Страница 35 от 231 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 3462
Like Tree1674Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #511

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Може и никога да няма по-малки от тази серия. Обърни се към МХИ с въпроса. Решили са и са направили върхова серия мощни климатици.
    ZGX серията не е за подценяване. Само дето 50ZHX има по-висок COP от 35ZGX

    Сервизна документация на ZHX серията:
    http://www.officeconnection.nl/CMS/F..._srk_t_079.pdf
    ENJOY!

    PS: Само забележете графиката на стр. 6 от документа.

  2.  
     
  3. LRR
    LRR е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    21
    #512

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Не разбрах каква е тази зависимост на дължината на тръбите (пак на страница 6), при която в режим отопление няма промяна а при охлаждане има влияние и защо започвар от 7 метра? В моя случай тръбите не са повече от 70-80 см. до външното тяло. това проблемли е ? Между другото температурата на вън при мен падна на 4.5 С° и в момента разхода е около 200 W, до сега не мисля че е падала толкова много, така че ще видиме разхода за ноща колко ще е ? Засекъл съм и нощна енергия и ако успея утре да стана в 6.00 ще имам по точни резултати.

  4. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #513

    Re:Климатици MITSUBISHI

    LRR
    Производителите са си вързали гащите, написали са черно на бяло че при удължаване на тръбния път(над 7 метра) се намаля охлаждащия капацитет. В твоя случай си идеален - няма загуби. Кажи при старт/стоп/работа на компресора - чуваш ли преминаването на фреона?

  5. LRR
    LRR е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    21
    #514

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Абсолютно никакъв шум от фреона не се чува, сигурно са му набутали някакви заглушители. Знам много добре какво представлява този вид шум, при старата ми изградена термопомпена инсталациа (вода въздух) в къщата, в стаята имах чусвото че тече водопад. Единствения по сериозен шум е когато повиши оборотите на перката, но това рядко се случва, освен ако не решиш да вдигнеш рязко температурата в стаята с 2-3 С°. Стаята ми е голяма и климатика е монтиран във възможно най-отдалечения и най-малко обитаван ъгъл, така че почти не го чувам, но не го препоръчвам за по малки помещения - като го пуснеш на хаи-пауър направо повдига покривката от масата, въпреки че е на 3-4 метра от нея

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #515

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Някой може ли да ми даде линк с информация за точните, ама наистина точни характеристики на МЕ MSZ-FD35VA, понеже открих досега поне пет различни.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #516

    Re:Климатици MITSUBISHI

    http://v-clima.com/get_file.php?id=65&table=images
    Най-долния файл - теглиш и вътре ще откриеш и FD модела.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #517

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Благодаря!
    Знам, че има доста казано за този модел, но все пак смятам, че остава една питанка. Бива ли го или не? На бългаския пазар е от 10 месеца и би трябвало да има вече яснота за качеството му. Някой ще се нагърби ли с едно обективно и обосновано мнение. Проавокирам най- вече онези, които имат афинитет към сравнителни анализи. Във форума срещам на няколко места подобни сравнения, много добри. Може би е най- добре да се сравни с конкурентът му от MHI и с някой аналогичен модел на Дайкин.
    Аз лично смятам, че е много добра машина и си заслужава парите.Дори по мое скромно мнение към момента не може да се намери достатъчно добър аналог у конкурентните марки. Но какво ще кажете.......? Нека се включат собствениците на серията , както и онези, които имат преки наблюдения по един или друг повод.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #518

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Тук е коментиран:
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,37698.0.html

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #519

    Re:Климатици MITSUBISHI




  12. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #520

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Твой ли е, Диндо?

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    620
    #521

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Диндо, прочетох доста твои мнения из форума, но с малко закъснение, чак като видях, че имаш над триста. Най вероятно не e твой, но имаш наблюдениq. Ако е така, кажи какви са те. Добър ли е? Аз се бях засилил да купувам климатик, но реших малко да отложа, за да се поогледам. Този модел (FD35) ми е влязъл в око и не излиза. Така ,че помагай ако можеш.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #522

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Климатика е на клиент.Машината е мноооого добра, ако не те смущава цената- това е твоя климатик!Двойна пита на външния топлообменик,по-голям диаметър на турбината на вътрешното тяло за по-безшумна работа.И куп екстри.Успех в избора!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    11
    #523

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Аз пак да се включа, с поредния многократно задаван въпрос. (Сигурно ви е писнало от такива като мен, но ще се радвам някой да помогне)

    Та след много четене и ровене из интернет се спрях на слените модели:
    Mitsubishi Heavy Industries - SRK/SRC 35 ZGX-S
    Mitsubishi Electric - MSZ-FD35VA
    Toshiba - RAS - 10SAVP-E
    Toshiba - RAS - 13SAVP-E
    Fujitsu - ASYB23LD

    Във форума видях противоречиви мнения за всеки от климатиците (единият започвал от 1.5KW, на другия се чувало преливане, третия не бил достатъчно тих и т.н.) Ще съм благодарен на всеки, който изкаже някаква препоръка или негативно мнение за някой от климатиците (че да намаля ибора).

    Все пак си мисля, че каквото и да избера няма да сгреша.

    ПС: Става дума за 26.6 кв на 2.6 м.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,143
    #524

    Re:Климатици MITSUBISHI

    10ката(която всъщност е 9ка) я забрави няма да стопли

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    11
    #525

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Добре! (Мерси

    Остават още 4

    Може би и Очо трябва да се включи и да сподели последни мениния за МЕ-тата (че да не пиша същите неща в тази тема: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,37698.80.html).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 231 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе