът ми е, когато зададеш температура от дистанцинното и тази функкция, и съответно и скорост на вентилатора и от приложението от телефона промениш температурата, то климатика продължава ли да сверява температурата с него или "изключва" вече дистанционното?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2020
    Мнения
    13
    #418

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от cibik Виж публикацията
    Нали това искам да опитам, но не го виждам като отворя капака, не е лесно изпълнимо.

    Къде мериш температурата, трябва да е на стена, която не е срещу духането...
    Комуникацията с дистанционното по радио канал ли е или инфачервено, което изисква насочване на дистанционното винаги към климатика?
    Станцията (термометъра) е в другия края на стаята и не е срещу струята. Ще по-гледна дали е радио или или с инфра ред.

    Иначе на климатика (като си срещу него) от дясно има една "решетка" с пробити отворчета. Може там да е сложен датчикика.
    Този пост е редактиран от chitatelia; 04-12-20 в 18:26.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #419

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от radito00 Виж публикацията
    Въпросът ми е, когато зададеш температура от дистанцинното и тази функкция, и съответно и скорост на вентилатора и от приложението от телефона промениш температурата, то климатика продължава ли да сверява температурата с него или "изключва" вече дистанционното?
    Ако зададената температура се промени през WiFI , I Feel престава да работи и температурата се следи от датчика във вътрешното тяло.
    Същото се случва ако поради някаква причина не може да се осъществи комуникация с ДУ (поради преграда, разстояние).
    Радиоуправление има само U-Crown , при другите модели е IR и трябва да се намери подходящо място.
    Моят личен опит е-I Feel работи точно само при Auto скорост на вентилатора. Ако се постави на фиксирана-отчита по същия начин, както и вградения сензор +2 изкл/ -1 вкл.

    Ако се получава голяма разлика -пробвайте на по-висока фиксирана скорост на вентилатора.Иначе в зависимост от помещението се създава нещо като "джоб" около вътрешното и понеже няма въртене на турбината при ОФФ, се получава забавяне и по-отдалечените части от помещението изстиват...
    Разбира се зависи от място на монтаж, изолация и т.н.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #420

    Отговор: Gree Fairy

    При Ферито (поне при това което аз ползвам) на отопление турбината върти при ОФФ.
    stainway одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 32 ПърваПърва ... 182627282930 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 19:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе