Страница 77 от 84 ПърваПърва ... 27677576777879 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,141 до 1,155 от общо 1257
Like Tree708Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    20
    #1141

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Напълно съм съгласен с мнението на rosswen. За съжаление тези машини са капризни относно помещенията, в които са монтирани. Отоплявам 35 кв.м хол с 9ка (25zs-w) като поддържам около 23 градуса вече 3та година в Перник, където зимите не са много меки (сравнено с останалата част от страната) и климатика се справя повече от чудесно при всички условия до сега. Консумацията му при -13/14° до сега не е надвишавала 600-700в, иначе типично работи между 200 и 350в и никога не оффва от октомври до април месец. В спалните (15кв.) имам 7ци от същата серия и там драмите са познати на всички. На графиката може да видите консумацията от последната седмица.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от hristo.petrov; 09-12-23 в 21:58.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #1142

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    @ hristo.petrov - На каква степен държите вентилатора при тези 23градуса? Имате ли наблюдения дали е голямо влиянието на вътрешния вентилатор върху консумацията?
    Този пост е редактиран от tony1976; 10-12-23 в 07:51.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    20
    #1143

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Вентилатора го държа винаги на Auto, жалузите на 3D auto и 23градуса. Термометъра е на 6м от климатика на 40см от пода. В помещението температурата варира от 22.8 до 23.4. За тези три години единични са били случаите, в които климатика се е успивал, т.е да грее себе си. Според мен една от причините да не се успива е именно вдигането на минимума при -2°. На авто вентилатор съм го засичал да работи на всички възможни степени в зависимост от нуждите и външните температури, за разлика от седмиците в спалните ми, които почти винаги работят на ниска степен на вентилатор (когато са на ауто). Тях съм ги излекувал с познатия мод с вътрешния и външния температурен датчик и работят почти като инвертори.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #1144

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Благодаря - за първи път АВТО-то да ми хареса, явно си е трябвало по-студено време. Оставям го днес така, за да видя ОК ли ще е. Все още не можем да се разберем с този климатик .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    96
    #1145

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от hristo.petrov Виж публикацията
    Тях съм ги излекувал с познатия мод с вътрешния и външния температурен датчик и работят почти като инвертори.
    Дай малко пояснение за мода на външния датчик - аз пробвах да сложа датчика в стиропор и да го метна вътре във външното тяло , ама нещо не ми се получава - явно аз правя нещо грешно , съответно си го върнах обратно отвън и го опаковах - една идея по-добре ми се струва.

    И друг въпрос към който знае - какви са му стойностите на датчика - може и графика с крива , тъй като това вдигане на -2 и после връщане обратно сериозно не ми харесва . Стане ли -2 директно почва да работи он/оф по някаква странна схема 15/5 ( заради малките топлозагуби) вместо да заработи на 350вата, съответно обледява доста повече и дефрости и нервна работа и забравя да си качи минимума докато не стопли сериозно ( май не е на +2 ) - поне така го усещам , а като се събудя сутринта , отварям вратата на терасата да проветря и просто му дъхвам на датчика да се стопли и климата си заработва по нормалния начин на около 220 вата и така до вечерта.

    Датчика е под този номер SSA551A239A (по-скоро трите заедно) и не ми се занимава да меря с мултицета съпротивлението , та искам на готово информация какъв резистор да му сложа да го излъжа ,че е +4гр спрямо температурата. С копче естествено за лятно време

    Ама и мод на датчика става с повечко обяснение - щото нещо го бъркам явно

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1146

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Трябяа да завреш дарчика на топло, някъде до компресора. Ето стойностите на датчиците:

    Какво нещо е живота, едни си завират датчиците на Хевитата на топло, други на Дайкините - на студено. [emoji16]
    Palev, Lucky Acho, Boooom и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    96
    #1147

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Значи първо фибранчето за пробата - не го метнах при компресора - а отогре при топлообменника , ама там като се замисля е по-студено и отвън

    Мерси за графиката - и като я гледам 60килоома в паралел ще падне от 20к на 15к и надолу става по-малко , като резистора мога да го сложа директно на буксата ако е възможно.

    Иначе вчера пак го гледах цял ден работи на минимума , като последните 3 часа заскрежи хубаво ( някаква мъгла гадна с ниски температури) и като направи един дефрост стана мазало след това - 10 мин на 700в докато падне на 400 и айде питата цялата скреж за 10 тия мин , оттам на всеки кръгъл час дефрости и пак развъртане , че и офове на всичкото отгоре като гледам графиката на ватметъра - чак преди 2 часа явно се е вдигнала мъглата и е заработил като хората пак на 200в. Ама в планината времето е малко по-особено.

    Хубав си е климатика , просто не работи out of the box и си има нужда от модове. Оправих го да работи като инвертор над нулата , сега остава и под нулата да заработи, защото вдига минимума на 0 или +1 и го изключва чак на +4 - това установих поне при мен.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1148

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Важно е какво ти "чете" датчика. Метеостанцията ти или прогнозата може да показват едно, но датчика - друго. Аз съм си наслагал външните модули на метеостанциите точно зад външното тяло. Така се обдухват и показва почти 1:1 с датчика. Какво показва датчика, гледам от приложението Smart M-Air. Иначе покрай топлообменника, в режим отопление е винаги по-студено. Но пък разликата между околна и ТО ще е минимална и ще влиза по-трудно в дефрост, а може и да не дефроства, когато трябва, което е малко опасно.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    2
    #1149

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Здравейте,
    Преди година купих два нови климатика srk35zs-w /вътрешно/ и src35zs-s /външно/ и същата комбинаия /18-ка/ srk50zs-w ,src50zs-s.Купих ги от олх и съответно нямат гаранция и не мога да ги върна.Все още не съм ги монтирал тъй като ги взех с идеята да си сменя 20 год. панасоници,който все още работят добре.
    Като ги купувах, проверих в интернет вътр.тела ,видях че са на фреон 32 и въобще не съм забелязъл,че външните тела са на 410,което означава , че човека е имал старите на 410 външни тела и е купил вътрешните , но съответно за фреон 32. Климатиците бяха запечатани, а и все още са и въобще не съм предполагал,че може да са различни.
    Наближава време да ги монтирам и въпреки, че ми казаха,че няма да има проблем имам някой въпроси относно използването.
    Доколкото разбрах,не мога да ги ползвам с фреон 32/заредени са фабрично с 410/,защото външното тяло е за 410 и ако сменя фреона с 32 мисля ,че най–малкото ще скъся живота на компресора. От друга страна не съм наясно дали вътрешното тяло, което има управление за фреон 32, ще влияе отрицателно на работата на външното което е на 410. Видях ,че компресорите на W и S са различни.Параметрите на двете имат малки разлики.

    Стария панасоник от 2004 г ,който ползвам в момента12-ка 4.80 (0.60 - 6.50)е с доста по–добри показатели /по- документи/ от 12-та митсубиши (0.9 - 4.0 - 4.8 kW) за отопление.Дали това наистина е така и трябва да сложа 18–та на мястото на панасоника или с новото митсубиши 12-ка ще мога да заместя стария?
    Моля и за малко информацияи какво управлява платката на вътрешното тяло и какво платката на външното и дали едната е приоритетна за цялостната работа на климатика?

    Ако въпросите са много или за друга тема ,моля поне за отговори за съвместимоста на srk35zs-w иsrc35zs-s.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1150

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Не съм сигурен, но мисля, че вътрешните ставаха и за двата фреона.
    Stoqnov Veselin и mitko1707 харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    96
    #1151

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    фреона за вътрешното едва ли има значение - все пак е един прост топлообменник , ако има разлика ще е по скоро в управлението , а е възможно и да няма никаква , но навсякъде вътрешното е кръстено като srk35zs-s . Дали има изменение или е само буквата ,за да отговаря на новия модел едва ли някой ще ти потвърди

    Ако искаш отправи едно запитване към централата на мицубиши хеви , като не споменаваш подробности , а само че си закупил комбинацията и дали е ок за ползване
    mitko1707 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    103
    #1152

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Важно е какво ти "чете" датчика. Метеостанцията ти или прогнозата може да показват едно, но датчика - друго. Аз съм си наслагал външните модули на метеостанциите точно зад външното тяло. Така се обдухват и показва почти 1:1 с датчика. Какво показва датчика, гледам от приложението Smart M-Air. Иначе покрай топлообменника, в режим отопление е винаги по-студено. Но пък разликата между околна и ТО ще е минимална и ще влиза по-трудно в дефрост, а може и да не дефроства, когато трябва, което е малко опасно.
    тези машини могат да работят и на двата фреона, пише го в мануала
    rosswen и mitko1707 харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    2
    #1153

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Благодаря за отговорите,
    като монтирам първия ще пиша какви са ми впечатленията.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1154

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Ще останеш доволен

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    453
    #1155

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ще останеш доволен
    Първо четем:"Конвенционалка","Прехвален боклук","Това не става за отопление( не конкретния модел, а климатичната техника като цяло) а само за охлаждане(въпреки че се използват 6 броя)", а сега пък " Ще останеш доволен". Нищо лично, но това граничи с патологията.
    Aleksandars одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 77 от 84 ПърваПърва ... 27677576777879 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 08:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 13:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 17:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе