Страница 219 от 231 ПърваПърва ... 169209217218219220221229 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,271 до 3,285 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #3271

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Напоследък обмислях ако се счупи панасоника да бъде заменен с хеви, но тези вдигащи се минимуми ме отказват.
    Такъв алгоритъм е неприложим в моите условия, у дома сигурно нон-стоп ще бичи он-офф.
    Минимумите нещо не са ги доизмислили...
    За какви условия и помещене го мислиш? За това покачване съм писал многократно и графики съм прикачвал. На мен това е единственото нещо, което не ми допада в тази машина. За едни помещения няма аналог, за други може да има и по-подходящи. Не е универсален. Ако беше, да съм си сложил 20-ка в спалнята. Аз в сегашните условия изключвам климите си и това покачване не ми пречи/ прави впечатление. От 2 седмици не са пускани клими вкъщи. Дали ще офф-ва или вдига обороти на 17-20гр. външна, хич не ме интересува, защото не го ползвам на отопление при такива температури. За мен важното е да е максимално тих и ефективен в сурови условия, и да размразява само при нужда. Знаеш какво е положението при мен...
    За помещения или апартаменти, с малки загуби и обеми, има и по-подходящи машини. Поне софтуерно ще работят по-адекватно.
    Този пост е редактиран от rosswen; 28-04-20 в 11:16.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #3272

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Така си работят мицубиши хеви, зациклят се on/off, 3мин почива/5мин работи.
    Сложи го на авто вентилатор и избери силент режима.

    П.П.
    Само на двама трима от форумните потребители нямат претенции към работата на хевитата им.
    Към хеви SRK20ZS===съм се ориентирал ...малки и добре изолирани спални..то сега по-трудно се планира бюджета...дано му дойде времето

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    2
    #3273

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Първо искам да благодаря на всички за градивния разговор покрай моя казус.Разбрах каква е ситуацията и съм до известна степен разочарован от високата цена и малкия комфорт в тази ситуация, като не мога да кажа нищо лошо за машината като зимна работа.Вчера беше 8градуса отвън и си бичеше на 198вата. Сега е 18 градуса (машината на 22) и пак е на 600вата, пука си от време на време и прави он-оф...За мен не е огромна драмата защото основно се топля на котел на ток, но когато го вземах го оразмерихме за помещението и заради обещаните ниски нива на шум избрах този.Мислех да го ползвам в прехидните сезони , но ще видя как ще приживея липсата на комфорт Все пак знаейки какво се случва съм по-спокоен.Благодаря! П.С.-По-важното е на охлаждане да няма драма ,а от тук наученото яяно няма да има...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #3274

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Моите възгледи са, че машината става "некомфортна" за отопление, от 17гр. нагоре. Под 13гр., каквата често е температурата през въпросните преходни сезони, минимумът е нисък и машината работи основно между low и ulo. По-тиха 50-ка, в подобно помещение и условия - успех да намерите! На охлаждане, ще се чудите дали е в офф или работи. Като дойде времето, сам ще се убедите.
    pap1918 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3275

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Какво да ви кажа, тази зима 25zm-s ( предният модел на сегашните) в панел без изолация 17кв.м. не можа да изкара дори половин денонощие без да изключи. Прост конвенционален климатик. Храних надежда за новите модели, и там почти същото.
    Alexi и zxc0 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3276

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Това с покачването на минимума И при високи температури е направено с цел икономия.
    Целта е при 18-20 градуса външна за 5мин. ОН , да ти направи +5 градуса в стаята и след това час, час и половина да е в ОФФ. Предвид ниските топлозагуби при такива външни.
    Няма случайни работи при Хеви. Всяко нещо си има логично обяснение.
    При мен единствената опция за монтаж на външни тела е южна стена, изложена директно на припек. През зимата слънцето като я напече сигурно пак се нагрява над 13 градуса.
    Значи с Хеви в моите условия, не само през преходните сезони, ами и зимата, ниския минимум би се оказал "мисия невъзможна".
    Като гледам условията в сервизното, над 13 градуса минималните обороти стават 25~40, това като консумация колко ли е... може би към 300-400 вата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #3277

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    При мен единствената опция за монтаж на външни тела е южна стена, изложена директно на припек. През зимата слънцето като я напече сигурно пак се нагрява над 13 градуса.
    Значи с Хеви в моите условия, не само през преходните сезони, ами и зимата, ниския минимум би се оказал "мисия невъзможна".
    Като гледам условията в сервизното, над 13 градуса минималните обороти стават 25~40, това като консумация колко ли е... може би към 300-400 вата.
    30 об/с, на +14гр., при 60-ката са около 400-430W. Наистина може да не е подходяща за твоите условия.

    Миланов, моля ти се. При мен дори 60-ката не работи като конвенционалка, през повечето време. Заключенията ти са пресилени.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3278

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Хич не са пресилени, забраниха ми да слагам буркани /фибранени кутийки със сензори от климатици/ по стените иначе да съм ги уПгрейднал.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3279

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ....забраниха ми да слагам буркани /фибранени кутийки със сензори от климатици/ по стените
    Ее.., milanov, въображение нямаш ли?Слагаш го зад такова стъклено пано например,
    хем ти доволен, хем милото...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3280

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    сензора може да се замени с потенциометър и ти да решаваш колко градуса е

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3281

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Моите възгледи са, че машината става "некомфортна" за отопление, от 17гр. нагоре. Под 13гр., каквата често е температурата през въпросните преходни сезони, минимумът е нисък и машината работи основно между low и ulo. По-тиха 50-ка, в подобно помещение и условия - успех да намерите! На охлаждане, ще се чудите дали е в офф или работи. Като дойде времето, сам ще се убедите.
    Увеличаването на минимума при спадане на температурите даже го одобрявам. Направено е с мисъл - колкото по-студено става да върти повече. Има логика защото както знаем, падат ли температурите, пада и ефективността, така винаги ще духа топло дори в най-големите студове.

    Но приумицата с вдигане на минимумите при температури над +13° външна ми изглежда като лоша шега от Мицубиши Хеви.

    - първо, като става по-топло копа се вдига, компресорът с по-малко въртене вкарва повече топлина
    - второ, с по-ниска консумация поддържа зададената температура и точно тогава има смисъл от ниски минимуми
    - трето, няма никакъв смисъл от вдигане на минимум в топло време, защото загубите са ниски и вътре ще стане прекалено топло
    - четвърто, като няма нужда толкова топлина, инверторът почва да работи като конвенционалка

    Ето например сега при мен външната температура е +17°, вътрешната температура е 24 градуса. Панасоникът при зададени 24 градуса работи нон-стоп почти незабележимо на ~200 вата и отвръща цялото жилище. Он-оффи изобщо няма.
    zxc0 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    22
    #3282

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте, може ли мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK35ZS-W / SRC35ZS-W PREMIUM

    Ще се ползва за отопление на 26кв.м

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3283

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от AaaareS Виж публикацията
    Здравейте, може ли мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK35ZS-W / SRC35ZS-W PREMIUM

    Ще се ползва за отопление на 26кв.м
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%B8%D0%B5.html
    20 страници стигат ли, или не ти се чете?
    Mega одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    22
    #3284

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%B8%D0%B5.html
    20 страници стигат ли, или не ти се чете?
    Прочетох ги, но никъде не намерих отговор как се държи климатика след - 15 градуса, другия ми вариант е амбър нордик понеже тук в планинските райони редовно си пада до - 20,а и ми казаха че това Мицубиши е слабичко за тази квадратура с което не съм много съгласен, но това е друга тема на разговор

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3285

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    То май не е имало продължителни студове от -15° в последните няколко години, т.е. от както е излязъл модела. Но мога да кажа за предния модел 25zm-s при -18° - на 40 мин дефрост по 5 мин. и според ватметъра 800W

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе