Страница 161 от 231 ПърваПърва ... 111151159160161162163171211 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,401 до 2,415 от общо 3462
Like Tree1674Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2401

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Това, смятам, че важи за всички марки, ако сравняваш средния им, с високия клас. Ясно е, че в повечето случаи, разликата в цените не можеш да я избиеш от по-ниски сметки. Не мисля, че човек купува топ модел на дадена марка, само и единствено заради икономията, а и заради други характеристики. Все си мисля, че и на теб това ти е ясно, ама хайде, чесане на пръсти да има.
    Е сам каза, че си ръчкал една 50-ка zs-s и си останал очарован. Харесала ти е. После чесане било.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Двойнороторните не се чуват и усещат, когато работят. Няма съскане, пърпорене, тракане, виене или свирки. Дребни нещица за много пари, общо взето.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Тук не съм много съгласен. Имам един на хартия двойнороторен (още не съм го видял с очите си) и това не е точно така.

    - - - - - - - - - -

    На моменти си вие като вълк.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #2402

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Останах с доста приятни впечатления от машината, да. Първо, че и 2-та модела са нови и никой нямаше наблюдения върху двете клими. Второ малко ме съмняваше, че ще види зор при моите условия. Затова и взех 60-ката, а не 50-ка (която впрочем си мисля, че ще е предостатъчна), просто се понаплаших от миналогодишните ми зимни преживявания. Иначе, в 30-35м2, с най-голямо удоволствие бих боднал една 50-ка ZS.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2403

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Нещо такова имах в предвид.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #2404

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Появи се едно кратко руско ревю на 20ZSX в Youtube:

    https://www.youtube.com/watch?v=1c6KzpwPAFI

    П.П. Според мен, откъм шум, за по-малки стайчета до 14-15м2, а и с оглед на цените, май ZS-S се явява по-подходящ вариянт.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2405

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Не видях на пластмасите на вътрешното тяло от страни как ще минат тръбите ако не са вкопани. Има ли някакво изтъняване или прорязване и да се отчупи това парче, както е на повечето климатици.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #2406

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Няма отъняване или прорязване. На мен ми изрязаха парче от страничния капак, там където повечето имат такова изтъняване или протязване.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #2407

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Днес условията за дефрост при нас бяха перфектни. Външна около -1 -2, мъгла, умерен северо-източен вятър и снеговалеж. Имах възможността цял ден да съм покрай ZSX-а. Задание 24, вентилатора съм го оставил на Low ,в помещението 24-25. Направи първия си дефрост към 11 при силно заскрежена пита. Самото разскрежаване продължи около 7-8мин. Питата се изчисти перфектно. След 20-тина минути работа пак се покри със скреж, а след 2-3 часа работа филма от лед вече беше около 2-3мм дебел. Въпреки това, не спря да работи чак до 7 вечерта, когато направи следващия си дефрост. Продължителността му, от спиране до тръгване, беше около 13мин. Отново изчисти питата перфектно.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2408

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Виждал съм на смимка едно от най-известните мицубишита в този форум - приличаше на ледогенератор.
    Ма покрай Дунава сте така... И твоя юнак си работи перфектно, предвид условията.
    Този пост е редактиран от Kasap; 13-01-18 в 21:23.
    rosswen одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #2409

    Климатици Mitsubishi Heavy

    О да, от дефроста повече няма какво да искам, а и топли като ламя за сега. Всичко наоколо, клими от висок и нисък клас дефростваха доста по-начесто, понеже им хвърлях по едно око. Аз в момента топля около 45м2, като основното помещение от 33м2 е със северо-източно изложение, външни северна и източна стени, с квадратура около 34м2 + 14м2 прозорци. Абе щом и жената каза, че се е родила с този климатик...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mega, babati, chany и 1 други харесват това.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #2410

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    rosswen, пробвай вентилатор на Med, или High, трябва да започне да заскрежава супер бавно. Тествай, когато можеш.
    Kasap и rosswen харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #2411

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Mega, пробвах го сутринта на вентилатор Auto, който работеше около Med и пак си понатрупваше скреж. После си го върнах отново на Low, за да не ми шуми. Слоя скреж е беше различна дебелина, понякога беше по-дебел, след известно време много тънък, почти нищожен. Просто условията бяха перфектни за заскрежаване и дефрости. Както казах, всичко наоколо, от нисък до висок клас, беше снежен човек. В момента, след 3 часа работа от последния дефрост, питата е суха на барут, грам скреж няма, а температурата е по-ниска. Гледам мъглата се е вдигнала и влажността е паднала на около 70%. Сняг продължава да си вали лекичко и да духа вятър. Виждал съм го и на -6 без грам скреж, но тогава не беше толкова влажно.
    Mega одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #2412

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Идеята е друга, поне при мен работи така. Даваш вентилатора на Med, или High и след като климатизира го сваля сам надолу, но заскрежаването е в пъти по-малко. Едва ли са сменили нещо по алгоритъма, защото им е много читав и супер добре измислен. Нищо общо с този на МЕ. Просто пробвай, като има по-тежки условия. В момента при мен е на Med и почти не се чува машината. Сама си е свалила степените.
    rosswen и MistaMasta харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,966
    #2413

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Ок, благодаря за полезния съвет. Ще експериментирам като се влоши отново външната обстановка. [emoji4]

    П.п. Току що му зададох ръчно Med. Оборотите наистина са ниски, все едно си е на Low.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mega одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #2414

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Интересно,моя ZSX-S 50-ka дефростна току що при 4С като всичко продължи точно 6-7 мин,сравнително тихо го направи,но ме притесни,че температурата от 4С си е висока за дефрост,иначе духа доста студен вятър на морето в Бургас и е влага.Та тоя дефрост ми се стори ненужен

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #2415

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Имаше ли скреж по питата?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе