Страница 68 от 84 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 1251
Like Tree705Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1006

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Какъв е проблемът, че ги мести при включване/изключване от ДУ? Прави го, за да си центрира и позиционира всичко, не е случайно. Форсиране на турбината при Хеви няма и не е имало, на каквато и да е степен. Всичко става с постепенно вдигане и сваляне на оборотите. Ако искате да чуете форсиране, пробвайте с някоя по-стара Тошиба или Фуджи. Там работите са по-резки.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #1007

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Ето че не било трудно, казва се, че това е нормално, зададено софтуерно и не подлежи на промяна от ДУ и приключваме въпроса, а не да ми се предлага да разкачам буксите ! Форсиране при стартиране не съм забелязал /освен на перката на външното тяло която тръгва на по-високи обороти и после падат/ , държа го на фиксирана втора степен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1008

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Ето че не било трудно, казва се, че това е нормално, зададено софтуерно и не подлежи на промяна от ДУ и приключваме въпроса, а не да ми се предлага да разкачам буксите ! Форсиране при стартиране не съм забелязал /освен на перката на външното тяло която тръгва на по-високи обороти и после падат/ , държа го на фиксирана втора степен.
    Ами не сме те разбрали правилно. Между другото, всички климатици с моторизирани клапи, го правят това. Поне тези, които аз съм виждал. Форсиране на турбината не трябва и да има, нито на Ауто, нито на фиксирана степе н.

  5. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #1009

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Някой чува ли тук паразитен звук !? Tрябва да се слуша на силно, все пак микрофона на телефона не може да хване достатъчно това, което хваща ухото
    https://youtu.be/ftOhFsuBVMY

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1010

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Започваш да се вглъбяваш, което не е добър подход към климатичната техника, ще се вкараш в големи драми, ако не се абстрахираш.
    Това ли ти е първият климатик?
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1011

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    има някво виене ,ма ще му свикнеш ..

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #1012

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Да бе, за сефте виждам такова чудо на техниката ! Имаме 5 в къщата и още 10 по апартаментите за гости, но всичките са много по-нисък клас /Хаер, Осака, Мидея, и някакви no name / та няма какво толкова да им се вглеждам /вслушвам/ , но този е първият с цена над 1800 лв. /без монтажа/ и го избрах най-вече по критерия "тишина", понеже прекарвам много време до него и не мога да се съглася, като поработи 2ч. /особено на догонване на температурата на втора степен/ и да почва да присвирва като "тръгнало" турбо ! По-напред бях писал, че звука е изчезнал, но се оказа, че просто трябва да поработи повечко за да се появи, а времето беше топло и съм го включвал само за по малко .Вече съм записал час за преглед, просто ми беше интересно дали се хваща звука на клипа !
    daKity одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1013

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    И моят(25zs-w) в спалнята съм го чувал да леко 'присвирва', но не му обръщам внимание.
    Като идват техниците можеш да поискаш да смажат втулката, със сигурност идва от турбината, но не знам откъде.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1014

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Ако беше взел климатик за 3-4 бона, не знам какво щеше да правиш...

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2019
    Мнения
    4
    #1015

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Здравейте. Извинявам се за малоумния въпрос но ситуацията е следната. Искам да сложа климатик в стая с размер 3.5х4.5х3 т.е. около 50м3. Преди няколко месеца бях направила запитване до Кондекс и те ми препоръчаха SRC35ZS W. Днес им звъннах по тел и препоръката им беше SRC20ZS W . Според вас защо се получава такова разминаване, и кой съвет да послушам? Аз ли не обяснявам нещо като хората. Благодаря предварително

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1016

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Пиши в темата за климатици, като отговориш на въпросите.
    Разминаването се дължи на различните ботове, които ти отговарят.
    В това помещение определено не си за 35ца, или 25 или 20, но това зависи от много неща.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #1017

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Някой чува ли тук паразитен звук !? Tрябва да се слуша на силно, все пак микрофона на телефона не може да хване достатъчно това, което хваща ухото
    https://youtu.be/ftOhFsuBVMY
    stivi да ти кажа и при моите се получава турбо свирене, когато клапата е отвесно надолу или следващата степен нагоре, получава се някакво завихряне и свистене, твоята в кое положение.

  16. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #1018

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk Виж публикацията
    stivi да ти кажа и при моите се получава турбо свирене, когато клапата е отвесно надолу или следващата степен нагоре, получава се някакво завихряне и свистене, твоята в кое положение.
    След поста ти, пробвах с различни положения и на големите, и на малките клапи...няма разлика ! После обаче се сетих да пробвам само на вентилатор и няма никакъв шум, това означава /според мен/, че свирене идва от движението на фреона, което не е добре ! Тръбният път е с минималната допустима дължина 2м. понеже телата са гръб в гръб, не знам дали прегъната тръба може да докара този ефект, или е нещо във вътрешното тяло ? Наблюденията ще продължат, за да дам точна анамнеза на техниците, когато дойдат
    Този пост е редактиран от stivi; 09-11-22 в 11:20.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1019

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    в такъв случай това е шум от фреон ,но той ще бъде квалифициран като нормален тъй като е описан в книжката
    rosswen одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #1020

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Нещо като това при новите коли, че до 1л. масло на 1000 км. е допустимо и не се брои за дефект
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 68 от 84 ПърваПърва ... 1858666768697078 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 08:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 13:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 17:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе