Страница 74 от 84 ПърваПърва ... 24647273747576 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,096 до 1,110 от общо 1251
Like Tree705Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    10
    #1096

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    От всичко написано до тук разбрах, че най-вероятно е трябвало в 20кв панелен Хол да монтирам MHI 09 за да не работи он-оф и да мята постоянно клапите.
    Пробвах какво ли не оставих вратата към коридора отворена няма стигне ли температурата и работи он-фо 5-10 мин работи 2-3 мин спира.
    И вентилатора пробвах на 3-та степен същата работа.
    Малко съм разочарован от този климатик понеже ако исках климатика ми да е шумен и да работи некомфортно щях да си взема за 500 лева един и щеше да върши същата работа и да гори малко повече а не да давам 2050 лева за скъп климатик марков и накрая да ми върши работа като такъв за 500 лева.
    Много хора твърдят че най-добре е да се купуват замо за 500-600 лв климатици вършат същата работа и можеш да купиш 3-4-5 бр вместо 1бр.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    88
    #1097

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Като вдигнеш градусите вътре , а отвън застудее - няма да офи.

    Аз го държа моя на 26гр по дистанционно ( 24 прави и дропи на минимума) и не е офвал вече цял месец - преди това просто го включвах сутрин и вечер - нямаше голям смисъл през 5 мин да изключва. Иначе моя е 12ка на тавански етаж - има няма 50на кв. , купувах го пролетта - след зимата имаше доста промоции - 1750лв го взимах , монтажа от мен ,че нещо имам различия с майстори от всякакъв тип.

    А относно евтините климатици - не си прав. На работата има едно LG 18ка в стая 6х6 метра - тва чудо цял ден работи на 900+++вата/час и повече от 22гр. не може да вдигне , та мога да кажа ,че MHI с всичките му кусури е чудна машина.
    rosswen, HRS9 и dimitargd харесват това.

  4. Junior Member Аватара на ngeorgiev992
    Тук е от
    Jul 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    20
    #1098

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от dimitargd Виж публикацията
    От всичко написано до тук разбрах, че най-вероятно е трябвало в 20кв панелен Хол да монтирам MHI 09 за да не работи он-оф и да мята постоянно клапите.
    Пробвах какво ли не оставих вратата към коридора отворена няма стигне ли температурата и работи он-фо 5-10 мин работи 2-3 мин спира.
    И вентилатора пробвах на 3-та степен същата работа.
    Малко съм разочарован от този климатик понеже ако исках климатика ми да е шумен и да работи некомфортно щях да си взема за 500 лева един и щеше да върши същата работа и да гори малко повече а не да давам 2050 лева за скъп климатик марков и накрая да ми върши работа като такъв за 500 лева.
    Много хора твърдят че най-добре е да се купуват замо за 500-600 лв климатици вършат същата работа и можеш да купиш 3-4-5 бр вместо 1бр.
    Здравей, Аз съм с 12-ска (35ца) в хол 22 квадрата изолиранa сграда, даже и изолация на тавана. И аз така като теб може би съм преоразмерил като го купувах преди 2 години, но да сега след 2 години ползване не съжалявам още на първата зима температурите паднаха до -17, ако бях с 9тка може би нямаше да смогва, понеже този се набираше до 1300в в студовете. Вече и с малко бебе мога да съм спокоен че климатика винаги ще духа топла струя. Не мога да се оплача от шумни клапи тракане и тн, все още. Трябва да преглътнеш този период в който климатика работи на он-офф но по някое време започва да не ти пука. Може да пробваш функцията 3д - ауто, понякога помага.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    dimitargd одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2022
    Мнения
    10
    #1099

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Лошото на този климатик е че си прави каквото иска не каквото ти му задаваш.
    Вчера пак почна да работи он-оф отварям вратата на Хола към коридора и 2 часа пак си работи он-оф а дори температурата падна под ададената.
    Забелязвам че и вентилатора да оставиш на 3-та или 4-та степен духа малко време силно и после пак затихва намаля оборотите. Като цяло неконтролируем.
    Еднатавечер с отворена врата към Хола работеше без да спира на 200W втората вечер на отворена врата работи он-офф и на 500W луда работа

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1100

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    не си чел темата ,за това тия неща те учудват

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1101

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Пускаш го на по-ниско задание и висока скорост на вентилатора изчакваш да офне веднъж. След като тръгне отново на 4-тата минута почваш да му дигаш заданието с по един градус периодично докато стигнеш до желаната температура, ако е паднал на около 200W след 10мин намаляваш вентилатора и стискаш палци да не офне. Пробвай дали ще ще се получи.
    Alexi, estqwerty, rosswen и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    88
    #1102

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    То ясно ,че климатика си има особено мнение , но все пак няма как да му дадеш температура по-ниска от помещението и да не офне

    Давам пример - цял ден при мен е на 25гр - работи на около 220в и не е офнал нито веднъж - времето навън е меко - 5-6гр е цял ден. Вечерта го намалям на 23 (няма как да спя на 25) , само че тая нощ беше мека и общо взето като влезне веднъж във оф - спирка няма - като гледам графиката - сигурно 50 пъти е офнал и нито един път дефрост - което е странно. Съответно само засилва на 650 пада до 500 и оффффффффф и не спира и ми бучи външното на главата

    И както е писано във форума - всичко идва от позицията на датчика - на закрито е и не след реалната температура - цяло лято изкарах със свален капак , ама все нямам време да го извадя извън климата. Та може да пробваш да махнеш капака и да махнеш и черното капаче на електрониката избери си подходящата температура на която ще работи на минимума и ще видиш ,че няма да офне нито веднъж. Климатика си е хубав - просто някои решения при разработката му не са като хората.

    П.П Още не съм се отказал и от идеята да заменя датчика с резистор ( или по-скоро тример) и да направя климатика да се управлява не по температура , а по ватове , съответно няма да има и офф
    Този пост е редактиран от Poco; 25-11-23 в 16:37.
    rosswen одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #1103

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    IMG_20230912_135112.jpg IMG_20230912_135058.jpg няма нужда да махате външния капак само подваждате датчика ето така.
    И пак работи по почти същия начин разликата е минимална.
    Пак стартира на по 400 вата това не може да се промени...все едно с колата да потегляте на 3 та. 1 и 2 ги няма ама явно така са 5.0 двигателите.
    Но значително по бързо реагира на всяко едно отклонение в температурата.
    Този пост е редактиран от joro_vk; 03-12-23 в 14:56.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    88
    #1104

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    много грубо си го изкарал датчика . ето ти една подсказка за по-културно изкарване . Нямам си на идея защо при качването го е завъртяло , но се вижда. И не работи по същия начин - доста по-добре е . В другата тема качих снимка от ап-а - погледни там ,че да не дублирам снимки в темите



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. jtj
    jtj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    25
    #1105

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    При мен трета зима е така датчика.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1106

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    И какъв е ефекта от това?

  14.  
     
  15. jtj
    jtj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    25
    #1107

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Доста по рядко влиза в ON /OFF.Обдухването на сензора е по добро,според мен разбира се.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1108

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Да взема и ас да се покетря да извадя датчиците на моите. Барем си покажат силните страни.
    На маймуни ни обърнаха тези климатици.
    bobivg и rosswen харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1109

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Да взема и ас да се покетря да извадя датчиците на моите. Барем си покажат силните страни.
    На маймуни ни обърнаха тези климатици.
    Ами няма само аз да щрамак Еко-та, меко-та и да чета теми за лекуване на дефрости от преди 12 години...

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1110

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Аз предлагам да си налеем по едно малко и да ги зае*ем тези пущини.
    Между другото единия вече е с изваден датчик.
    Сега какво остана? Външния да го потопя в в буркан с пчелен мед от акация?
    Моля за съдействие.
    JKanchev и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 74 от 84 ПърваПърва ... 24647273747576 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 08:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 13:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 17:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе