Страница 185 от 231 ПърваПърва ... 135175183184185186187195 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,761 до 2,775 от общо 3460

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #2761

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Прав си.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ами то и zs-s е с 410

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2762

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    В Румъния гаранцията ми е 3г. Пък и за 400лв. разлика поемам риска дори и такава да липсва.
    Относно храненето на семейства ми се струва, че освен техните хранят и семействата на поне 4-5 любовници.
    Ама дай боже всекиму

    Колега, ето и една друга гледна точка: Конвертираме риска, който би поел и загубеното време за по-тънката лайсна в пари. Оказва се, че стойността му е 800 лева. Тогава би излязло, че вместо да закараш семейството си в Сан Тропе, ти си го завел в Синая, като освен него си лишил и любовниците на Кондекс от нещо по-материално, за 400 лева?
    Разбира се, такава финансова разлика едва ли би се случила с човек, който не знае откъде и как да пазарува по-евтино и по-изгодно. Часовата му ставка обикновено е много ниска.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2763

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Аз предлагам цените да се вдигнат с още 400 за да има Тора бора или Сен тропе не само за любовницие а и за жените А Българчето да не се възмущава от високите цени а да си плаща. И без това се слави с изключителната си милосърдност.
    А нима Румънските вносители нямат семейства, жени и любовници?
    Гледам, че при румънците климатик като моя го продават за 4339 леи, което излиза към 1837 лв.
    https://www.compari.ro/aer-condition...ea-p148887559/

    А цените на хевитата и грии при тях наистина са по-ниски.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2764

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Много се разписахме в темата. Ще каже пак някой, че са големи боклуци, за това е толкова "шумно" тук. [emoji23]
    П.п. Додо, разправиите, ядовете, главоболията и загубеното време, свързани с това, да вземеш нещо по-на далавера от майната си, никой не ги брои, стига дамо да има кяр. Криворазбрана цивилизация сме си.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2765

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Много се фокусирате върху цените-това го определя пазара, доколкото е развит в дадена държава.
    Без да искам видях цените на едро при вносителя тук в Холандия. Това се случи, когато връщах външното на Carrier-a. Вносителя работи с Heavy и Carrier.
    Наистина има по-голям марж, но не забравяйте, че в това се включва гаранционно обслужване, сервиз, поддръжка , реклама и т.н.
    IPhone струва също около 350 долара,за да се произведе, но се продава за 1000.... И се харчи добре...
    Мисълта ми е, че цените са каквито са-ние не можем да им влияем с приказки-единствено с потребителско поведение. Ако дадена стока не се харчи-ще има корекция на цената и обратно.
    По-добре да се насочи енергия в печеленето на повече, иначе само с търсене на най-евтин вариант за всяко нещо-мизерията е гарантирана.
    Ако на някой му се струва изгодно да вземе от Румъния или Гърция-защо не? Но не забравяйте, че винаги нещата могат да се оплескат и да ви се наложи да опрете до сервиз.
    Аз много се чудех да си поръчам от Италия последния климатик-излизаше около 150 евро по-евтино с транспорта, но в крайна сметка предпочетох да не се занимавам с глупости. И ми се наложи да ползвам гаранцията.Не казвам, че въпросът нямаше да се уреди и от Италия, но щеше да бъде дълго и мъчително преживяване. Енергията и времето, което щях да употребя, мога да ползвам да си изкарам въпросните мизерни евра.
    В крайна сметка Тодор Колев го е казал много точно преди много години в " Опасен чар":
    https://youtu.be/h-gSIFfhHi0
    Този пост е редактиран от stainway; 05-08-18 в 15:44.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2766

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Аз не мога да разбера какво точно се цели с не малкото подобни теми за разлика в цени. Разчита се на това търговци и вносители да четат форуми и да се "засрамят" и да свалят цените доброволно ли. Нещо не ми се вярва това да стане по този начин. Който е намерил по-ниски цени някъде - да си взима от там и толкова. С хленчене по форуми, животът няма да стане по-справедлив.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2767

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Хайде престанете. Като седна на компа ще изчезнат излишните изписани простотии...

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2768

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз не мога да разбера какво точно се цели с не малкото подобни теми за разлика в цени. Разчита се на това търговци и вносители да четат форуми и да се "засрамят" и да свалят цените доброволно ли. Нещо не ми се вярва това да стане по този начин. Който е намерил по-ниски цени някъде - да си взима от там и толкова. С хленчене по форуми, животът няма да стане по-справедлив.
    Може би има терапевтичен ефект? Излиза по-евтино от сеанс с професионалист....
    Колеги неделя е-цените утре може да са по-високи или по-ниски ...И разбира се всеки е в правото си да търси най-изгодното са себе си и за своите разбирания решение.
    Същото е и при застраховките-цената се определя от това, колко риск желаете да поемете и колко предпочитате да бъде покрит.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2769

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    То и повечето марков инструмент е два пъти по-скъп, ама пазар, там продават 1000, тук 3.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2770

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Малко информация от вчерашния ден, която може да бъде полезна до някаква степен на притежателите -настоящи и бъдещи, на МХИ. Вчера, дойде човекът, монтирал машините, да почистим две от тях. ZSX беше доста чист (съвсем нормално, на 1 година е), разглобихме го на съставни части. Ваничката имаше съвсем леки замърсявания, по турбината основно пепел. Разглобяването на ZSX е повече, спрямо предходния модел-ZMX, но не е нищо сложно. Тъй като ми се беше "открила" турбината, реших да я понатисна, за груба проверка на радиален луфт, поради голямата шумотевица, свързана с втулката на Миланов (нищо лично). Луфт, разбира се, не долових, дори и минимален (разбира се, че има някакъв, но не може да се долови на ръка). Попитах човека, тъй като има дългогодишен опит и има доста монтирани клими (които и поддържа) от всякакви марки, немалко от тях са МХИ, имал ли е проблем с втулките на някои от тях. Каза, че с МХИ като цяло няма никакви проблеми, в това число и с разбита втулка. Има доста монтирани машини от средния и високия клас, като дори ще слага в къщата си 25-ца ZSX или ZMX, понеже много му допадала работата им (има 35-ца Zubadan). От средния клас, също каза, че са доста доволни клиентите, имал доста монтирани и от тях. За ниския, мнението му е, че са голям компромис, нищо кой знае какво. Винаги е бил максимално обективен и безпристрастен. Казвал ми е, че много приятно впечатление му правят и Тошибите от средния и високия клас, същото се отнася и за Фуджитсу. За Дайкин, от профешънъл серията нагоре, също не е казал лоша дума, освен за цената. Като цяло мнението му се припокрива до голяма степен, с това на специалистите от форума. Оплака се единствено от Panasonic. Каза, че доста дефекти имало напоследък при тях, не само при ниските класове (не съм го питал от какво естество). Спрял е да ги препоръчва на клиентите си, не че не монтира, но не му е много добро мнението за тях. Повтарям се, но е монтирал доста на брой класни машини, като Дайсейкай, Уруру, Нокрия, МХИ Диамант, МЕ FH и т.н., като има доста наблюдения и отзиви върху тях. Последно, по темата за МХИ, спомена зимата, че по-миналата година е монтирал няколко подови 25-ци на МХИ, като впечатленията са много позитивни, дори ме попита, защо не бодна подов, вместо стенен в детската. Казах му, че точно това е причината, ДЕТСКА стая е, а баткото е достатъчно щур, пък сега като са вече двама, не ми се мисли. [emoji4]
    Този пост е редактиран от rosswen; 31-08-18 в 14:22.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2771

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    За МХИ вече лоша дума от монтажник няма да чуеш.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #2772
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    За МХИ вече лоша дума от монтажник няма да чуеш.
    Защо?

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2773

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Вчера, дойде човекът, монтирал машините, да почистим две от тях. ZSX беше доста чист (съвсем нормално, на 1 година е), разглобихме го на съставни части. Ваничката имаше съвсем леки замърсявания, по турбината основно пепел. Разглобяването на ZSX е повече, спрямо предходния модел-ZMX, но не е нищо сложно. Тъй като ми се беше "открила" турбината, реших да я понатисна, за груба проверка на радиален луфт, поради голямата шумотевица, свързана с втулката на Миланов (нищо лично). Луфт, разбира се, не долових, дори и минимален (разбира се, че има някакъв, но не може да се долови на ръка).
    Има ли залепен студопор във ваната на ZSX?
    Когато правих профилактика на панасоника и аз се сетих за втулката на Миланов. Като натиснах турбината от лявата страна чаткаше доста(имаше луфт). Не знам от втулка ли е, от тампон ли е луфта, но при работа до сега не съм чувал чукане или тропане. Може би при Миланов има нещо криво или разбалансирано?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #2774

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Има ли залепен студопор във ваната на ZSX?
    Има, да. На тази снимка се вижда:

    Турбината нямаше луфт, натисках я и в двата края, и в средата, на няколко места. Гледах клип преди време, мисля че беше на bobovo или necata, който показваше колко голям луфт има една турбина, поради разбита втулка.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2775

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Не отвън, а вътре в самата вана(там където се стича водата) дали има залепен студопор?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 15:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 21:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 13:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе