Страница 47 от 231 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 3462
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #691

    Re:Климатици MITSUBISHI

    jori-и каква е разликата между датчика за конвенционалките и този за инверторите.Ако сметките ти са верни,винаги има резултат,както е при мен.Явно нещо грешиш в стойностите или при свързването.
    chachoto-не е на платката,а на кабела към датчика.Може да се сложи и във външното тяло,ако имаш достъп.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #692

    Re:Климатици MITSUBISHI

    То няма какво да се сгреши и по пътя на логиката би трябвало да е по добре с дефроста ,а винаги е ставало по-зле.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #693

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Опиши точно как го правиш .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #694

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Мислиш ,че не мога да вържа едно съпротивление последователно с датчик?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #695

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Сигурно можеш,но какво ТОЧНО като стойност? И по-интересното е,че не се връзва последователно,а УСПОРЕДНО.Целта е да направиш общото съпротивление по-малко и понеже наклона на кривата е обратен,т.е.с понижаване на темп. съпротивлението се увеличава,при по-малкото общо критичната( за да вкл.дефроста) температура ще се понижи.Което се мъчиш да направиш,а не ставало.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    7
    #696

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Предстои ми да си купя климатици. Правя основен ремонт на къщата - вече е с тухлени стени- 25 см, има прозорци от 5 камерна PVC дограма. За сега това, което ще довършвам е :
    помещение с V=49 м3, друго с V=90 м3, трето помещение с V=150 м3, което моите хора не искат да се прегражда-общо трапезария, кухня, дневна. Дайте някакво предложение за Mitsubishi Heavy или други Mitsubishi-та.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #697

    Re:Климатици MITSUBISHI

    tanito ако можеш на големите помещения слагай 2 по малки от колкото 1 голям
    за 49м3 слагай 25ца
    за 90м3 зависи от изложение и м2 на прозорците две 25ци или две 20ки
    за 150м3 две 35ци
    за МХИ говориа само

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #698

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Обърни се към DEIAN,той е фен на марката и ще те упъти правилно.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #699

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Имайки в предвид че сградата е къща и няма изолация на стените мисля, че две 35ци на МХИ няма да са достатъчни за 150м3 (идва по 55W на къб. м) . Според мен две 50ки ще си дойдат тъкмо за там.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #700

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Aз съм точно в половината обем-75 м3 и съм в къща с изолация и добра дограма.Миналите годинаи с 35ца и 42ка не се чувствах добре,налагаше се да включвам други уреди.Сега се презапасих малко с 50ка и съм добре.За 3те месеца окт,ное и дек имам общо 250 лв с бойлер и дребните уреди.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #701

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Ами аз след като знам за проблема със замръзването на последните ламели на топлообменника и съответно тавата (не че е нерешим), но не смея много да препоръчвам МХИ-та (поне ZGX) до изясняване на ситуацията.
    Виж за 90м3 мога да ти препоръчам от новата серия, където се надявам да го няма този проблем - SRK50ZHX-S е моделът. За мен е уникален - 6 kW отоплителна мощност при COP 4,44 и консумация 1,35 kW номинално.
    За 150 м3 (леле, що за стая) трябва сериозно да се помисли.

    Имаше един участник във форума с новото 50ZHX. Ще се радвам ако се включи с коментари как е сега в студа.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    35
    #702

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Благодаря Ogosh сега ми се изясниха някои неща . ( кой режим , кога се ползва ) Това за мене беше по- важно . Относно за превода на думата ‘’ самопочистване ‘’ , и аз не мога да ти кажа как е на английски . Инструкцията за експлоатация и дистанционото са на Японски ( няма дори една дума на Английски ) . След монтажа техниците ми дадоха един лист със снимка на дистанционото и срещу всяко копче има превод ( като за начало е достатъчен ) Но като гледам инструкцията , за всяко копче си има по една страница разяснения ( ама на Японскиии ) До момента опитите ми да си преведа нещо са : ( 0 нула ) Май ще трябва да си търся някоя агенция за преводи .
    Относно Окото ( I see sensor ): http://www.intelligenthvac.com/Resid...see_sensor.htm
    От това което съм прочел в нета е ( термометар ) който следи за зони с по-ниска температура и автоматично насочва клапите към тази зона . При Daikin това май е сензор за движение ( т.е. засича каде е човек и обръща клапите в друга посока , за да не духа директно в човека . ) Май е подходящ за лятото . Както писах при мене не се получава това автоматично преместване на струята . ( damn it !!! ) Щеше да е готино сега през зимата да те лъха топла струя .
    За господата , които сега си избират климатик Ако си купувате Японски климатици поискайте да разгледате Инструкцията за експлоатация и дистанционото и се убедете , че не са на Японски .
    Още веднъж благодаря за отделеното време

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #703

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Сигурно можеш,но какво ТОЧНО като стойност? И по-интересното е,че не се връзва последователно,а УСПОРЕДНО.Целта е да направиш общото съпротивление по-малко и понеже наклона на кривата е обратен,т.е.с понижаване на темп. съпротивлението се увеличава,при по-малкото общо критичната( за да вкл.дефроста) температура ще се понижи.Което се мъчиш да направиш,а не ставало
    Не мисля че си прав.Целта ми винаги е била да се увеличи съпротивлението.При инверторите,които съм правил не се получи,защото нямах стойностите на датчика как се променят при падане на температурата,а също и схемата на дефроста.Не им правих и замервания,защото проблема се реши с изместване на въздушния датчик.При конвенционалните последователното свързване винаги ми е вършило много добра работа.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #704

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Е,ти си знаеш.Щом ти върши работа...А стойностите се получават с две измервания с омметър и термометър- в топяща се буца сняг и в ръка.Характеристиката на датчика обикновено е права линия и ти трябват само две точки,за да я определиш.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    7
    #705

    Re:Климатици MITSUBISHI

    Благодаря на всички, които откликнаха на въпроса ми. Честно казано ме хвърлихте в дълбок размисъл кои МХИ да взема. Досега съм ползвал LG но не съм доволен. Имах 9-ка и я свалих при ремонта. Ползвам LG -18 плазма но при -1 градуса замръзва и не се размразява докрай и се трупа трупа чист лед /за уиски става/. Иваха два пъти младежи, теглиха, добавяха фреон - нищо! Пак си заледява и съм пуснал един маслен радиатор да спасявам положението/сега в Пловдив е -3 и вали лек снежец/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 231 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе