Страница 204 от 231 ПърваПърва ... 154194202203204205206214 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,046 до 3,060 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #3046

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Опиши помещението в което работи ZMP , задания , външни Т и консумации.
    Дебитите на Мидея и на мицуто сравнявал ли си ?

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Двете ZMP работят в еднакви огледални спални 12кв.м. с еднакво изложение и изолация.Машините се оказаха яко преоразмерени за тези помещения,а пък не ми се мисли как е при колегата alextk69 с 25ZS в подобно.Работят денонощно при задание 22-23C винаги на AUTO FAN,като в 90% от времето са на Low или ULow.Мидеята също работеше през повечето време на Low.Дебити не съм мерил и сравнявал,а пък и нямам намерение.За мен като потребител е важно какво плащам на ЧЕЗ в края на месеца,а отделно че не съм и някакъв спец по климите.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3047

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При тези условия работят като конвектори с турбина през 90% от времето. Преоразмервването е лошо колкото и "злеоразмеряването" от гледна точка на икономия. Ако не и по-лошо ... убеждавам се че пазара има крещяща нужда от 5-ци. но явно се гледа парата и печалбата.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    JOKVN, kantonaa1, rosswen и 1 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #3048

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При мен се съмнявам заради преоразмеряване да не иска да си слезе на минимума.
    Притеснява ме, дали няма някакъв проблем с датчиците т.е. сега в момента в София е около 4 градуса и минимумът до който стига климатика е 368 вата и влиза в off.
    Под тази стойност не слиза ако ще да отворя вратата на балкона. Стига си до тази стойност, работи няколко минути докато не си направи 10-те минути работа на компресора и спира за 3 минути и после пак започва 10 минути работа 3 минути почивка и така до безкрай
    Другото, което си мисля, да не би да има топлозагуби на от 3-те метра тръби, които са навити зад външното тяло ?
    Те си имат топлоизолация, но да не би да губи прекалено много топлина от тях, понеже не са вкопани в сградата и да трябва компресора да работи на по-високи обороти за да може да постигне определени температури на вътрешният топлообменник ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3049

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Моя е с 3м. тръби навити зад външното. Колата ти кога харчи повече извънградско или градско ... в задръстване.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #3050

    Климатици Mitsubishi Heavy

    @alextk69 , нещо определено не е наред с твоята машина. След малко пускам клип с консумацията на 25ZS-S, в темата за модела "20ZS-S", нищо, че не е 20-тица, за мен машините са почти еднакви.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-01-19 в 18:27.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #3051

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    При мен се съмнявам заради преоразмеряване да не иска да си слезе на минимума.
    Притеснява ме, дали няма някакъв проблем с датчиците т.е. сега в момента в София е около 4 градуса и минимумът до който стига климатика е 368 вата и влиза в off.
    Под тази стойност не слиза ако ще да отворя вратата на балкона. Стига си до тази стойност, работи няколко минути докато не си направи 10-те минути работа на компресора и спира за 3 минути и после пак започва 10 минути работа 3 минути почивка и така до безкрай
    Другото, което си мисля, да не би да има топлозагуби на от 3-те метра тръби, които са навити зад външното тяло ?
    Те си имат топлоизолация, но да не би да губи прекалено много топлина от тях, понеже не са вкопани в сградата и да трябва компресора да работи на по-високи обороти за да може да постигне определени температури на вътрешният топлообменник ?
    И при мен едното ZMP работи така в момента,а другото в съседната спалня в момента си работи кротко на 170-180W.Две еднакви клими в две еднакви помещения но с различен минимум до +2С,под тази температура двете клими работят абсолютно еднакво като една.Единствено логично за мен звучи предположението на Milanov за разлика в софта.
    shener84 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3052

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    @djeramj , по различно време ли са купувани ?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #3053

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    @djeramj , по различно време ли са купувани ?
    Да с разлика от 6 месеца,като по-новата е с по-ниския минимум.Иначе двете клими са с много близки номера на телата,понеже се разрових разбрах,че са дошли от един и същ склад,а там са влезли заедно.Не знам от къде идва разликата.Монтажниците идваха и лично се убедиха в разликата но само вдигат рамене и казват,че и двете клими имат типичната за МХИ работа и че няма никакъв проблем.
    Mig82 одобрява това.

  11. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #3054

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    alextk69 Ти нямаше ли някакви драми с фреона или се бъркам,не идваха ли на око да ти допълват.Може това да е една от причините за работата на твоята машина.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #3055

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Прибирам се и какво да видя!? Лежерна работа.

    rosswen одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #3056

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Добре, направих си експеримент, пуснах го на HiPower и отчетоха максимална температура от 50.3°С и максимална консумация от 1530W, но тя беше момента за съвсем кратко време след което си поддържаше около 1460W през почти цялата програма.
    Не знам дали по този начин може да се постанови дали има достатъчно фреон или не.
    Сега навън е 1 градус и си продължава с безкрайните on/off цикли, въпреки, че съм му отворил вратата към коридора и в стаята е 19 градуса при зададени 23.
    Най-много ме дразни заради това, че температурата в стаята е доста под зададената а той си бичи on/off

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #3057

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Виж температурата при вътрешното тяло колко е.

  16. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,689
    #3058

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Сложи термометъра горе над климатика и виж колко градуса е? С тези ледени помещения под теб може да имаш голяма разлика.
    bobbyap и alextk69 харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #3059

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    при мен 35 змп-с в 20 кв.м. стая при задание 25 градуса и вентилатор на МЕД при сегашните външи темп някаде око 4-5гр. работи на 226 вата с отворени врати към коридор и преходна стая, затворя ли някоя от вратите и се започва он оф и при мен и не слиза под 350вата тогава

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #3060

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Нека споделя и аз. Моят 20ZMX е "забит" в подобно на @alextk69 помещението. Отдолу е неотопляем/студен склад на магазин. Нямам изолация на пода. Отгоре се живее и може да се каже, че нямам загуби (там работи 12LTC в 13,5м2!![emoji16])Помещението е 13.5м2. Определено му се малее това стайче. ZMX е с още по-сериозен хардуер от този на ZS-S и вади дори по-големи дебити. Минимумът е малко по-висок, но положителното е, че не го покачва. Качвал сък клип, как на -9 и задание 24гр., работи на 270-280W. Ако е на 23-24гр. задание и работи он/офф, винаги слиза, поне на 280-300W. При задание 20гр. (на което си достига минимума по каталог/сервизно), прави по-дълъг офф, но всеки път слиза до 230-250W. Всичко това на затворена, врата, без никакъв "отдушник". Държа го на "silent", който ограничава повече оборотите, от този на ZS-S и на му позволява да развърти повече от 400-450W. В по-студено време, не развърта повече от 400W.
    Този пост е редактиран от rosswen; 17-01-19 в 11:17.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе