Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 94

Panasonic CS/CU-PW9DKE - външното тяло замръзва

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #61

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Някой да има схема и описание на фабрично изпълнение на нискотемпературен кит?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #62

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Алекси, искам да споделя малко личен опит, защото се сблъсках с подобен проблем. Първо- климатика (Мидеа msf12) по тия големи студове започна да се държи по подобен на твоя начин- вентилатора на вътрешното тяло спира, когато климатика достигне зададената температура и тръгва едва след като външното тяло се включи отново и загрее фреона. Поразхвърлях пластмасите докато стигна до* датчика за температурата на фреона (на същото място като на картинката ти е и при мен) и останах много озадачен- около датчика полъхваше доста студен въздух (естествено при изключена машина)! Най- вероятно този полъх е от дренажната тръба (при мен е ~2м дълга) и изстудява датчика, което пък спира вътрешния вентилатор...Преместих датчика на друго място (пак на тръбите, ама където не духа) и сега си е ОК.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    28
    #63

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    полъх от кондензната тръба ще имаш само ако има отворен прозореь или врата(или дограмата ти е цвете ). Може да си направиш сифон от VPC Колена.



    Oт вътрешното тяло

    |
    \/
    ________
    | | / | \
    | | / __|_ \
    | | | / \ |
    |__| |__|
    | | | | |
    | \___/ | \/
    \ | / Към водосточната тръба
    \___|___/

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #64

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от TexHuk
    полъх от кондензната тръба ще имаш само ако има отворен прозореь или врата(или дограмата ти е цвете ). Може да си направиш сифон от VPC Колена.
    .........
    Благодаря за идеята. Определено през дренажната тръба влиза студен въздух и "лъже" датчика за темп. на фреона и шашва топлия старт....Но това със сифона нещо не ми харесва- ще замръзне водата във U-то, а да сипвам антифриз....
    Преместването на датчика по ми харесва- с две свински опашки се закрепя на друга тръбичка от питата и си бачка... За сега (от около седмица) не виждам някакакъв кофти ефект...

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    3
    #65

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Алекси, това при -6С да не може 20мин да стопли достатъчно вътр. тяло и да тръгне да духа не е нормално.
    Според мен няма достатъчно фреон. Причини - много.
    Виж,* извикай тези твои приятели, които са го монтирали, да измерят налягането и ако се налага - да го допълнят с фреон. Също и с детектор да го преслушат - може и да открият от къде изтича фреона.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #66

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от kirchoo
    Алекси, това при -6С да не може 20мин да стопли достатъчно вътр. тяло и да тръгне да духа не е нормално.
    Според мен няма достатъчно фреон. Причини - много.
    Виж,* извикай тези твои приятели, които са го монтирали, да измерят налягането и ако се налага - да го допълнят с фреон. Също и с детектор да го преслушат - може и да открият от къде изтича фреона.
    В момента е -9 и работи добре ( с яко измамен датчик )*

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #67

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Aдаш би ли споделил колко ток харчи тоз климатик и според теб струва ли си икономията при първоначално капиталовложение спрямо Е9ДКЕ примерно ,щото аз взех един Панасоник вече ,ХЕ9ДКЕ - перфектна машина ,но ми предстои климатизирането на още 3 стаи .. и се чудя какви клими да взема ..

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #68

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi_
    Aдаш би ли споделил колко ток харчи тоз климатик и според теб струва ли си икономията при първоначално капиталовложение спрямо Е9ДКЕ примерно ,щото аз взех един Панасоник вече ,ХЕ9ДКЕ* - перфектна машина ,но ми предстои климатизирането на още 3 стаи .. и се чудя какви клими да взема ..
    Машината ( PW9DKE ) е супер имайки предвид колко струва. Харчи 900W. Има много добро управление.
    Аз виждам 4 недостатъка :
    1. Външното тяло бръмчи - на пролет ще го разглобя и ще го обезшумя. Казвам че е недостатък, защото точно заради шума не мога да го оставям да работи нощем ( един комшия мърмори )
    2. Под -10, след цикъла за размразяване не включва на топлене а си чака затопляне на времето - ще модифицирам датчика на външното тяло ( добавяне последователно 2-3kOм ), така ще работи и до -15
    3. Под -5 не прави въпросните 2.8 kW а около 1.5-2 ( субективно сравняване с духалка DeLongi ) - на пролет ще монтирам нагревател във външното тяло.
    4. При топло време ( над +5 ) топли повече от колкото ми трябва. Все още не съм решил как да се справя с това. По принцип би трябвало да намаля мощноста на компресора по някакъв начин, но не съм наясно как най-лесно и евтино да го направя.

    Инвертора е друг клас машина - комфорта който получаваш е пъти по-добър но и плащаш повече първоначално, а и не трябва да правиш всички тези изброени модификации.

    Аз си правя статистика точно колко ми коства отоплението в хола, кухнята и спалнята (имам 3 електромера и ги следя всеки ден) и твърдя че отоплението на кухнята с PW9DKE ми струва най-малко.


  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #69

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от kirchoo
    Алекси, това при -6С да не може 20мин да стопли достатъчно вътр. тяло и да тръгне да духа не е нормално.
    Според мен няма достатъчно фреон. Причини - много.
    Виж,* извикай тези твои приятели, които са го монтирали, да измерят налягането и ако се налага - да го допълнят с фреон. Също и с детектор да го преслушат - може и да открият от къде изтича фреона.
    Това с допъването много ме разсмива Това да не е чаша че да я допъниш тук или се зарежда изцяло или не се допълва.А и колко да топли тази 9ка тя при + температури изкарва 52градуса и като извадиш 30% спад при -10 остават 35градуса в най добрия случай. А това с нагревателя изобщо няма да ти дигне КПД то дори ще ти дигне разхода.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #70

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    ... А това с нагревателя изобщо няма да ти дигне КПД то дори ще ти дигне разхода.
    Да, ще вдигне разхода точно с толкова колкото харчи допълнителната духалка която включвам сега, а и ще имам един единствен отоплителен уред.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #71

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Дълбоко се заблуждаваш че с нагреватеяля ще подобриш работата а той е 100 вата при някой японски машини има такъв нагревател но той служи за подгряване на компресора при първоначален пуск а в някой машини като Хитачи има тръба която минава по тавата отдолу за да не се обледява тавата. А от тук нататък как работи климатика вече зависи как е изчислен и направен. Хората затова са направили и инверторна машина защото тази повече няма какво да и се подобри.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    3
    #72

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Това с допъването много ме разсмива Това да не е чаша че да я допъниш тук или се зарежда изцяло или не се допълва.А и колко да топли тази 9ка тя при + температури изкарва 52градуса и като извадиш 30% спад при -10 остават 35градуса в най добрия случай. А това с нагревателя изобщо няма да ти дигне КПД то дори ще ти дигне разхода.
    @airclima :
    Точно заради такива като тебе мразя да пиша по форуми.
    Аз лично имам станция, в която събирам фреона от климатика, преценявам колко е, ако се налага допълвам и го връщам обратно. На това му казвам ДОПЪЛВАНЕ!
    Виж, ако ти нямаш такава станция и при подобна операция първо изпускаш фреона в атмосферата и после зареждаш нов - бих казал, че положението при теб никак не е смешно, трагично е и за теб и за атмосферата....
    И за да не мислиш само за "чаши" те моля да се поразровиш по интернет и да се запознаеш с термина COP (Coefficient of performance). Изключително непрофесионално е да се говори за КПД при подобен род системи.

    @alexi_dobrev :
    След като при -9С климатикът си работи нормално, значи проблемът не е в липсата на фреон. След като си "измамил" някой от датчиците може пък да започне да не размразява правилно и да си докараш съвсем други главоболия. Трябва често да наблюдаваш външното тяло.
    Иначе стандартният комплект за подобряване на зимния режим на работа включва три неща :
    -забавител на оборотите на вентилатора
    -нагревател за картера на компресора
    -нагревател за дренажна тръба

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #73

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    Kirchoo мисля че или не мислиш или се чудиш с кой да се заяждаш.
    Аз лично имам станция, в която събирам фреона от климатика, преценявам колко е, ако се налага допълвам и го връщам обратно. На това му казвам ДОПЪЛВАНЕ!
    Виж, ако ти нямаш такава станция и при подобна операция първо изпускаш фреона в атмосферата и после зареждаш нов - бих казал, че положението при теб никак не е смешно, трагично е и за теб и за атмосферата....
    Може ли да ми обясниш как ще допълниш нещо* по преценка* ти сигурно си развил усет като везна след като си го източил със станцията тоест в този случай се зарежда изцяло а не се добълва и ти си противоречиш и положението при тебе явно е трагично.
    А и никой не те задължава да пишеш по форумите.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #74

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    @airclima
    kirchoo наистина ти е отговорил малко рязко, но все пак е написал
    станция, в която събирам фреона от климатика
    - предполагам, че има впредвид изтеглянето на агента, премерването на везна /електронна най-вероятно/ и зареждането наново, с евентуално добавено количество!

    Разбира се, това се прави лесно с еднокомпонентните фреони като R22, но не е съвсем редно при R410 например, щото при теч, не може да се гарантира запазването на пропорцията в остатъчния агент!

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #75

    Re: Panasonic PW9DKE - външен ел. нагревател

    До колкото си спомням- проблема е с R407 фреон- там трябва цялостна подмяна. При R410- става и с допълване..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 08-02-11, 14:02
  2. Нео 24-ка - външното тяло замръзва ?
    От velkov във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-11, 20:38
  3. Midea MSG-12HR - външното тяло замръзва при +7°С !?
    От rastaman80 във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 31-12-09, 17:19
  4. Panasonic CS/CU-PE9DKE - вибрации от външното тяло
    От MikiOne във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 16
    Последно: 05-01-08, 16:49
  5. Panasonic CS/CU-PE12CKE - външното тяло шуми
    От nikivv във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 08-11-05, 20:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе