Страница 162 от 231 ПърваПърва ... 112152160161162163164172212 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,416 до 2,430 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2416

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Принципно, дефростите при 3-4 градуса, се срещат значително по-често от тези при -20оС.
    ruuni9 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #2417

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Грешна информация за градусите,не са 4,а 2,но все пак е над 0С.Не нямаше лед по питата,доколкото мога да видя тъй като беше тъмно и може да е имало минимален слой

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2418

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Споко, токущо се "размрази" хевито. Нито една капчища не падна. И вчера вечерта пак беше така. Поне приключва бързо. Около -2° е външната. Вечерта да е била +1°.

  5. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2419

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    С този вятър няма влага, какво да размразяват?

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2420

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Off: Явно условията локално са много различни защото моят е субрал около 5литра тази нощ.
    zxc0 и rosswen харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2421

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Малко информация и от мен.С падане на температурите-около нула и малко под нея "Мицу"заработи като истиски инвертор.Явно и липсата на слънце си оказва влияние.Нагласен на ауто и 22 градуса си работи без да се влиза в он-оф.Ватметъра показва 189W консумация.Преди бълваше жега и спираше,а сега работи постояно,но струята не е така топла като преди.Друго не се сещам.
    Той, rosswen и Suyahoka харесват това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #2422

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията

    Абе щом и жената каза, че се е родила с този климатик...

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    При нас се получи обратното.
    От края на Декември ползваме ZSX-S 35 ... жената настоя да е този,и вече му намери кусури.Духал и студено

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    184
    #2423

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    50ZSX-S вчера дефроства 2 пъти през деня, и двата пъти питата си беше добре заскрежена. Понеже е подов монтаж и съм с леген под него, произвел е едни 7 литра вода, винаги става така при влажно време и температури около 0.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2424

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от bibobore Виж публикацията
    Малко информация и от мен.С падане на температурите-около нула и малко под нея "Мицу"заработи като истиски инвертор.Явно и липсата на слънце си оказва влияние.Нагласен на ауто и 22 градуса си работи без да се влиза в он-оф.Ватметъра показва 189W консумация.Преди бълваше жега и спираше,а сега работи постояно,но струята не е така топла като преди.Друго не се сещам.
    Малко противоречива ми идва тази информация. Но ако си доволен и ти харесва така да работи е прекрасно.
    Крайно време е да има копче на климатика - хладна/топла/гореща струя (или нещо от сорта пряко свързано с минимума). Всеки си има различни предпочитания.
    Stankov85 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2425

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от d_imige Виж публикацията
    При нас се получи обратното.
    От края на Декември ползваме ZSX-S 35 ... жената настоя да е този,и вече му намери кусури.Духал и студено
    Няма угодия [emoji16]. Под +4 вдига минимума, би трябвало да е по-жежко. При мен дори и да духа хладно, то е съвсем лекичко, по-скоро е приятно хладно, леко топличко. Всичко е въпрос на усещане.

    Иначе МХИ-то от подписа ми цял ден не се е сещало за дефрост. Външните са цял ден около -3 -4 със северо-източен вятър. Въздухът не е влажен и питата е идеално суха цял ден. Задание 24 на вентилатор low. Поддържа 24, за он-офф не се сеща.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #2426

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Rosswen каква консумация ти дава 60-ката

  14.  
     
  15. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #2427

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Няма угодия

    Всичко е въпрос на усещане.

    Задание 24 на вентилатор low. Поддържа 24, за он-офф не се сеща.
    Съвсем точно!

    При избор на температура в режим на отопление забелязах,че на 24 изпиуква два пъти...защо ли?
    Ако това е така да се каже препоръчителна стойност...то на мен ми иде в повечко...22-23 ми е комфорта зиме.

    За дефроста не мога да коментирам.Бях си в къщи само за десетина дена по Коледа и имах много по-важни задачи.Но все пак забелязах 2-3 кратки дефроста денем,при сухо за Варна време и около 3-4 градуса външна.Изпарителя не беше заскрежил.Може и да съм се подвел...не знам...но мигаше зелена лампичка.
    Иначе Електрика от подписа го познавам по-добре...той си дефроства на суха пита редовно

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2428

    Климатици Mitsubishi Heavy

    d_imige, вчера и днес бях по цял ден в хола, за това имам добри наблюдения върху машината. Сухи дефрости ми се е случвало 2 пъти да прави, като контролни, след повишаване на заданието от ДУ. И при мен писка 2 пъти на 24 гр. На нас на толкова ни е комфортно, виж с Електрика седяхме на 21-22, ама то от зор [emoji16]. Затова казах, че жената се е родила с този.

    Suyahoka, от 15-ти ноември до 15-ти декември, МХИ-то и 35МЕ SF са ми излапали приблизително 450kwh (грубо) общо. Конкретно само за 60-ката не мога да кажа колко. С ватметри не се занимавам, при условие, че вкъщи е топло, а сметките са екстра.

    - - - - - - - - - -

    Положението тук вече стана доста сериозно. Вятърът си остана, обаче вече със снеговалеж и мъгла... Външната е вече около -5, вдигна си още веднъж минимума преди час и половина. Струята все още се усеща съвсем леко хладна, вдигна съвсем леко степента на турбината, както трябва да си е на Low (преди това работеше някъде между ULo и Low). Продължава да си поддържа заданието точно. Инверторният режим продължава :D. Вече се е образувал малко скреж по топлообменника. Дефрост все още липсва.
    П.П. Предния климатизатор го махнах именно заради кофти алгоритъма на дефрост. Е, МХИ определено си ги бива в писането на такива.
    Suyahoka одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2429

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Как разбираш, че си е вдигнал минимума като не изключва?
    По-скоро са се увеличили нуждите на помещението.
    zxc0 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2430

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Kasap, kokovox и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе