Страница 194 от 231 ПърваПърва ... 144184192193194195196204 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,896 до 2,910 от общо 3460
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2896

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Имаше една снимка във форума 7-8 машини бяха наредени един зад друг ... но пишеш че твоите са един срещу друг аз това не мога да си го представя. Нали отсреща е дограма ...

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2897

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Миг82 пиша гръб/гръб, тоест духат противоположно един на друг!

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2898

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Миг82 пиша гръб/гръб, тоест духат противоположно един на друг!

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Аз имах впредвид поста на milanov.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Един срещу друг са, но имат жалузи, които отместват потока, така че не духат един срещу друг.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2899

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При Миланов има монтирани вентилационни елементи, насочващи потока на въздушната струя, което в известна степен е оптималното решение, при липса на други варианти за монтаж на външните тела.

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Gyokov одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2900

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Балкон. Като си на прага на вратата единият климатик ти се пада от дясно, другият от ляво. Балкона е вграден, не стърчи напред от фасадата. Страниците на балкона са стени и там са монтирани климите. Абе обикновена панелка.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2901

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Сега вече ми стана ясно

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2902

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    обикновена панелка
    А не, твоята е необикновенна.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2903

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Не ccankov73, обикновенна е, но виж климите ми...там, там е страната на чудесата.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2904

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Абе то не е само климите, ами комбинацията от тях, ватметри анемометри, термометри,
    резистори, изолации на датчици и най-вече времето отделено от теб.

    п.с. най-вероятно съм пропуснал още нещо....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2905

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Значи това Хевитата, са си за топлолюбиви хора (като мен), особено ако са монтирани в малки помещения. При 20ZMX наблюдавах ефекта от дефрост при 4 спирания на компресора в рамките на 1 час, без да има особена нужда от това. В същото време, снощи му задавам 24-25гр.на вентилатор Ауто и си бачка така цяла нощ, без да изключи нито веднъж, с консумация 300-340W. Помещението е малко и с ниски загуби -13,5м2. Поддържа си градусите точно, работи на 1-ва и 2-ра степен. Никога не форсира турбината, всичко става много плавно. За колегите, които не знаят, Хевито има доста междинни степени, между фиксираните. Не форсира изобщо, дори след дълъг дефрост, тръгва си на най-ниската степен. Направи един, единствен дефрост към 2ч. през нощта. В 6:30 сутринта все още си бачкаше на 300+W, като питата изглеждаше така:


    Цяла нощ гъста мъгла и температури около -2, всичко що е климатик се цепи от дефрости.

    При дефрост има изпуфтяване и шум от преливане след приключване на самия процес. Самото размразяване е доста тихо, много рядко и тихо припуква пластмаса, външното също е тихо.
    Онзи ден направих клип, при 0гр. как машината си работи на 260-270W, с температура на струята около 30гр. Ще го кача, когато имам възможността.
    П.п. Извинявам се за фермана, просто реших да споделя наведнъж по-обстойните си неколкодневни наблюдения, вместо да пиша на порции.
    Този пост е редактиран от rosswen; 20-11-18 в 10:04.
    pulsedriverbg, JOKVN, shener84 и 2 други харесват това.

  13. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #2906

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Виждам,че има доста различни мнения за начина на работа на ZS-S модела,някой се оплакват от постоянен он-оф и преразход.Ще споделя аз до какъв извод съм стигнал за да избегна он-офа.Първото което е да е включен silent режима,понеже компресора се развърта необичайно много и създава около себе си топъл джоб и бързо оффа,Второто което съм забелязъл е,че хевито обича по-високи температури,например изпилква два пъти на 24.Другото важно е клапата да е настроена доволно надолу,тоест може и малко повече от 45градуса.Стигнахме и да вентилатора,при автоматичен режим той тръгва доста плавно и в комбинация с мощното завъртане на компресора се стопля бързо до него и изпада в оф,Аз поне на 20ката съм настроил 3та степен на вентилатора,така успява да разреди повече въздуха и слиза вече до минимума и ако помещението има нужда може така да работи с часове,също така при ръчен вентилатор той сам си сваля степените при нужда,така че не е постоянно на 3та.При мен снощи си работи така 16часа без дефрост и без да изключи,чак като тръгнах на работа го намалих.Забравих да напиша,че като го правите това упражнение е хубаво на има малко по голяма температурна разлика,например ако е бил на 20гр,да го вдигнем на 24гр.Само да отбележа,че при еднаква външна темература,например 1гр,разхода на енергия е еднакъв при натстроени 24гр и постоянна работа на климатика и такъв настроен на 21 и работещ он-оф.
    Той, stiv13, shener84 и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2907

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Когато работи настроено на по-ниски температури и близо до хоризонталата въздушен поток, както е подходящо за спалня, заради по-честия Он-Оф разрежда много дефростите или въобще не прави. Докато по панасоника и някои хитачита можеш да си настройваш часовника. Въпреки по-ниската ефективност на MHI от етериите, за спално помещение в студа е по-добър.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    shener84 и Sir John харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2908

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    JOKVN ,много добро описание. И да добавя, предполагам се е запазило от предходният модел, хистерезисът между включване и изключване е само 0,5 градуса. На пръв поглед се маскира от минималното време за работа на компресора от 10мин. Като свърши гаранцията изнасям сензора с един кабел на 3 метра от климатика.

  17. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #2909

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Аз поне не съм наблюдавал дефрост при он-оф работа,иначе спор няма,че хевито е по-добро за спалня от етерията.Според мен разликата от ефективността при панасоника идва от по-високия дебит на работа,но при него се усеща хладно течение,докато при хевито липсва.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #2910

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Има го при моя ZMX. Още от ZGX серията де наблюдава. При ZSX не съм забелязал такова нещо, мисля че липсва. Може при ZS-S да са го махнали. Получава се, ако машината изключи 4 пъти компресора, в рамките на 1ч., при температури около 0-та. В повечето случаи това се постига трудно, поради вградената минимална табота на компресора от 10мин., но в малки и изолирани стаи се случва. Има си лесно лечение. Или сваляте заданието и удължавате офф-а или го вдигате, за да удължите on цикъла. Хубавото е, че при 20ZMX и зададен silent, компресорът се развърта максимум до 400-440W.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе