Страница 67 от 84 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно
Резултати от 991 до 1,005 от общо 1251
Like Tree705Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #991

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    На моята 60-ка ZSX и трепереше капака и се усещаха вибрации на допир. За 5 години нито втулка ми се е разбила, нито мотор. Но не е издавала паразитни звуци.
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-10-22 в 20:05.
    joro_vk одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #992

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    А дано няма проблем, то вярно че и вътрешните тела са доста дълги и предполагат за дебаланс.
    Мицубиши електрик ge25 спи направо турбината.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #993

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk Виж публикацията
    А дано няма проблем, то вярно че и вътрешните тела са доста дълги и предполагат за дебаланс.
    Мицубиши електрик ge25 спи направо турбината.
    Спят му много неща на GE-то. Аз имах наследника на тоя модел - 2бр. и един при баба ми. Вярно, никакви проблеми нямаше, ама е доста кекав спрямо ZS, като загрубеят нещата. Щом нямаш проблеми, стига си се подпирал на панела, ами си пий пиенето.
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-10-22 в 21:25.
    joro_vk одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #994

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Понеже имам проблем със слуха, не че не чувам, а обратното - дразнят ме всякакви паразитни шумове, долавям след като поработи поне два часа /на втора степен на вентилатора/ едно леееко глухо присвирване/виене от турбината, което обаче не е постоянно и ту го чувам, ту не ...
    Самоцитирам се, за да докладвам, че откакто написах поста не съм чувал този звук / уплаши се и млъкна / , за външното тяло също бях писал, че ми с струва по-шумно отколкото ми се иска, но се оказа, че това е само при първоначалното развъртане /даже се получава лек резонанс от едновременното развъртане на перката и компресора/ , но след една минута като влезе в работен режим и утихва, а при поддържане на температурата едвам се чува ! На втора степен държи много точно температурата като термометъра е на 5 м. по диагонал, на един метър от пода, на първа степен, понеже струята е по-гореща и слаба, спира да почива на около 0,6 градуса преди заданието, което за мен е нормално. Предполагам вече е коментирано, но не можах да намеря отговора, та да попитам, винаги ли при спиране от ДУ мести хоризонталните клапи докарай /наляво при мен/ и при стартиране ги изправя, или има начин да не ги мести, понеже това е един от малкото шумове които се чуват от него ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #995

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Има начин. Като изберете от това меню положението на вътрешното тяло ще спре да мести хоризонталните клапи.

    IMG_5436.jpg
    Ама започнете да четете, преди да питате. Писано и качвано е сто пъти.
    Aleksandars одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #996

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Е, не съм толкова мързелив, прочел съм го това и съм избрал да е в средата разбира се, но пак си мести клапите при пускане и спиране ! Гледам го при тръгване, като вземе да отваря вертикалните клапи се вижда, че хоризонталните сочат напред, но веднага правят един бърз ход до крайно ляво и след това бавно се връщат с изходна позиция напред, където остават ! Не ми е някаква болка за умиране, все пак като застудее изобщо няма да се спира, просто ми беше интересно защо е така ?
    Този пост е редактиран от stivi; 05-11-22 в 09:57.
    Alexi одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #997

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    а по какво се разбира ,че трябва да е "в средата" ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #998

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Нещо май бъркаш хоризонтите.
    Тези, които сочат надолу са вертикалните клапи.
    Виж на дистанционното дали са фиксирани да сочат напред.

    А настройката за положението на вътрешното тяло, какво влияние оказва въобще, като цяло, тъй като аз ги ръчках, но нещо не ми се стори да има някакъв ефект?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #999

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    При настройка за положението на вътрешното тяло и настройка на ДУ за потока право напред, вертикално разположените, много на брой малки клапи, не се местят при он/офф. Двете големи хоризонтални клапи, за вертикално управление на потока, се местят винаги при он/офф, това не може да бъде променено от ДУ. Ако е направена настройката за позиция на вертикалните клапи, но от ДУ не е настроено да духа право напред, те пак ще се местят.

    При мен е зададено положение на вътрешното в левия ъгъл. Настроил съм клапите от ДУ право напред, така седят настрани, без да се местят при он/офф.
    Този пост е редактиран от rosswen; 05-11-22 в 17:19.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1000

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    пък и винаги можеш да изключиш моторчето им от платката

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1001

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    пък и винаги можеш да изключиш моторчето им от платката
    И по-неандерталски начин има. Настройваш от ДУ да сочат направо, след което механично с ръка ги местиш накъдето искаш. Но като има опция от ДУ е напълно неоснователно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #1002

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Ето снимка на дистанционното, и клип какво става след пускането: https://youtu.be/3dSNSoT9_OY Пробвах и с настройка на големите клапи право надолу /като на снимката на rosswen /, няма разлика, пак си прави един ход наляво, преди да ги израви, все едно палиш от тези коли, дето стрелката на километража първо отива до край и после се връща, нещо като чек Пак уточнявам, не става въпрос за on/off при достигната температура /когато притваря големите клапи и върти въздуха/ , тогава не мърда малките, а при първоначално стартиране при изключен от ДУ климатик !
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stivi; 05-11-22 в 21:13.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1003

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    писах ти горе разкачай буксите .. може и на голямата клапа да разкачиш буксата ,и тя издава шум

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1004

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Ето снимка на дистанционното, и клип какво става след пускането: https://youtu.be/3dSNSoT9_OY Пробвах и с настройка на големите клапи право надолу /като на снимката на rosswen /, няма разлика, пак си прави един ход наляво, преди да ги израви, все едно палиш от тези коли, дето стрелката на километража първо отива до край и после се връща, нещо като чек Пак уточнявам, не става въпрос за on/off при достигната температура /когато притваря големите клапи и върти въздуха/ , тогава не мърда малките, а при първоначално стартиране при изключен от ДУ климатик !
    Няма "лек" за това местене на клапите при първоначално стартиране, така е зададено софтуерно, това е нещо като "чек", както ти казваш, тест на системите, ако си забелязал и вентилатора се изфорсирва за 1-2 секунди на 2-3-4 скорост и пак минава на 1-ва.Така е още от времето на моите 1-ви климатици ZG-S, от 2007 г., така е и при сегашните ZS-W.Това да им е проблема!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    74
    #1005

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    При фиксирана степен на турбината не забелязвам форсиране след офф. Единствено намаляване на степента, когато достигне зададената температура, което за мен е доста добро решение.
    jtj одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 67 от 84 ПърваПърва ... 1757656667686977 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 08:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 13:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 17:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе