Имаше една снимка във форума 7-8 машини бяха наредени един зад друг ... но пишеш че твоите са един срещу друг аз това не мога да си го представя. Нали отсреща е дограма ...
Имаше една снимка във форума 7-8 машини бяха наредени един зад друг ... но пишеш че твоите са един срещу друг аз това не мога да си го представя. Нали отсреща е дограма ...
Миг82 пиша гръб/гръб, тоест духат противоположно един на друг!
Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
При Миланов има монтирани вентилационни елементи, насочващи потока на въздушната струя, което в известна степен е оптималното решение, при липса на други варианти за монтаж на външните тела.
Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
Балкон. Като си на прага на вратата единият климатик ти се пада от дясно, другият от ляво. Балкона е вграден, не стърчи напред от фасадата. Страниците на балкона са стени и там са монтирани климите. Абе обикновена панелка.
А не, твоята е необикновенна.обикновена панелка
Не ccankov73, обикновенна е, но виж климите ми...там, там е страната на чудесата.
Абе то не е само климите, ами комбинацията от тях, ватметри анемометри, термометри,
резистори, изолации на датчици и най-вече времето отделено от теб.
п.с. най-вероятно съм пропуснал още нещо....
Значи това Хевитата, са си за топлолюбиви хора (като мен), особено ако са монтирани в малки помещения. При 20ZMX наблюдавах ефекта от дефрост при 4 спирания на компресора в рамките на 1 час, без да има особена нужда от това. В същото време, снощи му задавам 24-25гр.на вентилатор Ауто и си бачка така цяла нощ, без да изключи нито веднъж, с консумация 300-340W. Помещението е малко и с ниски загуби -13,5м2. Поддържа си градусите точно, работи на 1-ва и 2-ра степен. Никога не форсира турбината, всичко става много плавно. За колегите, които не знаят, Хевито има доста междинни степени, между фиксираните. Не форсира изобщо, дори след дълъг дефрост, тръгва си на най-ниската степен. Направи един, единствен дефрост към 2ч. през нощта. В 6:30 сутринта все още си бачкаше на 300+W, като питата изглеждаше така:
Цяла нощ гъста мъгла и температури около -2, всичко що е климатик се цепи от дефрости.
При дефрост има изпуфтяване и шум от преливане след приключване на самия процес. Самото размразяване е доста тихо, много рядко и тихо припуква пластмаса, външното също е тихо.
Онзи ден направих клип, при 0гр. как машината си работи на 260-270W, с температура на струята около 30гр. Ще го кача, когато имам възможността.
П.п. Извинявам се за фермана, просто реших да споделя наведнъж по-обстойните си неколкодневни наблюдения, вместо да пиша на порции.
Този пост е редактиран от rosswen; 20-11-18 в 11:04.
Виждам,че има доста различни мнения за начина на работа на ZS-S модела,някой се оплакват от постоянен он-оф и преразход.Ще споделя аз до какъв извод съм стигнал за да избегна он-офа.Първото което е да е включен silent режима,понеже компресора се развърта необичайно много и създава около себе си топъл джоб и бързо оффа,Второто което съм забелязъл е,че хевито обича по-високи температури,например изпилква два пъти на 24.Другото важно е клапата да е настроена доволно надолу,тоест може и малко повече от 45градуса.Стигнахме и да вентилатора,при автоматичен режим той тръгва доста плавно и в комбинация с мощното завъртане на компресора се стопля бързо до него и изпада в оф,Аз поне на 20ката съм настроил 3та степен на вентилатора,така успява да разреди повече въздуха и слиза вече до минимума и ако помещението има нужда може така да работи с часове,също така при ръчен вентилатор той сам си сваля степените при нужда,така че не е постоянно на 3та.При мен снощи си работи така 16часа без дефрост и без да изключи,чак като тръгнах на работа го намалих.Забравих да напиша,че като го правите това упражнение е хубаво на има малко по голяма температурна разлика,например ако е бил на 20гр,да го вдигнем на 24гр.Само да отбележа,че при еднаква външна темература,например 1гр,разхода на енергия е еднакъв при натстроени 24гр и постоянна работа на климатика и такъв настроен на 21 и работещ он-оф.
Когато работи настроено на по-ниски температури и близо до хоризонталата въздушен поток, както е подходящо за спалня, заради по-честия Он-Оф разрежда много дефростите или въобще не прави. Докато по панасоника и някои хитачита можеш да си настройваш часовника. Въпреки по-ниската ефективност на MHI от етериите, за спално помещение в студа е по-добър.
Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
JOKVN ,много добро описание. И да добавя, предполагам се е запазило от предходният модел, хистерезисът между включване и изключване е само 0,5 градуса. На пръв поглед се маскира от минималното време за работа на компресора от 10мин. Като свърши гаранцията изнасям сензора с един кабел на 3 метра от климатика.
Аз поне не съм наблюдавал дефрост при он-оф работа,иначе спор няма,че хевито е по-добро за спалня от етерията.Според мен разликата от ефективността при панасоника идва от по-високия дебит на работа,но при него се усеща хладно течение,докато при хевито липсва.
Има го при моя ZMX. Още от ZGX серията де наблюдава. При ZSX не съм забелязал такова нещо, мисля че липсва. Може при ZS-S да са го махнали. Получава се, ако машината изключи 4 пъти компресора, в рамките на 1ч., при температури около 0-та. В повечето случаи това се постига трудно, поради вградената минимална табота на компресора от 10мин., но в малки и изолирани стаи се случва. Има си лесно лечение. Или сваляте заданието и удължавате офф-а или го вдигате, за да удължите on цикъла. Хубавото е, че при 20ZMX и зададен silent, компресорът се развърта максимум до 400-440W.